بیمه
رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: حدود ۷۰ درصد از بیماران دیابتی از بیماری خود بی‌اطلاع هستند که ضرورت دارد سازمان‌های مردم نهاد، بیمه‌ها و سایر سازمان‌های مرتبط اقدامات جدی را در جهت اطلاع‌رسانی و پیشگیری از این بیماری انجام دهند.
وزیر بهداشت اردن اعلام کرد که سیستم جامع بیمه سلامت همگانی در این کشور قرار است در ماه مارس شروع شود و این بیمه در طول سه سال اول اجرا، اختیاری خواهد بود.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بیمه‌ها نقش بسیار مهمی در زمینه کنترل و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر دارند و بهتر است به سمت هزینه کردن در راستای غربالگری و پیشگیری از ابتلای بیمه شدگان به بیماری‌های غیرواگیر بروند.
مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: قاچاق دارو معضلی است که با کنترل خدمات سلامت از جمله نسخه‌ نویسی الکترونیک می‌توان تا حدود زیادی از آن جلوگیری کرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در این مقطع زمانی طرح تحول سلامت و بیمه همگانی سلامت باید ادامه پیدا کند و انتظار می‌رود کیفیت خدمات بیمه سلامت به وسیله افزایش کارایی دفترچه‌های بیمه ارتقا پیدا کند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: یک سوم هزینه‌هاى بازنشستگان مربوط به درمان است و بخشى از آن عمومى محسوب مى‌شود که باید در این زمینه باید اطلاع رسانى شود. برخى از داروهاى تجویزى خارج از فهرست دارویى کشور است و نباید این داروها تجویز شود.
رییس مرکز تحقیقات عدالت در سلامت گفت: وقتی گفته می‌شود همه مردم باید تحت پوشش بیمه سلامت باشند، باید منابع مورد نیاز آن هم فراهم شود و باید بر اساس ارزیابی وسع و دهک‌های درآمدی، همه مردم تحت پوشش اجباری بیمه سلامت قرار بگیرند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: نتایج اجرای آزمایشی طرح پرستاری و مراقبت در منزل در چهار استان بررسی شده و با توجه به هزینه اثربخشی این اقدام، پیشنهاد پوشش بیمه‌ای طرح با نظر وزیر بهداشت در دستور کار شورای عالی بیمه سلامت قرار می‌گیرد.
رییس مرکز تحقیقات عدالت در سلامت معتقد است عدم اجرای قانون تجمیع بیمه‌های درمانی، علاوه بر اینکه از انباشت منابع و توزیع ریسک جلوگیری می‌کند، باعث بروز مشکلاتی در استقرار تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌های نظام سلامت می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: عملکرد دفاتر پیشخوان دولت که ارائه بخشی از خدمات بیمه‌گری سازمان بیمه سلامت را بر عهده دارند، به صورت ماهانه بازرسی می‌شود و مردم می‌توانند شکایات خود را از برخورد نامناسب در این دفاتر با شماره ۱۶۶۶ مطرح کنند.
بیمه شدگان تهرانی بیمه سلامت می‌توانند جهت دریافت هزینه بستری در بیمارستان‌های غیرطرف قرارداد با بیمه سلامت، اصل صورت‌حساب و مدارک جهت پذیرش را به یکی از دفاتر پیشخوان مشخص شده ارائه دهند تا پس از رسیدگی اسناد، اقدام جهت پرداخت به حساب بیمه شده انجام شود.
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: آن دسته از خدمات و داروهای مورد نیاز بیماران نادر که تحت پوشش بیمه قرار ندارد، با پیشنهاد سازمان‌های مردم نهاد مثل بنیاد بیماری‌های نادر و بررسی در معاونت درمان وزارت بهداشت، در شورای عالی بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای بررسی می‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: تاکنون یک میلیون نفر در طرح پوشش اجبارى بیمه سلامت و ارزیابى وسع ثبت نام کرده و درخواست ارزیابى وسع کردند و به نظر مى‌رسد این تعداد در ٦ ماه به ٣ میلیون نفر برسد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: یکی از اهداف بخش سلامت هر جامعه، جلوگیری از اثرگذاری نابرابرى های اقتصادی اجتماعی روی سلامت افراد و هزینه‌های مرتبط با آن است.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال جاری ۱۵ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی طرف قرارداد با این سازمان پرداخت شد که ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن به دانشگاه‌های علوم پزشکی اختصاص داشت.
معاون دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر ۵ گروه بیماری شامل بیماران تحت دیالیز، پیوند کلیه، هموفیلی، تالاسمی و ام اس در سازمان بیمه سلامت به عنوان بیماری خاص تحت پوشش هستند که بیمه سلامت برای پوشش این گروه از بیماران هیچ حق بیمه‌ای دریافت نمی‌کند.
مدیر گروه سلامت جهان و سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: خرید راهبردی خدمات سلامت یکی از اجزای تحقق پوشش همگانی سلامت مناسب، بر اساس نظام مالی مطلوب در هر کشور است.
رییس مرکز تحقیقات عدالت در سلامت گفت: سازمان‌های بیمه‌گر درمانی در خرید راهبردی خدمات سلامت باید خدمات هزینه اثربخش را خریداری کنند و بسته‌های خدمات سلامت باید بر مبنای هزینه اثربخشی اصلاح شود.
دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، اجرای پوشش بیمه‌ای ویزیت متخصصان طب سنتی ایرانی را به سازمان‌های بیمه‌گر پایه ابلاغ کرد.
مدیرکل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت گفت: اقدامات سازمان در رفع همپوشانی افراد چند دفترچه‌ای و محدود کردن مراجعه بیمه‌شدگان رایگان به بخش دولتی بر اساس تبصره ١٧ قانون بودجه، بار مراجعه سازمان بیمه سلامت را کاهش داده و کاهش ۳۰ درصدی بار مراجعه مردم به مراکز درمانی صحت ندارد.
انتها123456