بیمارستان
مدیرکل مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: ششمین دوره اعتباربخشی بیمارستانی از ۲۶ خرداد آغاز شده و هزار بیمارستان طی این دوره ارزیابی و اعتباربخشی می‌شوند و در مرحله نخست حدود ۲۴۵ بیمارستان تا پایان مرداد اعتباربخشی خواهند شد.
نظام سلامت کشور پس از گذراندن یک دوره اصلاحی در طرح تحول سلامت و سپس مواجهه با بحران همه گیری کرونا در سال ۱۳۹۸ و امتداد آن تا ۱۴۰۱، اکنون در مسیری قرار گرفته که نیازمند اصلاحات بنیادین، از تغییر نگاه سیاست گذاری تا شیوه اجرا در ارکان مختلف است.
رییس کل دادگستری گیلان در شبکه خبر اعلام کرد: هشت نفر از بیماران بدحال که در بخش آی سی یو بیمارستان قائم (عج) رشت بستری بودند در این حادثه جان خود را از دست دادند و ۱۲۰ نفر از بیماران نیز به بیمارستان‌های دولتی منتقل شدند.
بامداد امروز، بیمارستان قائم (عج) رشت دچار آتش سوزی شد و بر اساس اعلام رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، این حریق صبح امروز به طور کامل مهار شده است.
وزارت بهداشت نسبت به سزارین‌های تقویمی هشدار داده و ثبت کلیه موالید در ۲۴ ساعت امروز در کلیه بیمارستان‌ها را الزامی کرده است، اما آیا در چنین شرایطی امروز صف سزارین در بیمارستان‌ها شلوغ خواهد بود؟
آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور شهید در دوران فعالیت خود نگاه و توجه ویژه‌ای به نظام سلامت و بیمه سلامت داشتند و در این دوران اقدامات مهمی با حمایت آن شهید بزرگوار در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت ایران به مرحله اجرایی رسید.
معاون درمان وزارت بهداشت از آغاز اعتباربخشی بیمارستان‌ها از ابتدای خرداد ماه خبر داد و گفت: اعتباربخشی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به هیچ عنوان به تعویق نمی‌افتد و طبق برنامه زمان بندی انجام می‌شود.
معاون درمان وزارت بهداشت در بخشنامه‌ای به دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر ضرورت مقابله با تخلفات سزارین‌های تقویمی اعلام کرد: ثبت کلیه موالید در ۲۴ ساعت تاریخ سوم خرداد ۱۴۰۳ در کلیه بیمارستان‌ها الزامی است.
اگر گذرتان به اطراف بیمارستان‌های آموزشی درمانی تهران یا دیگر شهرهای مهم کشور بیافتد، خانواده‌هایی را می‌بینید که توی پیاده رو یا اتومبیل خود نشسته یا خوابیده‌اند و با سرما و گرما و ممانعت‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند تا بیماری که روی یکی از تخت‌های بیمارستان خوابیده، بهبود پیدا کند و دستش را بگیرند و به شهر خودشان برگردند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: تجهیز بیمارستان‌ها تقریبا با تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی صورت می‌گیرد و طبیعتاً در مواردی که تولیدکننده داخلی در حوزه‌ای فعال باشد، قطعا خریدها به‌ صورت تضمینی از تولیدکننده‌های داخلی با کیفیت خواهد بود.
معاون حقوق عامه دادستان کل کشور طی نامه‌ای به وزیر بهداشت اعلام کرد: وضعیت همراهان بیماران بستری در تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی مشخص و در طرح‌های توسعه مراکز درمانی بخش‌های همراه سرای بیماران پیش‌بینی شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بیمارستان توتونکاران رشت به دلیل نداشتن استاندارد‌های لازم و مجوز‌هایی قانونی پروانه بهره‌برداری، مسئول فنی و اعتباربخشی به صورت موقت تعطیل شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد که در ایام تعطیلات نوروز هیچ بیمارستانی از متخصص خالی نخواهد بود و به صورت تقسیم‌ کاری، خدمات مورد لزوم به بیماران ارایه می‌شود.
رییس سازمان نظام پزشکی گفت: در سازمان نظام پزشکی در خصوص بازگشایی بیمارستان گاندی با معاون اول رییس‌ جمهور جلسه‌ای برگزار کردیم و بر اساس این جلسه، تصمیم‌هایی درباره بازگشایی این مرکز درمانی گرفته شد.
رییس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سازمان آتش‌ نشانی ۵ اخطار و شهرداری منطقه ۳ نیز دو اخطار به بیمارستان گاندی ابلاغ کرده بودند، گفت: رییس بیمارستان از نا ایمن بودن ساختمان مطلع بوده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، نمای کامپوزیت را عامل انتقال و گسترش آتش به سایر طبقات بیمارستان گاندی اعلام کرد و گفت: در میان لایه‌های کامپوزیت ماده مشتعل همچون بنزین وجود دارد که نمی‌دانم کدام آزمایشگاه این نما را تایید کرده است.
بیمارستان گاندی تهران روز گذشته دچار آتش سوزی شد که حادثه منجر به فوت بیماران یا افراد حاضر در این بیمارستان نشد و در عین حال، ۸۰ بیمار حاضر در این بیمارستان نیز به بیمارستان‌های اطراف منتقل شدند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با وجود برگزاری آزمون با هدف به کارگیری دست کم ۲۵ هزار نفر در ماه‌های اخیر و تبدیل وضعیت شمار زیادی در قالب قانون ایثارگری در سال گذشته، باز هم به ۴۷ هزار نفر دیگر در مراکز درمانی نیاز داریم.
بیمارستان محک در یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ زیرساخت‌های خود در سال‌های اخیر، برای بهبود ارائه‌ خدمات‌ به کودکان مبتلا به سرطان کشورمان که ماموریت اصلی این موسسه به شمار می‌رود، اورژانس خود را نوسازی کرده است.
سرپرست معاونت پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آغاز عملیات اجرایی اتصال بیمارستان امام خمینی به ایستگاه مترو مدافعان سلامت خبر داد.
انتها123456