بیمه
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین‌ اجتماعی از آغاز فرآیند تبدیل وضعیت پزشکان قراردادی شاغل در مراکز درمانی و سایر نیروهای قراردادی شاغل در مشاغل کارشناسی این سازمان خبر داد.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: 800 هزار معلول در سامانه‌های بیمه سلامت نشان دار شدند و اداره‌های کل بیمه سلامت استان‌ها موظف هستند ضمن تعامل با بهزیستی، پس از دریافت فهرست جدید توان خواهان، انتساب نشان بیمه شدگان را در سامانه انجام دهند.
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیماران خاص می‌توانند بعد از مراجعه به معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی، پوشش بیمه‌ای خود را به صورت رایگان از سامانه شهروندی سازمان بیمه سلامت دریافت کنند.
سازمان تامین اجتماعی هشدار داد که هرگونه تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به عنوان همکار یا نماینده این سازمان جهت جایگزینی کارت سلامت به جای دفترچه‌های کاغذی غیر واقعی و فریب‌کارانه بوده و قطعا کلاهبرداری است.
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران از ارسال پیامک زمان اتمام پوشش بیمه برای بیمه شدگان این سازمان خبر داد و گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به پنل شهروندی سازمان بیمه سلامت نسبت به تمدید بیمه‌ای خود اقدام کنند.
سازمان بیمه سلامت اعلام کرد که با توجه به برگزاری آزمون کنکور سراسری و احتمال قطعی اینترنت در روزهای پنجشنبه و جمعه، پذیرش نسخ کاغذی از طرف سازمان بیمه سلامت بلامانع است.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات نحوه ثبت نام بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه سازمان بیمه سلامت ایران را تشریح کرد و گفت: ثبت نام از طریق ورود به سامانه خدمات غیر حضوری شهروندی سازمان بیمه سلامت انجام می‌شود.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: در ۳ ماه گذشته بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از سهم سازمان و صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج برای بیماران این بیماران هزینه شد که بیشترین هزینه مربوط به گروه بیماری‌های سرطان بود که بخش عمده پرداختی‌ها در حوزه دارو است.
رییس گروه داروی دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با اعلام الزام پوشش مالی داروهای بیماران SMA از محل اعتبارات صندوق بیماران خاص و صعب العلاج و البته با شرایط تعیین شده، در عین حال جزییات خدمات دارویی ارائه شده به این بیماران را توضیح داد.
عضو انجمن ام پی اس گفت: با توجه به حذف ارز ترجیحی و استفاده از ارز نیمایی تامین داروهای مورد نیاز بیماران ام پی اس دچار مشکل شده و به عبارتی با افزایش قیمت داروها، بیمه‌ها نیز در حمایت از این بیماران در شرایط مناسبی قرار ندارند.
روزنامه خراسان در گزارشی به پوشش بیمه سلامت پرداخت و نوشت: دولت به تعهد انجام بیمه سلامت رایگان برای ۱۰ میلیون نفر دیگر جامه عمل پوشاند و هم اکنون ۴۷ میلیون نفر از افراد جامعه دارای پوشش بیمه سلامت هستند.
رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت گفت: تعداد نسخه‌های الکترونیک در سامانه از ۱۳۳ میلیون فراتر رفته و در ماه گذشته ۱۰ میلیون نسخه ثبت شد که نسبت به ماه‌های قبل افزایشی است.
رییس کمیته سلامت الکترونیک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از عدم تعیین تکلیف بودجه سلامت الکترونیک در سال ۱۴۰۱ انتقاد کرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: تلاش کردیم در سازمان بیمه سلامت نگاه فنی وعلمی داشته باشیم و حرکتی رو به جلو با محوریت بیمه شدگان داشته باشیم و برای مشکلات بیمه شدگان، راهکارهایی پیدا کرده و در جهت حل آنها قدم برداریم.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: یکی از نقش‌های روابط عمومی، برقراری ارتباط مناسب با جامعه است و بنابر این نیروی روابط عمومی باید فردی با دانش و اطلاعات تخصصی بالا و جامع الاطراف باشد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: انتظار می‌رود نظام الکترونیک سلامت به عنوان یکی از مسائل مهم در کشور به شکل منضبط اجرایی شده و اپراتوری واحد شکل گیرد. در چنین شرایطی است که می‌توان پرونده الکترونیک ملی را ایجاد کرد.
عدم اتصال بیمه‌های تکمیلی به نسخه الکترونیک یکی از مشکلات بیماران پس از اجرای این طرح محسوب می‌شود، اما همچنان بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه تکمیلی از زیر آن شانه خالی کرده و توپ را به وزارت بهداشت پاس داده و پس می‌گیرند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از اختصاص مبلغ چهارصد میلیون ریال به عنوان کمک هزینه پیوند کلیه خبر داد و گفت: این کمک هزینه با نظارت وزارت بهداشت به اهداکنندگان زنده پرداخت می‌شود.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی درباره پرداخت بدهی‌های این سازمان به داروخانه‌ها گفت: مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد سازمان تامین‌ اجتماعی تا پایان شهریور ماه به‌ طور کامل تسویه و مابه‌التفاوت مطالبات داروخانه‌ها در طرح دارویار تا پایان آبان پرداخت شد.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: داروخانه‌ها بابت پرداخت مطالبات‌شان نگرانی نداشته باشند، اگر سازمان‌های مختلف در طرح دارویار به تعهدات خود عمل کنند، تامین اجتماعی مطالبات را به‌موقع پرداخت می‌کند.
انتها123456