به مناسبت روز روان شناس:

چرا توجه به سلامت روان مهم است؟

چرا توجه به سلامت روان مهم است؟
تاريخ:نهم ارديبهشت 1403 ساعت 20:44   |   کد : 26539   |   مشاهده: 518
نویسنده: امیر پروسنان
سلامت روان، کلید واژه‌ای است که در سال‌های اخیر و به خصوص پس از همه گیری کرونا بیشتر از همیشه در جامعه شناخته شده و جا افتاده، رخدادی مبارک است که هرچند به دنبال یک همه گیری نامبارک اتفاق افتاد، اما جامعه را بیشتر از همیشه با اهمیت و توجه به آن آشنا کرد.
به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سواد سلامت جامعه در زمینه بیماری‌های روان در این سال‌ها افزایش یافته و حالا بسیاری از افرادی که آگاهی مناسبی از روان رنجور خود نداشتند، برای پیگیری و درمان به روان شناسان مراجعه کرده و تلاش می‌کنند به کمک روان شناس بر مشکلات خود چیره شوند و راه درست درمان خود را یاد بگیرند.
 

امروزه با توجه به پیش رفت روز افزون تکنولوژی، تغییر سبک زندگی، مشکلات اقتصادی و اجتماعی، زندگی شهرنشینی و مسائل آن، سلامت روان بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است. در بسیاری از کشورها، توجه به سلامت روان، یکی از اولویت‌های نظام سلامت شده و تصمیم گیران روز به روز ارزش بیشتری برای آن قائل می‌شوند.
 

حتی نظام سلامت کشورمان نیز در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به موضوع سلامت روان داشته که نمونه اخیر آن را می‌توان در توجه بیمه‌ها به پوشش بیمه‌ای خدمات سلامت روان مشاهده کرد. همان طور که سال گذشته، خدمات سلامت روان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت.

راه اندازی مراکز سراج و ارائه خدمات سلامت به صورت رایگان در این مراکز نیز از جمله موارد دیگر توجه نظام سلامت است که البته نیازمند گسترش خدمات، اقدام رسانه‌ای در جهت آشنایی بیشتر جامعه با این مراکز و البته پوشش بیمه‌ای خدمات است.

یادمان باشد که توجه به سلامت روان جامعه می‌تواند از بروز برخی بیماری‌های دیگر نیز پیشگیری کند و این نکته‌ای است که نظام سلامت کشورمان نباید از آن غافل باشد.

پایان پیام/

خبرنگار: امیر پروسنان

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26539
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان