مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت مطرح کرد:

بهره مندی بیماران اس ام ای از صندوق بیماران خاص

بهره مندی بیماران اس ام ای از صندوق بیماران خاص
تاريخ:هشتم فروردين 1403 ساعت 16:44   |   کد : 26492   |   مشاهده: 304
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: در صورتی که اطلاعات بیمار مبتلا به اس ام ای در سامانه بیماری‌های نادر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت شده باشد، از مزایای صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج بهره مند می‌شوند.
به گزارش ایران پزشک، محمد اسماعیل کاملی درباره خدمات سازمان بیمه سلامت به بیماران SMA افزود: درباره پوشش دارویی این بیماران بعد از معرفی بیمار به منظور دریافت دارو از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت به سازمان بیمه سلامت فارغ از نوع بیمه پایه، با مراجعه بیمار به داروخانه‌های منتخب از مزایای صندوق بهره مند می‌شوند.

وی بیان کرد: بیماران مبتلا به هر سه تیپ بیماری SMA TYPE1, SMA TYPE2, SMA TYPE3 از مزایای صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج در خصوص خدماتی از جمله آزمایش، پرتوپزشکی، توانبخشی، خدمت پزشک، ویزیت و دارو (بر اساس ضوابط ابلاغی) بهره مند می‌شوند.

کاملی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که بیماران منتسب به نشان بیماری SMA می‌توانند با رعایت ضوابطی از مساعدت‌های موردی تبصره ذیل ماده 9 اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج با ارائه مدارک و مستندات به ادارات کل استانی، پس از طرح و بررسی و در صورت تایید در کمیته‌های مربوطه برای خدمات خارج از ضوابط ابلاغی بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: لذا هر گونه تغییر آتی در نحوه پوشش مبتنی بر ضوابط ابلاغی از مبادی ذیصلاح خواهد بود.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26492
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان