بیمه
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از اجرای آزمایشی پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی برای بیماران بستری در بخش‌های روان پزشکی در یکی از بیمارستان‌های تهران خبر داد.
استاندار استان مرکزی گفت: یکی از شاخص‌ترین اقدامات دولت، اجرای طرح تحول سلامت بود که بیمه سلامت نیز در راس این طرح بزرگ قرار دارد و به همین واسطه بسیاری از افرادی که تحت پوشش بیمه نبودند، توانستند از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند.
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی معتقد است که پیشرفت‌های مناسبی در طرح نسخه نویسی الکترونیک انجام شده، اما این طرح در مرحله اجرا مشکلاتی دارد که در این زمینه می‌توان به تعدد سامانه‌ها و آموزش ناکافی اشاره کرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بیش از یک میلیون نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی که دفترچه بیمه سلامت دارند، از هشت خدمت توانبخشی در حوزه‌های کاردرمانی، گفتاردرمانی و شنوایی سنجی بهره‌مند می‌شوند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک پیشرفت کرده و نیازمند همکاری پزشکان و حوزه‌های مختلف است تا به نتیجه بهتری برسیم و مشوق‌هایی در نظر گرفتیم و پرداخت‌های الکترونیک به موقع شده و پایان هر ماه، پرداخت الکترونیک نسخه‌ها انجام می‌شود و از ابتدای بهمن نیز پرداخت ویزیت در پایان همان روز انجام خواهد شد.
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت درباره زمان تصویب تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی گفت: همه تلاش ما این است که تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی سال ۱۴۰۰ تا اواسط بهمن ماه در شورای عالی بیمه سلامت مصوب و سپس برای تصویب به هیات دولت اعلام شود.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: توسعه خدمات الکترونیک سلامت یکی از اهداف مورد تاکید دولت است که می‌تواند به هر سه ضلع این مجموعه از جمله مردم و ارائه دهندگان خدمت و خریدار کمک کند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع روستایی و رفع نواقص برنامه پزشک خانواده شهری در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برای نسخه‌های الکترونیک مشوق‌هایی در نظام پرداخت برای جامعه پزشکی در نظر گرفته شده که در راستای انجام آن مطالبات می‌تواند به موقع پرداخت شود.
عضو هیات مدیره سازمان بیمه سلامت گفت: با وجود تلاش دولت و سازمان و بودجه، سازمان بیمه سلامت به دلیل مشکلات اقتصادی کشور برای تامین منابع با مشکل مواجه است که باید فکر اساسی برای این موضوع اندیشیده شود تا این سازمان به نتیجه مطلوب خود دست یابد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از پرداخت بیش از هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان به پزشکان خانواده خبر داد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از استقرار کامل نسخه الکترونیکی و حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت تا شهریور ۱۴۰۰ خبر داد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: داروهای بیماران مبتلا به کرونا تحت پوشش بیمه سلامت است که هزینه بسیار زیادی را به این سازمان تحمیل کرده و لازم است این موضوع در بودجه ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، در حکمی سید مهدی میرشاه ولد را به عنوان مدیرکل اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت منصوب کرد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: می‌توان از تجربه موفق دنیا در بیمه سلامت پایه بهره گرفت و در اختیار حوزه تخصصی و مدیریت کلان سازمان قرار دهیم.
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از پرداخت ۸۰ درصد علی‌الحساب مطالبات پزشکان خانواده روستایی در هشت ماه گذشته خبر داد.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: آزمایش اختصاصی بیماران مبتلا به ایدز در تعهد سازمان بیمه سلامت قرار دارد و در سال ۹۸ حدود ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بیمه سلامت برای این آزمایش‌ها هزینه شده است.
بر اساس حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی حسن زاده، محمد میرزابیگی، علیرضا افشار و یوسف صدیقی به سمت اعضای هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران منصوب شدند.
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران از تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه‌شدگان این سازمان تا ۳۱ فرودین ماه ۱۴۰۰ به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا خبر داد.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، ارزیابی وسع به دلیل شیوع بیماری کرونا تا پایان امسال برای متقاضیان بیمه رایگان سلامت که قصد دارند از خدمات بخش دولتی استفاده کنند، متوقف شده است.
انتها123456