وزیر بهداشت:

نقش پزشکان در کسب دستاوردهای کشور فراموش نشدنی است

نقش پزشکان در کسب دستاوردهای کشور فراموش نشدنی است
تاريخ:سی و يکم مرداد 1398 ساعت 19:46   |   کد : 11843   |   مشاهده: 44676
وزیر بهداشت نوشت: در دستیابی به افتخارات برجسته سال‌های پس از انقلاب اسلامی ایران، اگر چه تلاش همه دست اندرکاران عرصه بهداشت و درمان کشور ستودنی است، اما نقش بی نظیر پزشکان در راهبری و هدایت این حرکت عظیم فراموش ناشدنی است.
به گزارش ایران پزشک، سعید نمکی در یادداشتی به مناسبت روز پزشک افزود: نقش پزشکان و کسب دستاوردهایی مانند کاهش مرگ و میر گروه‌های آسیب‌پذیر، افزایش امید به زندگی و ارتقای دیگر شاخص‌های سلامت در سطوح ملی، منطقه‌ای و جهانی فراموش ناشدنی است.

نمکی افزود: ایران کهن، زادگاه پزشکان بلند آوازه‌ای است که قرن‌ها چون اختران فروزان و بر آسمان علم و هنر جهان درخشیدند، نامدارانی که طبابت را با حکمت و هنر درآمیختند تا در کتاب ایام، حکیمانی پرفروغ و جاودانه باشند.

وی ادامه داد: روز پزشک را که زادروز بوعلی سینا، یکی از این حکیمان فرزانه بی‌بدیل است به همه پزشکان ارجمند سرزمینم، آنان که درون مرزها، خدمتگزار مردم دردمند کشورمان هستند و دیگران که در اقصی نقاط جهان به عنوان طبیبانی سرشناس، افتخار ایران عزیزند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

نمکی نوشت: درود می‌فرستم به روح بلند پزشکان شهیدی که در کنار رزمندگان دفاع مقدس، روپوش سپیدشان، کفن گلگون شان شد. یقین دارم مردم شریف این سرزمین، مهربانی و همراهی جامعه پزشکی را در روزهای سخت گذشته و امروز فراموش نخواهند کرد، همکاران ارجمندمان نیز آگاه‌اند که در این سرزمین مقدس، نامهربانان اندکاند و مهربانان و حق شناسان، کماکان بی‌شمار.

وی بیان کرد: عزت و سربلندی همگان را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/11843
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان