بیمارستان
معاون توسعه وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت ۵۵۰۰ پروژه عمرانی در دست‌ساخت در سطح کشور دارد که ۴ هزار مورد از این پروژه‌ها در حوزه بهداشتی و با اولویت حاشیه شهرها و شهرستان‌های محروم است که امیدواریم حداقل ۲ هزار مورد از آن‌ها تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و آماده خدمات‌رسانی به مردم شود.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: زیرساخت‌های حوزه درمانی در تهران در سال‌های اخیر متناسب با جمعیت توسعه و رشد پیدا نکرده و بی تردید در این بخش با محرومیت‌هایی روبه‌رو هستیم، به شکلی که سرانه تخت‌های دولتی در تهران بسیار پایین‌تر از سایر استان‌ها است.
رییس جمهور معطلی ۳۰ ساله برای افتتاح پروژه‌هایی مانند بیمارستان شهریار را غیرقابل قبول دانست و گفت: پروژه‌های نیمه تمام بسیاری به شکل نامناسبی مقابل دیدگان مردم قرار دارد که باید به سرعت آنها را سروسامان دهیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در بازدیدهایی که از بیمارستان‌ها داشتیم شاهد عدم توجه کافی به مساله مدیریت کیفیت بودیم.
رییس بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری از آماده باش این بیمارستان برای چهارشنبه سوری خبر داد و گفت: از اول بهمن تا صبح امروز، ۷ مصدوم به بیمارستان مراجعه کرده‌اند که ۳ نفر در این مرکز درمانی بستری و بقیه به صورت سرپایی درمان شده و متاسفانه یک نفر نیز فوت کرده است.
کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی و بخش سی سی یو بیمارستان بیستون کرمانشاه در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور استاندار کرمانشاه به بهره برداری رسید.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: علاوه بر اعتباربخشی که باید به صورت جدی دنبال شود، موضوع خود نظارتی نیز پیشنهاد ماست که در فواصل زمانی توسط مراکز و ستاد انجام خواهد شد.
معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر لزوم نظارت بر اخذ تعرفه‌های مصوب و برخورد با تخلفات تعرفه‌ای تاکید کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز درباره کلیپ منتشر شده از بیمارستان امام خمینی (ره) کرج گفت: اضافه شدن فضای درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) در شرایط کنونی موج پنجم بیماری کرونا حتی به صورت موقت بسیار موثر خواهد بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ماجرای فشارها برای افتتاح ناقص مهدی کلینیک و مرکز طبی کودکان ۲ در شهر تهران را تشریح کرد و حاشیه‌های اخیر روزهای پایانی دولت در این زمینه را توضیح داد.
وزیر بهداشت گفت: در طول ایام شیوع ویروس کرونا، تعداد تخت‌های آی‌ سی‌ یو در کشور دو برابر افزایش پیدا کرده است و تا پایان مرداد ماه در مجموع حدود ۱۴ هزار تخت به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور افزوده می‌شود.
پروژه‌های بهداشتی و درمانی شهرستان سبزوار با اعتباری بالغ بر 38 میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده و در بیست و چهارمین پویش ره سلامت با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.
کمر بیمارستان‌ها با شکل گیری موج چهارم کرونا در کشور خمیده‌تر از قبل شده و این شرایط می‌تواند به فرسوده‌تر شدن کادر بهداشت و درمان پس از یک سال و چند ماه مبارزه تن به تن با کووید ۱۹ در مراکز بهداشتی و درمانی منجر شود.
وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت مطلقا موافق هیچ مسافرتی در عید نوروز نیست و مانند سال گذشته که گفتیم از ۲۵ اسفند تا بعد از تعطیلات، فرصتی برای احیای کادر بهداشت و درمان داشته باشیم، باید از رفت و آمدها جلوگیری کنیم.
معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت از اتصال ۹۵ درصد بیمارستان‌های کشور به طرح رسیدگی الکترونیک اسناد بستری خبر داد.
نوزدهمین پویش «ره سلامت» امروز با افتتاح ۱۲ پروژه در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
تعداد ۹ پروژه بیمارستانی با مجموع ۸۲۲ تخت و اشتغال زایی ۱۷۱۳ نفر و با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۳۵۵ میلیارد تومان امروز پنجشنبه ۲۳ بهمن ماه با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری و در قالب هفدهمین پویش «ره سلامت» افتتاح می‌شود.
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، ۶۴۹ پروژه بهداشتی و درمانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیرجند، ۶۴ پروژه حوزه سلامت استان خراسان جنوبی در یازدهمین آیین پویش ره سلامت افتتاح شد.
معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی ضمن تاکید بر جلوگیری از حضور همراهان بیمار در تمامی بخش‌های بیمارستانی به منظور پوشش خدمات رفاهی و شخصی بیماران، بر استفاده از ظرفیت نیروهای بهیاری، پرستاری و نیروهای داوطلب کمک بهیار یا خدماتی تاکید کرد.
انتها123456