پرستاری
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برای مراقبت‌های پرستاری در منزل هم باید تعرفه درستی در نظر گرفت و صیانت از حقوق مردم در نظر گرفته شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که اعتبار لازم برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در اولین سال استقرار دولت سیزدهم تامین شده است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: ردیف بودجه ۵ هزار میلیارد تومانی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اختصاص یافته و سال آینده این بودجه در سرانه لحاظ می‌شود و طبق تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه، این اعتبار به بیمه‌ها می‌رود تا خرید خدمت را انجام دهند.
اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که مهمترین مطالبه پرستاران کشور است، هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و معلوم نیست امسال هم عملیاتی شود، زیرا برای اجرای آن بودجه‌ای مصوب نشده است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به جذب نیروی پرستاری در سال‌های گذشته، گفت: با توجه به کمبود حداقل ۱۰۰ هزار نفر کادر پرستار در کشور این‌گونه جذب‌ها تنها مُسَکن است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت از اعزام ۲۳۰ پرستار با همکاری فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به سیستان و بلوچستان خبر داد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: هدف اصلی از تعرفه گذاری خدمات پرستاری، برقراری عدالت در توزیع درآمدها و هویت بخشی مستقل به خدمات پرستاری است و این دو هدف اصلی ما محقق شد.
وزیر بهداشت گفت: برای حمایت از جامعه پرستاری، آیین نامه تعرفه خدمات پرستاری که ۱۴ سال بر زمین مانده و در طول چند ماه گذشته کار کارشناسی دقیقی در مورد آن انجام شد، به تصویب شورای عالی بیمه سلامت رسید.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت به ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل آگاه است و از سال گذشته کمیته‌ای مامور شدند که بیماری‌های اولویت دار در این زمینه را مشخص کنند تا برخی خدمات پرستاری در منزل در سال جاری تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت از رشد ۴۲.۵ درصدی تعرفه خدمات پرستاری در منزل خبر داد و گفت: امیدواریم پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل نیز که مدت‌هاست در دستور کار شورای عالی بیمه سلامت قرار دارد، محقق شود.
وزیر بهداشت در حکمی مریم حضرتی معاون پرستاری این وزارتخانه را به مدیریت فنی و تخصصی راهکارهای اجرایی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری منصوب کرد.
رییس کل سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران در خط مقدم سلامت در دوران کرونا جان فشانی کردند و بالغ بر ۱۰۰ نفر از گروه پرستاری جان خود را از دست دادند و بالغ بر ۶۰ هزار نفر نیز در بخش‌های دولتی و غیردولتی به کرونا مبتلا شدند.
سال‌هاست رسانه‌ها از کمبود پرستار می‌نویسند و حتی مسئولان نظام سلامت در این زمینه گلایه دارند، اما شیوع کرونا ثابت کرد علاوه بر نیاز کشور به توسعه زیرساخت‌های سلامت، تامین نیروی انسانی و به خصوص پرستار باید مورد توجه قرار گیرد تا در کنار مشکل نظام پرداخت، تبدیل به نقطه ضعف اساسی نشود.
وزیر بهداشت گفت: امسال ۲۰ هزار نیروی پرستار را جذب می‌کنیم و اولویت با پرستارانی است که به عنوان شرکتی یا قراردادی در مجموعه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زحمت کشیده یا در بخش‌های کرونا کار کرده‌اند.
رییس هیات مدیره نظام پرستاری تهران گفت: به تازگی مجوز استخدام ۳۰ هزار پرستار صادر شده که امیدواریم در شرایط دشوار کنونی و با حجم بالای مراجعه بیماران کرونایی به مراکز درمانی، امور مربوط به این استخدام و به کارگیری سرعت بیشتری پیدا کند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: مجوز جذب ۲۲۳۸ نیروی قراردادی در حوزه پرستاری دریافت شده که در دست اقدام است و نوع تقسیم ‌بندی‌ها هم متناسب با نیاز استان‌ها خواهد بود تا مشکل کمبود پرستار تا حدودی برطرف شود.
رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: جامعه پزشکی و پرستاری تا امروز بیش از ۵ هزار مبتلا به کرونا داشته و با احتساب نیروهای خدماتی، تعداد این مبتلایان به ۱۰ هزار نفر می‌رسد و حدود ۱۴۰ نفر شهید شدند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت از تامین اعتبار جذب ۳ هزار نیروی انسانی با اولویت پرستار با موافقت سازمان برنامه و بودجه و همچنین تدوین آیین نامه پرستاری تخصصی خبر داد.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در مجموع یک هزار میلیارد تومان صرفا برای پرداخت کارانه پرستاران ابلاغ شد تا به سرعت واریز شود.
با دستور رییس جمهوری به رییس سازمان برنامه و بودجه، مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات پرستاران پرتلاش و فداکار کشور اختصاص یافت.
انتها123456