بیمه
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: هزینه نسخه‌های الکترونیک فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ همه داروخانه‌ها و سایر موسسات طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت در چند روز گذشته پرداخت شده است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: خدمات الکترونیک سلامت یکی از نیازهای قطعی نظام سلامت محسوب می‌شود و بر خلاف نگاه‌های اولیه که این خدمات را غیرضروری می‌دانستند، در حال حاضر الکترونیکی شدن خدمات سلامت و به خصوص اجرای نسخه نویسی الکترونیک اجتناب ناپذیر است.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت به ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل آگاه است و از سال گذشته کمیته‌ای مامور شدند که بیماری‌های اولویت دار در این زمینه را مشخص کنند تا برخی خدمات پرستاری در منزل در سال جاری تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر تعدادی از داروها و خدمات درمان ناباروری در بخش سرپایی و بستری تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار داشته و این سازمان، 70 تا 90 درصد از هزینه موارد تحت پوشش را پرداخت کرده و در سال جاری نیز پوشش خدمات درمان ناباروری توسعه می‌یابد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در فروردین ماه هزار و 973 میلیارد ریال برای نسخه نویسی الکترونیک پرداخت شد و این در حالی است که سال 99 مبلغ 10 هزار و 796 میلیارد ریال در این زمینه پرداخت شده و با این حساب، تاکنون در کل 12 هزار و 769 میلیارد ریال پرداخت صورت گرفته است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برای نسخه نویسی الکترونیک مشوق‌هایی در نظام پرداخت برای جامعه پزشکی در نظر گرفته شده که در راستای انجام آن، مطالبات می‌تواند به موقع پرداخت شود.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت در یادداشتی نوشت: روابط عمومی‌های سازمان‌ها در سال‌های اخیر به سمت و سوی تازه‌ای در حال حرکت هستند که می‌توان از آن به عنوان تحولی در این عرصه یاد کرد، تحولی که به واسطه فضای مجازی منجر به ایجاد ارتباط مستقیم و گسترده با ذینفعان و دریافت کنندگان خدمات شده است.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: فرآیند تشویق و ترغیب برای اجرای نسخه نویسی الکترونیک در دستور کار قرار گرفته و سازمان‌های بیمه گر تسهیلات مناسبی در نظر گرفتند و از طرفی خرید راهبردی خدمات سلامت و رفع مشکلات موجود در نسخه نویسی الکترونیک نیز در دستور کار است.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: الکترونیکی شدن خدمات سلامت فواید زیادی برای ارائه دهندگان خدمات سلامت خواهد داشت و یکی از حسن‌های آن، پرداخت‌های به موقع است که در حال حاضر پرداخت اسناد الکترونیک به موقع انجام می‌شود.
وزارت حج و عمره عربستان سعودی شرط لازم برای زائران خارجی در این کشور را داشتن پوشش بیمه‌ای در برابر بیماری کووید 19 تا سقف 173،300 دلار تایید کرده است.
مدیر پروژه نسخه نویسی الکترونیک سازمان تامین اجتماعی گفت: باید بپذیریم که نسخه الکترونیک برای نظام سلامت هدف اصلی نیست و فقط یکی از قطعه‌های پازل نظام سلامت الکترونیک محسوب می‌شود.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: برنامه نسخه نویسی الکترونیک در نزدیک‌ترین محل به مقصد اصلی خود رسیده است و در حال حاضر روزانه حدود ۲۵۰ هزار نسخه الکترونیکی در تامین اجتماعی تولید می‌شود.
نشست کلاب هاوس درباره نسخه نویسی الکترونیک امشب ساعت ۲۱:۳۰ با حضور مسئولان سازمان نظام پزشکی، سازمان بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی برگزار می‌شود.
معاون توسعه، مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت از پرداخت و تسویه مطالبات مراکز غیردولتی و دانشگاهی تا پایان آذر سال ۱۳۹۹ خبر داد.
سازمان جهانی بهداشت اصرار دارد که همه کشورها بودجه سلامت خود را تقویت کنند تا افراد بیشتری بتوانند از خدمات بهداشتی و سلامت استفاده کنند.
مدیرکل خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت با اشاره به آغاز نسخه نویسی، نسخه پیچی و ارجاع الکترونیک در سطح مراکز روستایی گفت: از اول خرداد ماه بیمه شدگان روستایی نیازی به دفترچه کاغذی نخواهند داشت.
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت از تسویه کامل مطالبات باقی مانده سال ۱۳۹۹ پزشکان خانواده شهری و روستایی در روزهای آینده خبر داد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: پیشرفت‌های طرح نسخه نویسی الکترونیک در بخش خصوصی قابل ملاحظه بوده و در برخی استا‌ن‌ها این برنامه به صورت صد درصد اجرایی شده است.
معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: در حال حاضر مقاومتی در برابر اجرای خدمات الکترونیک سلامت مثل نسخه نویسی الکترونیک وجود ندارد، بلکه ساختارهای مختلف برای اجرای این خدمات باید به طور کامل هماهنگ باشند و مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنند.
خدمات الکترونیک سلامت یکی از مطالبات و دغدغه‌های دیرینه محسوب می‌شود که به خصوص پس از شیوع کرونا تبدیل به یک مطالبه حاکمیتی و حتی عمومی شد و در این میان نسخه نویسی الکترونیک یکی از برنامه‌های مهمی است که توسط سازمان‌های بیمه گر اجرایی می‌شود و اجرای کامل آن می‌تواند جهشی قابل توجه در خدمات الکترونیک سلامت باشد.
انتها123456