رییس کل سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با ایران پزشک:

بیش از ۹۰ درصد نسخه‌ها الکترونیک صادر می‌شود

بیش از ۹۰ درصد نسخه‌ها الکترونیک صادر می‌شود
تاريخ:بيست و هفتم آبان 1402 ساعت 15:41   |   کد : 26251   |   مشاهده: 861
نویسنده: امیر پروسنان
رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: آمارهای اجرای طرح نسخه الکترونیک قابل قبول است، هرچند در ابتدا مشکلات زیادی برای جامعه پزشکی ایجاد شد، اما در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد نسخه‌ها به شکل الکترونیک صادر می‌شود.
محمد رییس زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایران پزشک درباره اجرای نسخه الکترونیک در کشور افزود: البته همچنان مشکلاتی از نظر امضای الکترونیک پزشکان وجود دارد، با وجود این‌که سامانه‌های آن از طرف سازمان نظام پزشکی آماده شده، ولی بیمه‌ها این سامانه را اجرایی نکرده‌اند. اجرای آن نیازمند هم افزایی است تا منجر به ارتقای امنیت نسخه الکترونیک شود.

وی همچنین درباره پرداخت مطالبات از طرف سازمان‌های بیمه گر اظهار کرد: پرداخت مطالبات از طرف سازمان بیمه سلامت به روز شده و تاخیری از طرف سازمان بیمه سلامت در زمینه پرداختی‌ها وجود ندارد.

به گزارش ایران پزشک، طرح نسخه الکترونیک یکی از مهمترین طرح‌های نظام سلامت است که پس از گذراندن دوره‌های اجرای آزمایشی، با تاکید رییس جمهوری از دی ماه ۱۴۰۰ در کشور به صورت سراسری اجرایی شد. مجری این طرح، سازمان بیمه سلامت بوده و در واقع می‌توان طرح نسخه الکترونیک را پیش نیازی برای اجرای پرونده الکترونیک سلامت دانست. البته با وجود اجرای طرح نسخه الکترونیک، همچنان وزارت بهداشت نتوانسته پرونده الکترونیک سلامت را به صورت عمومی اجرایی کند و یعنی افراد هنوز به پرونده الکترونیک خود دسترسی ندارند.

اجرای طرح نسخه الکترونیک با مقاومت‌های بسیاری همراه بود، اما با همکاری بین بخشی، مشکلات موجود رفع و از دی ماه ۱۴۰۰ در کشور اجرایی شده است.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26251
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان