بیمارستان
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت گفت: احداث پروژه‌های بیمارستانی در استان تهران در اولویت قرار گرفته تا وضعیت تهران و شهرهای اطراف آن از لحاظ سرانه تخت بیمارستانی تقویت شود.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت از بهره‌برداری هشت بیمارستان که توسط این شرکت در حال ساخت است، در شهرهای شهر قدس، ملارد، آذرشهر، ایلام، قائمشهر، نجف آباد، تنکابن و عجب شیر تا پاییز امسال خبر داد.
رییس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: ۱۰ درصد کارکنان این بیمارستان به کرونا مبتلا شدند، زیرا این مرکز از ابتدای آغاز بحران کرونا در خط مقدم مبارزه با این ویروس بوده و این روند همچنان ادامه دارد.
طرح تحول سلامت حالا ۶ ساله شده و در حالی قدم به هفت سالگی خود می‌گذارد که جهان با همه گیری ویروس کرونا مواجه است و نظام سلامت ایران هم با توجه به زیرساخت‌های فراهم شده در این طرح، توانست خدمات درمانی قابل قبولی به مبتلایان کووید ۱۹ ارائه کند.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۴۴۵ هزار کارمند در وزارت بهداشت اشتغال دارند و حدود ۱۳۰ هزار نیرو برای حوزه سلامت نیاز داریم که ۳۳ هزار نفر مربوط به پروژه‌هایی است که امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در ۲ ماه گذشته، هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی و ۴۲۵ تخت آی سی یو، ۹۰۰ دستگاه تنفسی تهاجمی و غیرتهاجمی و ۴۵ دستگاه سی تی اسکن برای کرونا در کشور راه‌اندازی شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: متوسط هزینه پرونده‌های بیماران کرونایی برای وزارت بهداشت در آی سی یو ۴.۵ میلیون تومان و برای بیماران بخش بستری ۲.۵ میلیون تومان است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که ۲ هزار و ۲۰۰ تخت آی سی یو برای بیماران مبتلا به بیماری کرونا ایجاد می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد که مواردی مانند برقراری بیمارستان کوچک صحرایی که قرار بود از سوی سازمان پزشکان بدون مرز برپا شود، مطابق نیاز فعلی کشور نیست و اجرایی نخواهد شد.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران طی بیانیه‌ای اعلام کرد که استاد محمد رضا شجریان با حال عمومی مناسب از این بیمارستان ترخیص شده است.
اپیدمی کرونا در کشور سبب شده برخی به دنبال سودجویی و کسب منافع مادی با بالابردن قیمت‌ها باشند، اما یک مرکز درمان سرطان در تهران به کمک بیمارستان‌های دولتی حوزه درمان سرطان پیوسته و مراحل شیمی درمانی برای بیماران سرطانی را آسان کرده است.
معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرد که از پذیرش و بستری بیماران الکتیو (غیر اورژانسی) تا اطلاع ثانوی خودداری کرده و آماده پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا باشند.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کرد که به علت شیوع ویروس کرونا، ملاقات بیماران در کلیه بیمارستان‌ها ممنوع است.
رییس مرکز پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: سوء تغذیه بیمارستانی فقط مربوط به ایران نیست و در همه کشورها وجود دارد و حتی این میزان در برخی کشورها بیش از ۵۰ درصد است.
فهرست بیمارستان‌های ارائه دهنده خدمت به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کل کشور از سوی سازمان نظام پزشکی اعلام شد.
رییس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: خدمات تغذیه‌ای بالینی در بیمارستان‌ها تحت پوشش بیمه نیست و این در حالی است که اگر خدمات تغذیه‌ای تحت پوشش قرار گرفته و به آن توجه شود، بیمه‌ها عواید زیادی از محل صرفه جویی طول مدت زمان بستری بیماران خواهند داشت.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساوه از کشف انبار غیرمجاز تفکیک پسماندهای بیمارستانی در این شهر خبر داد و گفت: در این مرکز که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کرد، حدود ۹ تن زباله بیمارستانی کشف شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تکمیل پروژه‌های وزارتخانه با اولویت مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و دور از دسترس خبر داد و گفت: در زمینه جاگذاری بیمارستان‌ها در کشور بازنگری شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت معتقد است که ارائه خدمات سلامت بر اساس راهنماهای بالینی بخشی از خرید راهبردی خدمات سلامت محسوب می‌شود و در حال حاضر در ابتدای راه انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستیم.
معاون درمان وزارت بهداشت اعلام کرد که ماندگاری تیم پزشکی و پیراپزشکی در مناطق کمتر توسعه یافته از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت است.
انتها123456