به دلیل کمبود عرضه کاکائو رخ داد:

کام تلخ شکلات سازان

کام تلخ شکلات سازان
تاريخ:نوزدهم فروردين 1403 ساعت 14:22   |   کد : 26506   |   مشاهده: 627
افزایش قیمت جهانی کاکائو به دلیل کمبود عرضه، طعم تلخی را برای شکلات‌ سازان و مصرف‌کنندگان شکلات ایجاد می‌کند و این در حالی‌ست که قیمت کاکائو در هر دو بازار نیویورک و لندن در سال جاری افزایش داشته است.
به گزارش ایران پزشک، کاکائو برای سرمایه‌گذاران یک خوراکی شیرین است، اما شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان از افزایش قیمت‌ها در سال جاری متزلزل شده‌اند و این در شرایطی است که ناظران بازار هشدار می‌دهند که این کالا ممکن است آخرین کالایی باشد که شاهد افزایش قیمت‌ها برای مدت طولانی‌تری است. نگرانی‌های عرضه باعث شده است که قیمت کاکائو در هر دو بازار نیویورک و لندن در سال جاری افزایش یابد و رکورد جدیدی را ثبت کند.

از ابتدای سال تا به امروز، معاملات آتی کاکائو لندن ۱۲۵.۶ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات کاکائو در نیویورک ۱۲۹.۴ درصد افزایش یافته است. طی سال گذشته، معاملات آتی در این دو بورس به ترتیب ۲۷۵ درصد و ۲۴۳.۱ درصد افزایش یافته است.

طبق گزارش فوریه سازمان بین‌المللی کاکائو (ICCO)، قیمت‌های بالای کاکائو به دلیل کمبود عرضه ساحل عاج و غنا، دو کشور از بزرگترین کشورهای تولیدکننده دانه کاکائو یک نگرانی قابل توجه باقی مانده است.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26506
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان