پزشکی
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیش از ۸۰ درصد خدمات سرپایی توسط مطب‌ها ارائه می‌شود و فشار افزایش تعرفه پزشکی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد به طور مستقیم به مردم وارد می‌شود.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: میزان افزایش تعرفه که سازمان نظام پزشکی برای سال ۱۴۰۱ پیشنهاد کرد، این بود که کف تاب آوری قیمت تعرفه حداقل ۶۰ درصد افزایش داده شود که مطب‌ها و مراکز خصوصی بتوانند به روند خدمات رسانی ادامه بدهند.
رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده واحده افزایش ظرفیت پزشکی در مقطع عمومی را برای اجرا ابلاغ کرد.
صحبت‌های محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در روزهای اخیر با واکنش‌هایی از طرف سازمان نظام پزشکی مواجه شده است، اما بازخوانی این مصاحبه نشان می‌دهد که ایمانیه آن‌قدرها حرف بدی نزده و بر خلاف آن‌چه رییس سازمان نظام پزشکی تصور می‌کند، دستاویزی برای هجمه نیست.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: جایگاه ایران در گردشگری سلامت ۴۶ است و پنج کشور اول در این حوزه بر اساس آخرین رتبه‌بندی‌های انجام شده شامل کانادا، سنگاپور، ژاپن، اسپانیا و انگلیس هستند که در میان آنها هیچ کشور اسلامی وجود ندارد.
نمایندگان مجلس و کارشناسان معتقدند ریشه مشکلات رزیدنت‌ها و نبود پزشک در مناطق محروم، کمبود پزشک است، اما مسئولان وزارت بهداشت و نظام پزشکی تلاش می‌کنند با ارائه آمار گزینشی این موضوع را نپذیرند و زیر بار این موضوع مهم نروند.
رییس جمهوری با صدور حکمی محمد رییس زاده را برای مدت چهار سال به عنوان رییس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.
استاد تمام دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در کلاب هاوس گفت: نظام پزشکی روح آگاه و بیدار و تعیین کننده بسیاری از مسائل مرتبط با نظام سلامت است و نباید به یک نظام صنفی تقلیل پیدا کند.
رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران در کلاب هاوس گفت: اگر قرار است سازمان نظام پزشکی مقتدر باشد، باید به همان اندازه که برای جایگاه جامعه پزشکی انرژی می‌گذارد و وظیفه دفاع از حرفه پزشکی را دارد، به همان اندازه با پزشکان متخلف نیز برخورد کند.
معاون اسبق سلامت وزارت بهداشت در کلاب هاوس گفت: نظام پزشکی کشور جایگاه مناسبی در تصمیم‌های مربوط به صنف و نظام سلامت ندارد و اگر کسی این موضوع را انکار کند، می‌توان شاهدی مثل این آورد که در بهترین شرایط فقط ۱۳ درصد اعضای سازمان نظام پزشکی رای داده‌اند.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در کلاب هاوس گفت: در دوران کرونا، جامعه پزشکی به مردم بسیار نزدیک شده و باید قدر این موضوع را بدانیم و توجه کنیم که سازمان نظام پزشکی محل گفت‌وگو، تعامل، علم، پیگیری حقوق مردم و جامعه پزشکی است.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در کلاب هاوس گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی، بخش خصوصی در نظام سلامت کاملا زمین‌گیر بود و با پیگیری‌های انجام شده از ورشکستگی مطلق نجات پیدا کرد و در عین حال، با هماهنگی انجام شده با بیمه‌ها، پرداختی‌ها به روز شده است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کلاب هاوس گفت: جامعه پزشکی فکر می‌کنند که سازمان نظام پزشکی صنف است، در حالی‌که سازمان نظام پزشکی تنظیم کننده مقررات بین جامعه و حاکمیت است و باید به منافع صنف و جامعه فکر کند.
رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به مذاکره امروز خود با وزیر بهداشت درباره اعضای رد صلاحیت شده در انتخابات سازمان نظام پزشکی گفت: از همکاران خواهش می‌کنیم کسانی که رد صلاحیت شده یا به دلیل رد صلاحیت شدن انصراف داده‌اند، درخواست تجدید نظر را در اسرع وقت به هیات نظارت مرکزی منعکس کنند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: هر پزشک یا موسسه‌ای برای کسب خدمات دورا پزشکی باید مجوز دریافت کند، زیرا مهم‌ترین نگرانی ما برای مردم است و باید دورا پزشکی به شکلی اجرا شود که به سود آنها باشد.
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی معتقد است که پیشرفت‌های مناسبی در طرح نسخه نویسی الکترونیک انجام شده، اما این طرح در مرحله اجرا مشکلاتی دارد که در این زمینه می‌توان به تعدد سامانه‌ها و آموزش ناکافی اشاره کرد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۵۹ پرونده شهدای خدمت در کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت نهایی شده و ۱۹۰ پرونده دیگر نیز در مرحله بررسی نهایی قرار دارند.
رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس اعتراض کرد و نوشت: علت واقعی این تصمیم غیرمنتظره برای مردم مکشوف نیست و امیدوارم علتی خارج از مصالح آموزشى و پرورشی نباشد.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: اگر طرح دورا پزشکی یا پزشکی از راه دور زودتر آماده می‌شد، می‌توانست در شرایط شیوع کرونا بار مراجعه مردم به مراکز بهداشتی و درمانی را کاهش داده و دسترسی مردم را تسهیل کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خدمات دورا پزشکی باعث اعتلای کیفی خدمات سلامت و کاهش نیاز به نیروهای تخصصی در نقاط مختلف کشور می‌شود.
انتها123456