مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران نوشت:

حرکت بیمه سلامت در مسیر عدالت در سلامت

حرکت بیمه سلامت در مسیر عدالت در سلامت
تاريخ:بيست و نهم مهر 1402 ساعت 13:24   |   کد : 26202   |   مشاهده: 443
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در پیامی نوشت: سازمان بیمه سلامت ایران در دولت سیزدهم در مسیر «عدالت در سلامت» گام برداشت و ارائه خدمات به محرومان جامعه را در دستور کار اصلی خود قرار داد.
به گزارش ایران پزشک، محمد مهدی ناصحی در پیامی به مناسبت هفته بیمه سلامت نوشت: «بیمه‌های سلامت در دنیای امروز به نیروی محرکه و پیشران نظام‌ های سلامت تبدیل شده‌اند که با اقدامات موثر و به موقع خود می‌توانند علاوه بر شکل‌گیری و جهت‌دهی به مفهوم عدالت در سلامت، منجر به پیشرفت و اعتلای خدمات درمانی به مردم و بیمه شدگان شوند. بدون شک باید بیمه‌های سلامت را مهمترین رکن نظام‌های سلامت دانست، زیرا علاوه بر خرید خدمات سلامت، باید به کیفیت آن نیز توجه کرده و خدماتی با قیمت و کیفیت مناسب به بیمه شدگان خود ارائه کنند. در واقع بیمه‌های سلامت، حد واسط ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمات سلامت هستند که با تنظیم گری شیوه ارائه خدمات می‌توانند علاوه بر ارتقای کیفیت، دسترسی به خدمات برای بیمه شدگان را نیز از طریق ارائه خدمات الکترونیک آسان‌تر کنند.
 
 
سازمان بیمه سلامت ایران در دولت سیزدهم در مسیر «عدالت در سلامت» گام برداشت و ارائه خدمات به محرومان جامعه را در دستور کار اصلی خود قرار داد. مسیری که منجر به اجرای بیست اقدام مهم در نظام سلامت شده و تمرکز اصلی این سازمان بر ارائه خدمات با کیفیت سلامت برای همه بیمه شدگان را شفاف‌تر از همیشه نشان داده است.

این سازمان در دولت سیزدهم تلاش کرد که علاوه بر درمان، به موضوع پیشگیری نیز ورود کند که در این راستا معاونت پیشگیری در سازمان تشکیل شد. شعار «پیشگیری مقدم بر درمان است» همواره در نظام‌های سلامت جهان مطرح می‌شود و بدیهی است که هرچقدر در مسیر پیشگیری قدم برداشته و برای آن هزینه کنیم، از هزینه‌های درمان جلوگیری خواهد شد و در واقع باید عنوان هزینه در حوزه پیشگیری را به سرمایه گذاری تغییر داده و بگوییم سازمان بیمه سلامت ایران در حوزه پیشگیری سرمایه گذاری کرده است.

رضایت مراکز طرف قرارداد از پرداخت‌های به موقع سازمان بیمه سلامت ایران در دولت سیزدهم یکی از افتخارات این سازمان است که توانست علاوه بر پرداخت بدهی‌های گذشته، با حمایت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی از شکل‌گیری بدهی انباشته جلوگیری کرده و رضایت مندی خوبی در این راستا کسب کند.

سازمان بیمه سلامت ایران در ماموریت‌های آتی خود به دنبال ارتقای خدمات و پوشش بیمه‌ای خدماتی مانند دندانپزشکی و روانشناسی است تا بخش زیادی از افراد جامعه که تحت پوشش این سازمان هستند، بتوانند از خدمات مناسبی در این حوزه‌ها نیز برخوردار شوند. این سازمان با توجه به ظرفیت‌های مناسب خود در زمینه‌های مختلفی از جمله کمک به اجرای پرونده الکترونیک سلامت، تدوین راهنماهای بالینی، طرح سلامت خانواده و نظام ارجاع با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز همکاری مناسبی داشته و آمادگی خود را اعلام کرده است.همچنین در ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها بر اساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی و اصلاح نظام اداری در سال ۱۴۰۱ سازمان بیمه سلامت ایران حائز رتبه اول در مجموعه سازمان‌های تابعه وزارت بهداشت شد. پیشرفت برنامه‌های بهبود بهره وری سازمان بیمه سلامت ایران در سال ۱۴۰۱ به میزان صد درصد مورد تایید سازمان ملی بهره وری ایران قرار گرفت که این موفقیت نشانگر اهتمام جدی همکاران در تمام سطوح در اجرای برنامه‌های بهره وری است. ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های همکاران سازمان بیمه سلامت ایران، امیدواریم با حمایت‌های دولت و مجلس شورای اسلامی بتوانیم در مسیر ارتقای رضایت مندی مردم عزیز کشورمان گام برداریم.»

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26202
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان