نتیجه چه می‌شود؟

چقدر به شادی نیاز داریم!

چقدر به شادی نیاز داریم!
تاريخ:هفدهم بهمن 1402 ساعت 15:33   |   کد : 26400   |   مشاهده: 562
نویسنده: امیر پروسنان
تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا فردا ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۲ ساعت ۶ و نیم عصر باید در برابر قطر میزبان قرار بگیرد و اگر پیروز شود، به فینال این مسابقات راه پیدا می‌کند، اما آیا این فقط یک فوتبال معمولی است یا می‌تواند روان میلیون‌ها نفر را شاد کند؟
به گزارش خبرنگار ایران پزشک، مشکلات اقتصادی و اجتماعی و قیمت‌های اجاره خانه و اجناس مختلف آن‌قدر روز به روز بیشتر می‌شود که حال خوشی برای خیلی از افراد جامعه باقی نمانده و خیلی‌ها دل‌خوش به شادی‌های کوتاه مدت شده‌اند تا فقط لحظه‌ای از زمین به آسمان بپرند و شادی را با تمام وجود حس کنند. یکی از این شادی‌های کوتاه مدت، فوتبال است. ورزشی پر هیجان که حاشیه‌هایش و جذابیت‌های آن، خیلی بیشتر از یک ورزش است.

مسیر فوتبالی ایران در جام‌های مختلف هیچ وقت آسان نبوده و شاید مهمترین نکته در این زمینه، آمادگی روانی بوده که اصولا نداشتیم یا اگر داشتیم، به راحتی از بین رفته و نتیجه را از پیش واگذار کرده‌ایم.

بازی فوتبال ایران و قطر یکی از همین بازی‌هاست که می‌تواند روان یک ملت را شاد کند. یک بازی فوتبال که فقط فوتبال نیست و چیزی فراتر از آن محسوب می‌شود.

آیا ایران می‌تواند در برابر قطر میزبان با آن همه هزینه‌ای که در این سال‌ها انجام داده، پیروز شود یا باز هم باید طعم یک ناکامی دیگر را بچشیم؟ قطری که سال‌ها هزینه کرده و سال گذشته توانست مسابقات جام جهانی را برگزار کند و پیش از این، قهرمان جام ملت‌های آسیا نیز شده است.

امیدواریم چنین شادی که در برابر ژاپن تجربه کردیم را این بار وسیع‌تر تجربه کنیم. شادی که خیلی‌ها به مسائل سیاسی متصل کردند، چون توانایی تفکیک مسائل از هم را ندارند.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26400
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان