بیمه
شیوع بیماری کووید ۱۹ چالش‌های زیادی برای بیمه سلامت در جهان ایجاد کرده و در عین حال می‌تواند فرصت مناسبی برای این صنعت مهم فراهم کند.
سرپرست سازمان بیمه سلامت گفت: تمام بدهی‌های سازمان بیمه سلامت تا پایان خرداد ماه ۹۹ در بخش خصوصی پرداخت شده و در بخش دولتی نیز فقط سه ماه بدهی داریم که امیدواریم این بدهی هم پرداخت شود.
سرپرست سازمان بیمه سلامت در پیامی به مناسبت روز خبرنگار نوشت: جهان رسانه و خبر میدانی پررنج است که اصحابش را خود بر می‌گزیند و خبرنگاران وجدان‌های بیدار جامعه و تصویرگران زمانه خویش‌اند.
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت از بازنگری در تعرفه خدمت تشخیصی کووید ۱۹ بر اساس آزمایش‌های مولکولی و PCR خبر داد.
بانک جهانی اعلام کرد که کشور ترکیه به منظور آماده‌سازی خود برای مواجهه با بحران احتمالی دیگر، به یافتن راه‌های جدیدی در راستای تقویت خدمات سلامت ادامه داده و نقاط ضعف خود را از طریق پروژه‌ای که تحت حمایت بانک جهانی قرار دارد، مشخص کرده است.
سرپرست سازمان بیمه سلامت ایران از اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در ۱۱ هزار مطب در سراسر کشور خبر داد.
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: پوشش بیمه‌ای داروی رمدسیویر منوط به قرار گرفتن در پروتکل‌های درمانی معاونت درمان است و پس از آن، سازمان‌های بیمه‌گر و شورای عالی بیمه سلامت در مورد پوشش بیمه‌ای آن تصمیم می‌گیرند.
معاون اول رییس جمهوری آیین نامه اجرایی جزء ۵ بند ب ماده ۷۰ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه موضوع پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور را ابلاغ کرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: مشوق‌های بیمه‌ای می‌توانند روی تغییر سبک زندگی عمده افراد جامعه تاثیر بگذارد و بدین ترتیب مردم گامی برای سلامت خود بر می‌دارند.
یک مقام ارشد وزارت بهداشت عمان اعلام کرد که بیمارستان‌های خصوصی این کشور بدون توجه به توانایی پرداخت هزینه‌های بستری در بیمارستان توسط بیمار، مجبور به پذیرش و معالجه بیماران کووید 19 هستند.
سرپرست سازمان بیمه سلامت ایران از واریز هزار میلیارد تومان از بدهی این سازمان به دانشگاه‌های علوم پزشکی تا روز شنبه خبر داد.
رییس انجمن داروسازان استان بوشهر گفت: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، تحویل دارو به بیمه شده تسهیل شده و خطا نیز به حداقل رسیده است.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: طرح نسخه الکترونیکی پس از اجرای آزمایشی در سال گذشته، به طور جدی در سال ۹۹ در حال اجراست و تاکنون بیش از سه هزار داروخانه و بیش از ۹ هزار مطب به این طرح پیوسته‌اند.
سرپرست سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد مطب‌های کشور تحت پوشش طرح نسخه نویسی الکترونیک قرار دارند و قرار بر این است که همه مطب‌ها امسال تحت پوشش نسخه الکترونیکی قرار بگیرند.
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: بخشنامه‌ای به استان‌ها ارسال شده که همه موسسه‌های خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت موظف هستند با استفاده از ابزارهای الکترونیکی از اعتبار دفترچه بیمه سلامت اطمینان پیدا کنند.
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اعلام کرد دفترچه بیمه سلامت بیمه شدگانی که دفترچه آنها دارای نسخ سفید است نیازی به تعویض ندارد و این افراد می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان و دریافت دفترچه جدید به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه و خدمت مورد نظر را دریافت کنند.
وزیر کار و رفاه مراکش اعلام کرد: دولت مراکش در حال معرفی پوشش بیمه درمانی و طرح بازنشستگی برای مشاغل آزاد در این کشور است.
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از موافقت شورای عالی بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای دو خدمت تله مدیسین خبر داد.
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تعرفه‌گذاری خدمات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور پس از تعریف استانداردهای آن خبر داد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از آمادگی این سازمان برای پوشش بیمه‌ای خدمات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور در راستای کنترل فاصله‌گذاری اجتماعی و توقف چرخه انتقال بیماری ناشی از ویروس کرونا خبر داد.
انتها123456