مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت تشریح کرد:

حق بیمه دهک اول تا پنجم رایگان، ششم تا نهم با تخفیف

حق بیمه دهک اول تا پنجم رایگان، ششم تا نهم با تخفیف
تاريخ:بيست و يکم خرداد 1403 ساعت 16:55   |   کد : 26598   |   مشاهده: 219
مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اشاره به بیمه رایگان پنج دهک اول درآمدی و تخفیف‌های اعمال شده برای دهک‌های ششم تا نهم درآمدی، جزییات تغییرات ایجاد شده در حق بیمه پرداختی دهک‌های درآمدی برای سال ۱۴۰۳ را تشریح کرد.
به گزارش ایران پزشک، جمشید شایانفر بیان کرد: حق بیمه دهک‌های اول تا پنجم درآمدی همچنان رایگان است و هیچ تغییری در آن ایجاد نشده است. بر اساس مصوبه هیات وزیران حق بیمه پرداختی برای پوشش بیمه سلامت مشمولین ۵ دهک اول درآمدی رایگان و برای سایر دهک‌های درآمدی بر اساس نتیجه ارزیابی وسع است.

مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران افزود: برای مشمولان دهک شش درآمدی، ۲۰ درصد حق بیمه توسط فرد پرداخت شده که نرخ ماهانه ۳۲ هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ سالانه برای همین دهک ۳۸۷ هزار و ۶۰۰ تومان است.

وی اظهار کرد: برای مشمولان دهک هفتم درآمدی نیز ۳۰ درصد حق بیمه توسط فرد پرداخت شده که نرخ ماهانه آن ۴۸ هزار و ۴۵۰ تومان و نرخ سالانه آن ۵۸۱ هزار و ۴۰۰ تومان است.

شایانفر بیان کرد: برای مشمولان دهک هشتم درآمدی نیز ۴۰ درصد حق بیمه توسط فرد پرداخت شده که نرخ ماهانه آن ۶۴ هزار و ۶۰۰ تومان و نرخ سالانه برای همین دهک ۷۷۵ هزار و ۲۰۰ تومان است.

مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران افزود: همچنین برای مشمولان دهک ۹ درآمدی هم ۵۰ درصد حق بیمه توسط فرد پرداخت شده که نرخ ماهانه آن ۸۰ هزار و ۷۵۰ تومان و نرخ سالانه آن ۹۶۹ هزار تومان است.

شایانفر گفت: برای دهک ۱۰ درآمدی نیز صد درصد حق بیمه توسط خود فرد پرداخت شده که نرخ ماهانه آن ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان و نرخ سالانه آن یک میلیون و ۹۳۸ هزار تومان است.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26598
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان