برای اولین بار در هفت سال اخیر اتفاق افتاد:

افزایش مبتلایان به ایدز در ژاپن

افزایش مبتلایان به ایدز در ژاپن
تاريخ:هشتم فروردين 1403 ساعت 19:12   |   کد : 26494   |   مشاهده: 387
نویسنده: امیر پروسنان
بر اساس آمارهایی که وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرده، تعداد مجموع بیماران جدید مبتلا به ایدز و سایر ناقلان اچ آی وی در این کشور به ۹۶۰ نفر رسیده که در این میان ۸۴ درصد از ناقلین جدید از طریق رابطه جنسی به این ویروس مبتلا شده‌اند.
به گزارش خبرنگار ایران پزشک، وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرده که تعداد ناقلین ویروس اچ آی وی در سال ۲۰۲۳ در ژاپن با ۳۷ نفر افزایش نسبت به سال قبل و به تعداد ۶۶۹ نفر رسیده که این در واقع اولین افزایش تعداد ناقلین در ۷ سال گذشته محسوب می‌شود.

وزارت بهداشت ژاپن با انتشار آمارهایی اعلام کرده که مجموع بیماران جدید مبتلا به ایدز در این کشور و سایر ناقلان اچ آی وی به ۹۶۰ نفر رسیده است.

تعداد آزمایش‌های آنتی بادی اچ آی وی انجام شده در مراکز بهداشت عمومی و سایر مراکز با ۳۳ هزار و ۳۳ مورد افزایش به ۱۰۶ هزار و ۱۳۷ مورد رسیده و همچنین موارد مشاوره مرتبط با ایدز نیز با ۱۹ هزار و ۷۹ مورد افزایش به ۸۶ هزار و ۸۸ مورد رسیده است.

در میان ناقلین جدید اچ آی وی، ۸۴ درصد از طریق رابطه جنسی به ایدز مبتلا شده‌اند. مردان ۹۰ درصد از ناقلین جدید اچ آی وی در این کشور را تشکیل می‌دهند.

کمیته نظارت بر ایدز وزارت بهداشت ژاپن از مردم این کشور خواسته تا آزمایش‌های رایگان و ناشناس اچ آی وی را که در مراکز بهداشت عمومی و سایر مراکز موجود است، انجام دهند.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1 /26494
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان