بیمارستان
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر حدود ۳۶ تا ۳۷ درصد از ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه در کشور در اختیار بیماران کووید ۱۹ قرار دارد که بسیار بالا است و امیدواریم با ایجاد محدودیت‌ها به عنوان اولین تصمیم و رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک، شاهد بهبود وضعیت بیماری باشیم.
رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران گفت: به نسبت یک هفته گذشته، تعداد مراجعه کنندگان افزایش یافته و از طرفی تعداد بیماران بدحال کرونایی نیز در 10 روز گذشته دو برابر شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: فعلا برنامه‌ای برای برپایی بیمارستان سیار نداریم و تلاش می‌کنیم که برای بستری بیماران مبتلا به کرونا از ظرفیت بیمارستان‌های موجود و بیمارستان‌های نیروهای مسلح استفاده کنیم.
رییس بیمارستان سینا تهران گفت: روز جمعه جلسه‌ای داشتیم و روسای بیمارستان‌های مختلف تهران به این مسئله اشاره کردند که با وجود تلاش‌های شبانه روزی، درصد تخت‌های اختصاص یافته به کرونا در تهران کاملا پر شده است.
استاد محمد رضا شجریان، خسروی آواز ایران پس از تحمل دوره طولانی بیماری عصر امروز در بیمارستان جم تهران درگذشت.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شرایط بالینی استاد محمدرضا شجریان نسبت به روز گذشته تغییری نداشته و او همچنان نیازمند بستری در بخش مراقبت‌های ویژه است.
عضو هیات مدیره بیمارستان جم تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت استاد محمد رضا شجریان، گفت: شرایط استاد شجریان از صبح تاکنون تغییری نکرده است و متاسفانه شرایط پایداری ندارد.
رییس هیات مدیره بیمارستان جم تهران خبر فوت استاد محمد رضا شجریان را تکذیب کرد و گفت: استاد شجریان بسیار بد حال است.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که استاد محمد رضا شجریان با شرایط عمومی، قلبی و ریوی و تنفسی ناپایدار و افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و پلاکت در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان بستری شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شعله‌های جدید آتش کرونا در اقصی نقاط کشور برافروخته شده است.
وزیر بهداشت به صورت ویدیو کنفرانس، ۲۳ مرکز بهداشتی و درمانی را شامل ۲۰۱ تخت بیمارستانی در برخی شهرهای استان لرستان، کرمانشاه و خوزستان افتتاح کرد.
گسترش پروژه‌های بهداشتی و درمانی از اولویت‌های دولت در هفت سال گذشته بوده است که در تازه‌ترین گام برای تحقق این هدف، امروز هشت بیمارستان و مرکز درمانی با ظرفیت ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی با حضور رییس‌جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس در هفت استان افتتاح شد.
وزیر بهداشت گفت: امسال برای اولین بار مصمم هستیم که ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی را به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه کنیم و حدود ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی و آموزشی تا هفته سلامت در اردیبهشت ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.
زیرساخت‌های نظام سلامت به واسطه اجرای طرح تحول سلامت در سال‌های اخیر جهش قابل توجهی یافت و حالا در سال آخر دولت «تدبیر و امید» شتاب بیشتری گرفته و در آخرین روزهای شهریور به افتتاح هشت بیمارستان رسیده است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت از افتتاح همزمان ۸ بیمارستان و مرکز درمانی با ظرفیت ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی در چهارمین آیین پویش «ره سلامت» از طریق ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهوری خبر داد.
رییس جمهوری در نشست با مدیران ارشد رسانه‌های کشور، طرح تحول سلامت را یکی از بزرگ‌ترین اقدامات دولت دانست و گفت: امیدواریم این طرح در دولت بعد هم ادامه پیدا کند.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: حداکثر تاثیر داروهای گران قیمتی که مطرح شده و برخی برای بیماران کرونایی در شرایط نامناسب استفاده می‌کنند، کمتر از ۲۰ درصد است و حتی بسیاری از این داروها موثر نبوده و اثر منفی داشتند.
مدیرعامل بیمارستان جم تهران از ترخیص استاد محمد رضا شجریان از این بیمارستان و انجام روند درمان او در منزل خبر داد.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: قبل از عید نوروز، میزان آلودگی جوانان به ویروس کرونا به مراتب کمتر بود، اما از تیر و مرداد حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد بیماران بستری در بیمارستان‌ها را جوانان و افراد حدود ۲۰ ساله تشکیل می‌دهد و این افراد حلقه انتقال ویروس کرونا هستند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: یکی از تصمیم‌های بزرگ جمهوری اسلامی ایران، توسعه دانشگاه‌های علوم پزشکی و شبکه بهداشت بود که امروز به داد ما رسید، زیرا وقتی دانشگاه‌های علوم پزشکی در شهرهای محروم ساخته شد، پزشک و پرستار تربیت شد و این افراد در شرایط شیوع کرونا به درد همان استان‌ها خوردند.
انتها123456