تغذیه
افزایش قیمت جهانی کاکائو به دلیل کمبود عرضه، طعم تلخی را برای شکلات‌ سازان و مصرف‌کنندگان شکلات ایجاد می‌کند و این در حالی‌ست که قیمت کاکائو در هر دو بازار نیویورک و لندن در سال جاری افزایش داشته است.
بیماران مبتلا به سلیاک به گلوتن موجود در غلات حساسیت دارند و در نتیجه کارخانه‌های تولید نان، محصولات بدون گلوتن را تولید می‌کنند که مصرف آن برای این افراد مناسب است.
بر اساس تحقیق جدیدی که توسط دانشمندان انجام شده، بزرگسالانی که هفته‌ای حداقل دو لیتر نوشیدنی‌های قندی یا دارای شیرین‌کننده مصنوعی می‌نوشند، در مقایسه با بزرگسالانی که کمتر از این نوشیدنی‌ها مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به نوعی آریتمی قلبی با نام فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند.
بی اشتهایی عصبی اختلالی محسوب می‌شود که شایع‌ترین سن شروع آن در نوجوانی است و بر اساس پژوهش‌ها بیشتر در زنان شیوع دارد و همچنین در ۶۵ درصد موارد با افسردگی همراه می‌شود، اما چه علائمی دارد و چطور می‌توان آن را درمان کرد.
اگر می‌خواهید چربی پهلوی خود را از بین ببرید، باید یک رویکرد جامع را در پیش بگیرید که این شامل خوردن درست و ورزش منظم است و در واقع برای از بین بردن چربی پهلو، چندین نکته وجود دارد که باید رعایت کرد.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، جزییات ثبت اطلاعات شیر خشک‌های معمولی در پنل بیمه سلامت را تشریح کرد و گفت: از یازدهم بهمن امسال، شیرخشک‌های معمولی توسط داروخانه‌ها برای مصرف کنندگان در پنل سازمان بیمه سلامت ثبت و کنترل اصالت می‌شود.
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: برای تامین ید مورد نیاز باید حتما نمک مصرفی روزانه ید دار باشد و برای حفظ ید حتما باید نمک ید دار را در دقایق پایینی پخت در غذا ریخت تا ید آن از بین نرود.
وزیر بهداشت گفت: اکنون وضعیت شیرخشک با توجه به تصمیماتی که در ستاد تنظیم بازار گرفته شد تا شیرخشک را فقط به مصرف کننده واقعی با نرخ سابق داده شود، مشکلی ندارد.
بیشتر وقت‌ها پس از خوردن یک وعده غذایی، احساس کسلی می‌کنید و دل‌تان می‌خواهد بخوابید، به این حالت رکود، خواب آلودگی پس از غذا یا کمای غذایی می‌گویند و گویا ریشه دیرینه در رفتار انسان‌ها داشته و در واقع به رفتارهای اجتماعی و فرهنگی ما بر می‌گردد.
رییس اداره نظارت و ارزیابی غذاهای ویژه و بسته‌بندی فراورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: برخی شرکت‌ها از عبارت غیرتراریخته در معرفی محصولات خود استفاده می‌کنند در حالی که این محصولات نسبت به محصولات تراریخته هیچ حسن و مزیتی ندارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: ۵۲ درصد شهروندان تهرانی کم تحرک هستند و همچنین ۳۳ درصد تهرانی‌ها کلسترول بالای ۲۰۰ میلی گرم دارند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اعلام سرعت گرفتن روند تامین شیرخشک در کشور گفت: در مجموع ۳۰ روز آبان ماه، ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار عدد قوطی شیرخشک رگولار در کشور توزیع شده است.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: گروه‌های نظارتی در سراسر کشور بازدید از تمامی شرکت‌های پخش را در دستور کار قرار داده‌اند و با صدور برنامه توزیع توسط معاونت‌های معاونان غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی، شیرخشک موجود در انبارهای شرکت‌های پخش بین داروخانه‌ها توزیع می‌شود.
تاخیر ایجاد شده در روند تامین و تخصیص ارز شیرخشک از بهمن ماه گذشته تا حدود خرداد امسال سبب ایجاد کمبودهایی در بازار شیرخشک رگولار طی چند ماه گذشته شد و پس از آن با رفع مشکل تامین و تخصیص ارز جهت تولید داخلی و همچنین اقدام به واردات فوریتی تلاش شده تا ابتدا بازار این محصول به آرامش نسبی برسد.
ابلاغ دستورالعمل جدید خودکنترلی و خوداظهاری بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط وزیر بهداشت، رویکرد و اقدام فرخنده‌ای در حوزه سلامت ایران است.
سرپرست اداره‌ کل طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از توزیع اولین محموله شیرخشک‌های وارداتی در داروخانه‌ها خبر داد و گفت: این محموله از یکی از برندهای معتبر کشورهای اروپایی است.
مشاور رییس سازمان غذا و دارو از ورود یک میلیون و ۱۰۰ هزار قوطی شیرخشک دپو شده در گمرک به بازار طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.
سخنگوی دولت دلیل کمبود شیرخشک را تحریم‌ها دانست و گفت: بانک‌های اروپایی به بهانه تحریم‌ها و فشارها، مانع تخصیص ارز برای تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید شیرخشک در کشور شدند.
وضعیت دسترسی به انواع شیرخشک در دو ماه اخیر چندان خوب نبوده و بسیاری از خانواده‌ها برای پیدا کردن شیرخشک نوزادان‌شان دچار مشکل شده و گاهی حتی برای تامین این ماده حیاتی به جز داروخانه‌های شهر خود، از شهرهای اطراف پیگیری می‌کنند.
بسیاری از خانواده‌ها که نوزادی در خانه دارند در هفته‌ها و ماه‌های اخیر با مشکل خرید برخی از برندهای شیرخشک مواجه شده‌اند و برای تامین مجبور به جست‌وجو در داروخانه‌های متعددی می‌شوند، اما پاسخ رییس سازمان غذا و دارو به مشکل این روزهای شیرخشک چیست؟
انتها123456