بیمه سلامت پاسخ داد:

جزییات پرداخت هزینه دستگاه، نوار و سوزن تست قند خون

جزییات پرداخت هزینه دستگاه، نوار و سوزن تست قند خون
تاريخ:هفدهم خرداد 1403 ساعت 18:59   |   کد : 26593   |   مشاهده: 219
معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه سلامت هزینه دستگاه، نوار و سوزن گلوکومتر یا تست قند خون بیماران دیابتی را تا سقف معین پرداخت می‌کند.
به گزارش ایران پزشک به نقل از ایسنا، مریم آزادی افزود: سازمان بیمه سلامت برای بیماران مبتلا به دیابت وابسته و غیر وابسته به انسولین در دیابت نوع ۱ و ۲ متعهد است، از محل صندوق صعب‌العلاج برای دستگاه گلوکومتر تا ۴۰۰ هزار تومان هر پنج سال یک بار هزینه‌ها را پوشش دهد.

وی ادامه داد: همچنین بیمار برای نوار اندازه‌گیری قند خون و سوزن می‌تواند از دو روش این خدمات را دریافت کند. اگر بیمار از مراکز تجهیزات پزشکی و داروخانه خدمت را دریافت کند باید مدارک خود را به اداره کل بیمه سلامت استان ارایه داده و از طریق خسارت متفرقه هزینه دریافت می‌شود.

معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران افزود: همچنین این امکان از طریق داروخانه‌ها نیز فراهم شده که فرد با ارایه گواهی پزشک از سامانه نسخه نویسی الکترونیک استفاده کرده و نوار چک قند خون و سوزن (لانست) را دریافت کند.

وی اظهار کرد: برای کودکان کمتر از ۱۲ سال مبتلا به دیابت که نیازمند پایش مداوم قند خون هستند نیز هزینه دستگاه سنسور قند خون با ارایه مدارک و مستندات با سقف معینی قابل پرداخت است.

آزادی گفت: هزینه نوار چک قند خون به میزان ۱۰۰ عدد در ماه تا سقف ۱۴۰ هزار تومان پرداخت می‌شود. همچنین هزینه سوزن تا ۱۰۰ عدد در ماه تا سقف معینی در سال قابل پرداخت است.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26593
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان