بر اساس اعلام سازمان غذا و دارو:

شیرخشک وارداتی بالاخره توزیع شد

شیرخشک وارداتی بالاخره توزیع شد
تاريخ:بيست و ششم آبان 1402 ساعت 16:41   |   کد : 26248   |   مشاهده: 270
سرپرست اداره‌ کل طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از توزیع اولین محموله شیرخشک‌های وارداتی در داروخانه‌ها خبر داد و گفت: این محموله از یکی از برندهای معتبر کشورهای اروپایی است.
به گزارش ایران پزشک، منوچهر دادگرنژاد درباره توزیع شیرخشک‌های وارداتی در داروخانه‌های کشور افزود: این محموله از یکی از برندهای معتبر کشورهای اروپایی است که در داروخانه‌ها توزیع شده است.
 

وی با اشاره به اینکه شیرخشک‌های وارداتی پس از تایید آزمایشگاه در داروخانه‌ها توزیع می‌شود، ادامه داد: محموله‌های بعدی نیز پس از تایید آزمایشگاه در بین داروخانه‌ها توضیح خواهد شد.

سرپرست اداره‌ کل طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تولید داخل با سه شیفت ظرفیت در حال تولید شیرخشک‌های مورد نیاز نوزادان است، گفت: تامین شیرخشک با ظرفیت حداکثری در دستور کار تولیدکنندگان قرار دارد و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا نیمه اول آذر ماه بازار اشباع خواهد شد.

بر اساس آمارها، نیاز ماهانه کشور به شیر خشک معمولی ۵.۵ میلیون قوطی است و سازمان غذا و دارو تا ۲۴ آبان ماه بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار قوطی شیرخشک در سراسر کشور توزیع کرده است.
 

در ماه‌های اخیر کمبود شیرخشک باعث مشکلات فراوانی برای خانواده‌های دارای نوزاد شده و این موضوع با انتقادات فراوانی مواجه شده است. موضوعی که سازمان غذا و دارو را مجبور به واردات شیرخشک کرده است.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26248
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان