بیمارستان
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیرجند، ۶۴ پروژه حوزه سلامت استان خراسان جنوبی در یازدهمین آیین پویش ره سلامت افتتاح شد.
معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی ضمن تاکید بر جلوگیری از حضور همراهان بیمار در تمامی بخش‌های بیمارستانی به منظور پوشش خدمات رفاهی و شخصی بیماران، بر استفاده از ظرفیت نیروهای بهیاری، پرستاری و نیروهای داوطلب کمک بهیار یا خدماتی تاکید کرد.
سه بیمارستان در شهرهای قم، مشهد و کرمان در قالب دهمین آیین پویش ره سلامت امروز با حضور رییس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.
رییس بیمارستان سینا تهران گفت: بیمارستان سینا، بیمارستان تروما است و بیماران زیادی به دلیل تصادف مراجعه می‌کنند و حتی در این بیماران که به علت تصادف مراجعه کرده بودند، 10 درصد کرونا داشتند و شاید بتوان ادعا کرد که 10 درصد مردم در جامعه درگیر این بیماری هستند، اما علامت دار نیستند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ظرفیت مناسبی از تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد و بیش از ۴ برابر ظرفیت بیماران بستری شده کرونا در تهران، امکان بستری داریم و در صورت نیاز می‌توانیم ظرفیت را اضافه کنیم.
وزیر بهداشت گفت: نگران درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها نباشید. به شما قول می‌دهم و رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه هم حمایت می‌کنند. کسری درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها را به دلیل اشغال بخش‌های کرونایی حتما جبران می‌کنیم.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر حدود ۳۶ تا ۳۷ درصد از ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه در کشور در اختیار بیماران کووید ۱۹ قرار دارد که بسیار بالا است و امیدواریم با ایجاد محدودیت‌ها به عنوان اولین تصمیم و رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک، شاهد بهبود وضعیت بیماری باشیم.
رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران گفت: به نسبت یک هفته گذشته، تعداد مراجعه کنندگان افزایش یافته و از طرفی تعداد بیماران بدحال کرونایی نیز در 10 روز گذشته دو برابر شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: فعلا برنامه‌ای برای برپایی بیمارستان سیار نداریم و تلاش می‌کنیم که برای بستری بیماران مبتلا به کرونا از ظرفیت بیمارستان‌های موجود و بیمارستان‌های نیروهای مسلح استفاده کنیم.
رییس بیمارستان سینا تهران گفت: روز جمعه جلسه‌ای داشتیم و روسای بیمارستان‌های مختلف تهران به این مسئله اشاره کردند که با وجود تلاش‌های شبانه روزی، درصد تخت‌های اختصاص یافته به کرونا در تهران کاملا پر شده است.
استاد محمد رضا شجریان، خسروی آواز ایران پس از تحمل دوره طولانی بیماری عصر امروز در بیمارستان جم تهران درگذشت.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شرایط بالینی استاد محمدرضا شجریان نسبت به روز گذشته تغییری نداشته و او همچنان نیازمند بستری در بخش مراقبت‌های ویژه است.
عضو هیات مدیره بیمارستان جم تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت استاد محمد رضا شجریان، گفت: شرایط استاد شجریان از صبح تاکنون تغییری نکرده است و متاسفانه شرایط پایداری ندارد.
رییس هیات مدیره بیمارستان جم تهران خبر فوت استاد محمد رضا شجریان را تکذیب کرد و گفت: استاد شجریان بسیار بد حال است.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که استاد محمد رضا شجریان با شرایط عمومی، قلبی و ریوی و تنفسی ناپایدار و افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و پلاکت در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان بستری شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شعله‌های جدید آتش کرونا در اقصی نقاط کشور برافروخته شده است.
وزیر بهداشت به صورت ویدیو کنفرانس، ۲۳ مرکز بهداشتی و درمانی را شامل ۲۰۱ تخت بیمارستانی در برخی شهرهای استان لرستان، کرمانشاه و خوزستان افتتاح کرد.
گسترش پروژه‌های بهداشتی و درمانی از اولویت‌های دولت در هفت سال گذشته بوده است که در تازه‌ترین گام برای تحقق این هدف، امروز هشت بیمارستان و مرکز درمانی با ظرفیت ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی با حضور رییس‌جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس در هفت استان افتتاح شد.
وزیر بهداشت گفت: امسال برای اولین بار مصمم هستیم که ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی را به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه کنیم و حدود ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی و آموزشی تا هفته سلامت در اردیبهشت ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.
زیرساخت‌های نظام سلامت به واسطه اجرای طرح تحول سلامت در سال‌های اخیر جهش قابل توجهی یافت و حالا در سال آخر دولت «تدبیر و امید» شتاب بیشتری گرفته و در آخرین روزهای شهریور به افتتاح هشت بیمارستان رسیده است.
انتها123456