بیمه
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه سلامت، خدمات بستری و سرپایی برای بیماران کرونایی را بر اساس پروتکل‌های مصوب وزارت بهداشت تحت پوشش دارد و ۹۰ درصد هزینه در بخش بستری توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: با توجه به شرایط اپیدمی کرونا دستورالعمل خدمات تله مدیسین ابلاغ شده و ایجاد زیرساخت‌های فنی آن در دستور کار دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: تله مدیسین یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان بیمه سلامت محسوب می‌شود که در کنار اجرای پروژه‌های الکترونیک می‌تواند منجر به کاهش حضور بیمه شدگان در مراکز درمانی و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اولین قدم قابل توجه در مورد بیماری کرونا، پیشگیری برای حفظ سلامت است و سازمان‌های بیمه‌گر درمانی باید بیش از پیش در این مسیر حرکت کرده و حمایت‌های لازم را از سطح یک خدمات سلامت داشته باشند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تسویه مطالبات فروردین و اردیبهشت موسسه‌های دولتی دانشگاهی و پرداخت علی الحساب خرداد ماه ۹۹ خبر داد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: بدون تردید طرح تبدیل نسخه کاغذی بیمه سلامت به نسخه الکترونیکی به قوت خود باقی بوده و بیمه سلامت به دنبال اصلاح و اجرای بهتر این طرح است.
رییس انجمن داروسازان کرمانشاه گفت: استقرار نسخه پیچی الکترونیک منجر به تجویز منطقی دارو می‌شود و در حال حاضر بیش از 76 داروخانه در استان کرمانشاه به سامانه نسخه پیچی الکترونیک متصل هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در شرایط شیوع و همه‌گیری بیماری‌ها، نظام‌های بیمه سلامت نقش مهمی در ایجاد شرایط ارائه خدمات بهینه بر عهده دارند و اگر بسترهای الکترونیک در نظام‌ سلامت پی‌ریزی شده و ارجاع بیماران به نقطه رشد رسیده باشد تا حد زیادی بیماران از مسیر درست به سمت مراکز درمانی هدایت می‌شوند.
مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ گفت: بر اساس برنامه عملیاتی امسال، بیمه تکمیلی روستاییان به صورت آزمایشی در دو استان خوزستان و هرمزگان اجرا می‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اجرای طرح‌های الکترونیک و در نتیجه کاهش نیاز به کاغذ و همچنین تولید صافی‌های همودیالیز در شرکت فارماشیمی از جمله اقدامات سازمان بیمه سلامت در راستای توجه به جهش تولید است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: افرادی می‌توانند حوزه بهداشت را ارتقا بدهند که نگاه بلند مدت داشته و برنامه پایداری داشته باشند و برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع یکی از اقداماتی است که امیدواریم با کمک سازمان بیمه سلامت به ثمر بنشیند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع یکی از وظایف و نکات مهم محسوب می‌شود که به آن اعتقاد داریم و باید اجرایی شود و از سوی دیگر باید بیشترین توجه را به کادر بهداشتی و درمانی در روستاها داشته باشیم.
تفاهم‌نامه برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع روستاییان، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در سال ۹۹ با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت امضا شد.
اتاق بازرگانی و صنایع کشور عمان برای حمایت از معرفی یک بیمه نامه درمانی استاندارد یکپارچه برای پوشش آزمایش و درمان کووید 19 در این کشور، با بیمه‌های سلامت همکاری می‌کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی محمد مهدی ناصحی را به عنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران منصوب کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ورود بیمه‌های درمانی به بحث پیشگیری را می‌توان یک حرکت رو به جلو و اقدامی آینده نگر دانست که در بلند مدت باعث مدیریت منابع نظام سلامت می‌شود.
سرپرست سازمان بیمه سلامت گفت: رابطه مهمی بین سلامت و پرداخت حق بیمه وجود دارد، اما در این بخش در گذشته در بیمه‌های درمانی کشور اقدامات جدی نشده بود.
وزیر بهداشت گفت: نظام سلامت به دلیل بی‌توجهی به پیشگیری در گذشته، مشکلات ناشی از هزینه‌ها را تحمل می‌کند و طرح‌هایی مثل پیشگیری از فشار خون و مشوق‌های بیمه‌ای و پرداختن به بیماری‌های غیرواگیر، حرکت موثری در نظام سلامت محسوب می‌شوند.
معاون فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت گفت: با استفاده از سازمان الکترونیک می‌توان نظارت مناسبی روی بیمه‌شده‌ها و رفتارشناسی آنها انجام داد و برای این موضوع باید داده‌ها و اطلاعات درست در اختیار بیمه‌ها قرار داشته باشد.
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: آزمایشگاه بیمه سلامت در سازمان بیمه سلامت آمادگی دارد که با هر نرم افزاری در هر حوزه‌ای تعامل کند و اکنون ۱۸ نرم افزار از این سازمان گواهی صلاحیت دریافت کرده‌اند.
انتها123456