نتایج یک تحقیق در آمریکا نشان داد:

زنان نگران‌تر از مردان در هزینه‌های سلامت

زنان نگران‌تر از مردان در هزینه‌های سلامت
تاريخ:نهم مهر 1398 ساعت 14:06   |   کد : 11977   |   مشاهده: 63589
زنان نسبت به مردان به میزان بیشتری نگران افزایش هزینه‌های درمانی هستند و عمدتاً نگران این هستند که در آینده دسترسی مقرون به صرفه‌ای به مراقبت‌های بهداشتی و درمانی نداشته باشند.
به گزارش ایران پزشک به نقل از آی هینا، تحقیقات محققان در آمریکا نشان می‌دهد یک چهارم زنان در مقایسه با 18 درصد از مردان، می‌گویند که آنها یا یکی از بستگان‌شان به دلیل نگرانی از هزینه‌های درمانی از مراجعه به پزشک خودداری کرده‌اند.

محققان می‌گویند: 47 درصد از زنان در مقایسه با 35 درصد از مردان، صورت‌حساب‌های مراقبت‌های درمانی دریافت می‌کردند که گران‌تر از انتظار آنها بود. همچنین 57 درصد از زنان در مقایسه با 51 درصد از مردان، نگران هستند که ممکن است در آینده بیمه درمانی مقرون به صرفه‌ای نداشته باشند.

این تحقیقات بیان می‌کند که اگر دولت آمریکا تصمیم بگیرد به بیمه گذاران اجازه دهد تا پوشش بیمه درمانی را برای افرادی که از قبل دارای شرایط بیمه‌ای بودند، کاهش دهد، موجب نگرانی شدید در زنان می‌شود. زیرا تعداد بیشتری از زنان غیر مسن (30 درصد) نسبت به مردان (22 درصد) دارای چنین شرایطی هستند.

این مطالعات می‌گوید: در حالی که بیشتر افرادی که از قبل دارای شرایط بیمه‌ای هستند تحت پوشش یک کارفرما یا برنامه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی دولتی قرار دارند، ممکن است هنگام از دست دادن شغل یا طلاق یا هنگامی که خویش فرما هستند یا در زمان بازنشستگی پیش از موعد یا اشتغال در کاری با دستمزد پایین که مزایای بهداشتی و درمانی نداشته باشد به بیمه درمانی خصوصی احتیاج داشته باشند.

حدود 22 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی این تحقیقات در آمریکا گفتند که خودشان یا شخصی در خانه بدون مراقبت‌های پزشکی مانده است، زیرا نگران هزینه‌های درمانی هستند. در این نظرسنجی یک ششم پاسخ دهندگان تحت پوشش بیمه درمانی دولتی، 29 درصد از آنان دارای بیمه درمانی خصوصی مقرون به صرفه و 22 درصد از کارگران دارای بیمه تحت حمایت کارفرمایان بودند.

ادامه روند تحت پوشش قرار گرفتن افرادی که از قبل دارای بیمه درمانی بوده‌اند موضوعی مهم است، اما با این حال شرکت‌های بیمه‌ای در آمریکا می‌توانند در سال 2019 حق بیمه خود را افزایش دهند.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/11977
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان