بیمارستان
معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی گفت: الگوی ورود بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها تغییر کرده و تعداد بیماران بدحال که نیازمند آی سی یو هستند، بیشتر شده و به همین علت با کمبود تخت آی سی یو در کشور مواجه هستیم.
رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران گفت: تعداد ابتلای پرسنل ما به ویروس کرونا افزایش چشمگیری داشته و یکی از اساتید ما و سه نفر از کادر درمان در آی سی یو بستری هستند؛ هرچند حال عمومی خوبی دارند،‌ اما تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.
رییس بیمارستان سینا تهران گفت: این بیمارستان حدود 500 تخت دارد که همواره اشغال است و بیماران مختلف بستری هستند و در حال حاضر 140 تخت بیمارستان سینا پر از بیماران کرونایی است و حتی جوانان هم بستری شده‌اند.
فهرست کامل مراکز ۱۶ ساعته کرونا و بیمارستان‌های معین جهت بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر شد.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از ۱۱۰ هزار تخت بیمارستانی کشور، ۱۴ هزار تخت بستری و ۳۸۰۰ تخت آی سی یو در اختیار بیماران مبتلا به ویروس کرونا است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: اگر مسئولان شهری در تهران موارد فاقد ایمنی از بیمارستان‌های تهران دیده‌اند، چرا تاکنون به طور رسمی و به صورت مکتوب به وزارت بهداشت گزارش نداده‌اند؟
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر وضعیت تخت‌های بیمارستانی برای پذیرش بیماران کرونایی مشکلی ندارد، زیرا ظرفیت لازم در نظر گرفته شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در آینده اگر وضعیت ابتلا به ویروس کرونا به شکلی باشد که نیاز به راه‌اندازی تخت‌های نقاهتگاهی داشته باشیم، حتما این کار انجام خواهد شد.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: طی مطالعات انجام شده در انگلستان، اثرات اقتصادی سوءتغذیه در بیمارستان‌ها حدود ۲۰ میلیارد پوند تخمین زده شده که به دلیل عدم تشخیص به موقع سوءتغذیه بوده و پنج برابر بیشتر از مشکلات مربوط به عوارض چاقی است.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت گفت: احداث پروژه‌های بیمارستانی در استان تهران در اولویت قرار گرفته تا وضعیت تهران و شهرهای اطراف آن از لحاظ سرانه تخت بیمارستانی تقویت شود.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت از بهره‌برداری هشت بیمارستان که توسط این شرکت در حال ساخت است، در شهرهای شهر قدس، ملارد، آذرشهر، ایلام، قائمشهر، نجف آباد، تنکابن و عجب شیر تا پاییز امسال خبر داد.
رییس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: ۱۰ درصد کارکنان این بیمارستان به کرونا مبتلا شدند، زیرا این مرکز از ابتدای آغاز بحران کرونا در خط مقدم مبارزه با این ویروس بوده و این روند همچنان ادامه دارد.
طرح تحول سلامت حالا ۶ ساله شده و در حالی قدم به هفت سالگی خود می‌گذارد که جهان با همه گیری ویروس کرونا مواجه است و نظام سلامت ایران هم با توجه به زیرساخت‌های فراهم شده در این طرح، توانست خدمات درمانی قابل قبولی به مبتلایان کووید ۱۹ ارائه کند.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۴۴۵ هزار کارمند در وزارت بهداشت اشتغال دارند و حدود ۱۳۰ هزار نیرو برای حوزه سلامت نیاز داریم که ۳۳ هزار نفر مربوط به پروژه‌هایی است که امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در ۲ ماه گذشته، هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی و ۴۲۵ تخت آی سی یو، ۹۰۰ دستگاه تنفسی تهاجمی و غیرتهاجمی و ۴۵ دستگاه سی تی اسکن برای کرونا در کشور راه‌اندازی شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: متوسط هزینه پرونده‌های بیماران کرونایی برای وزارت بهداشت در آی سی یو ۴.۵ میلیون تومان و برای بیماران بخش بستری ۲.۵ میلیون تومان است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که ۲ هزار و ۲۰۰ تخت آی سی یو برای بیماران مبتلا به بیماری کرونا ایجاد می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد که مواردی مانند برقراری بیمارستان کوچک صحرایی که قرار بود از سوی سازمان پزشکان بدون مرز برپا شود، مطابق نیاز فعلی کشور نیست و اجرایی نخواهد شد.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران طی بیانیه‌ای اعلام کرد که استاد محمد رضا شجریان با حال عمومی مناسب از این بیمارستان ترخیص شده است.
اپیدمی کرونا در کشور سبب شده برخی به دنبال سودجویی و کسب منافع مادی با بالابردن قیمت‌ها باشند، اما یک مرکز درمان سرطان در تهران به کمک بیمارستان‌های دولتی حوزه درمان سرطان پیوسته و مراحل شیمی درمانی برای بیماران سرطانی را آسان کرده است.
انتها123456