رییس سازمان غذا و دارو:

اولویت تجهیز بیمارستان‌ها با تولید داخل است

اولویت تجهیز بیمارستان‌ها با تولید داخل است
تاريخ:دوازدهم فروردين 1403 ساعت 16:57   |   کد : 26497   |   مشاهده: 298
رییس سازمان غذا و دارو گفت: تجهیز بیمارستان‌ها تقریبا با تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی صورت می‌گیرد و طبیعتاً در مواردی که تولیدکننده داخلی در حوزه‌ای فعال باشد، قطعا خریدها به‌ صورت تضمینی از تولیدکننده‌های داخلی با کیفیت خواهد بود.
به گزارش ایران پزشک، حیدر محمدی درباره برنامه‌های حوزه تجهیزات پزشکی در سال ۱۴۰۳ افزود: در حوزه تجهیزات پزشکی مصرفی و سرمایه‌ای برنامه‌های بسیار خوبی را در سال ۱۴۰۳ داریم. در گام اول از متخصصان و افراد صاحب‌نظر استفاده و در بدنه کارشناسی اداره کل تجهیزات در حوزه‌های مختلف از جمله ارتوپدی، قلب، چشم و موارد دیگر از صاحب‌نظران در کمیته‌ها دعوت خواهیم کرد.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات اساسی دیگر در حوزه تجهیزات پزشکی تقویت زیرساخت‌های مربوط به تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: در سال گذشته تولیدات خوبی را به‌ خصوص در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان داشتیم که امیدواریم این تولیدات در سال ۱۴۰۳ رشد قابل توجهی داشته باشد.

محمدی گفت: با توجه به پیش‌بینی‌هایی که برای همکاری با تولیدکنندگان داریم، محصولات جدیدی به سبد تجهیزات پزشکی اضافه می‌شود؛ برخی از این شرکت‌ها هم‌ اکنون در مرحله تحقیقاتی هستند که امیدواریم محصولات تولیدی را که در مراحل نهایی و واقع کارآزمایی بالینی قرار دارند، به سرعت وارد بازار کشور کنند.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26497
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان