اورژانس
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: طی هفته گذشته (از ۲۱ الی ۲۸ دی ماه) در مجموع ۵۹۶ حادثه ویژه در سامانه مرکز مدیریت عملیات بحران ثبت شد که در پی این حوادث، هزار و ۵۳۶ نفر مصدوم شدند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و با افزایش آلودگی هوا، ۲ هزار و ۴۲۶ نفر به دلیل بیماری‌های قلبی و تنفسی به مراکز اورژانس استان‌های تهران،‌ اصفهان، البرز، مرکزی، قزوین، قم، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی مراجعه کردند.
رییس مرکز اورژانس تهران گفت: به دنبال تشدید آلودگی هوای تهران، آمبولانس‌ها و اتوبوس آمبولانس‌های مرکز اورژانس تهران در روزهای شنبه و یکشنبه در ۲۸ نقطه از پایتخت مستقر می‌شوند.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت:‌ ۸۵۰ نفر از اول مهر تا ۲۴ آبان ماه سال جاری در استان‌های مختلف کشور دچار مسمومیت با گاز دی اکسید کربن شدند.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: ایران تجربیات خود در حوادث طبیعی با توجه به تشکیل ۴۰۰ تیم واکنش سریع اورژانس را به کشورهای مدیترانه شرقی منتقل می‌کند.
رییس مرکز اورژانس تهران گفت: مشاور عالی مدیرکل سازمان جهانی بهداشت دیشب دچار درد در قفسه سینه شد که با اقدام به‌ موقع اورژانس تهران، از مرگ نجات یافت.
رییس اورژانس هوایی کشور گفت: قلب و کلیه آقای ۳۸ ساله امروز برای پیوند به یک آقای ۴۲ ساله از یزد به تهران منتقل شد. این مورد هشتمین قلب اهدایی محسوب می‌شود که به صورت هوایی منتقل شده است.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: هزار و ۱۷۵ نفر در ۶ ماه نخست امسال در سطح کشور در محیط‌های آبی دچار غرق شدگی شدند که ۷۲۸ نفر از این افراد جان خود را از دست دادند.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: به کارگیری پرسنل زن در اورژانس پیش بیمارستانی و راه اندازی دانشکده فوریت‌های پزشکی در کشور از اولویت‌های مهم ما در سال جاری و آینده است که با ایجاد این دانشکده، نیروهای سازمان اورژانس کشور کیفی‌تر تربیت می‌شوند.
وزیر بهداشت گفت: سه هزار نیروی جدید در سازمان اورژانس استخدام می‌شوند و برنامه ریزی‌های لازم برای توسعه ناوگان آمبولانس به ویژه اورژانس هوایی انجام شده و امیدواریم بتوانیم در مورد مسائل معیشتی نیروهای اورژانس نیز گام‌هایی برداریم.
عملیات انتقال هفتمین قلب اهدایی به صورت پروازی در روز عاشورای ٩٨ انجام شد. قلب کودک ٩ ساله یزدی در این عملیات برای پیوند به کودک ٩ ساله ای در تهران منتقل شد.
رییس سازمان اورژانس کشور از آغاز به کار اورژانس ریلی در دهه فجر خبر داد و گفت: ۵ تا ۱۲ واگن توسط شرکت راه آهن تولید و توسط سازمان اورژانس کشور تجهیز و در ایام دهه فجر بهره برداری می‌شود.
تکنسین فوریت‌های پزشکی اصفهان که به اتفاق همکار خود برای امدادرسانی به مصدوم یک حادثه زمین خوردگی با موتورسیکلت اعزام شده بود، مورد ضرب و شتم و فحاشی همراه بیمار قرار گرفت.
رییس سازمان اورژانس کشور از پلمب یک مرکز آمبولانس خصوصی که سلبریتی‌ها را جا به جا کرده بود، خبر داد و گفت: این موضوع به دستگاه قضایی نیز ارجاع شد.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در این دوره تعداد آمبولانس‌‌ها از ۲۴۰۰ دستگاه به ۴۵۰۰ دستگاه افزایش پیدا کرد. در هفته جاری ۲۸۰ دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل که بسیار مجهز است و برای ماموریت در مناطق صعب‌العبور طراحی شده بین دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع می‌‌شود.
رییس مرکز اورژانس تهران گفت: تعداد تماس‌ها با اورژانس به صورت روزانه بین ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ مورد است که ۲۰ درصد از این تماس‌ها مزاحم تلفنی هستند. برای مزاحم‌های تلفنی شکایت کردیم و امیدواریم این افراد معرفی شوند.
بعد از ظهر امروز، دو قلب از شهر یزد برای اهدا به دو بیمار به تهران منتقل شدند، دو قلب که یکی در سینه پسری ۱۸ ساله و دیگری در سینه مردی ۳۲ ساله می‌تپید و یکی به سینه بیماری ۵۲ ساله و دیگری به خانمی ۳۹ ساله اهدا شد، این چهارمین عملیات اهدای عضو بین استانی است.
رییس اورژانس تهران گفت: به دنبال حادثه انفجار در یک منزل مسکونی در جنت آباد تهران، 7 نفر مصدوم و به بیمارستان‌های حضرت رسول و مطهری اعزام شدند.
وزیر بهداشت گفت: کمیته‌ای برای پیشگیری و کاهش عوارض ناشی از بلایا و جلب مشارکت بین بخشی با وزارت کشور و دستگاه‌های مربوطه تشکیل می‌شود تا به ابعاد مختلف بلایا توجه کرده و هم در عرصه قانون گذاری و هم در زمینه نظارت بر اجرای قانون‌های موجود اقدام کنیم.
رییس اورژانس تهران گفت: برای پوشش مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) 67 دستگاه آمبولانس، 40 دستگاه موتورلانس، 5 دستگاه اتوبوس آمبولانس از اورژانس تهران و 40 دستگاه آمبولانس و 4 دستگاه اتوبوس آمبولانس از استان‌های همجوار آماده خدمت به عزاداران هستند.
انتها123456