پزشکی
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تعرفه‌گذاری خدمات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور پس از تعریف استانداردهای آن خبر داد.
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که پوشش بیمه‌ای خدمات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شده است.
رییس گروه سلامت دهان و دندان معاونت امور بهداشتی گفت: خدمات اورژانس دندان پزشکی در حیطه‌های تسکین درد و پیشگیری از پیشرفت عفونت‌های دندانی بیماران با رعایت اصول حفاظتی و بهداشتی در تعدادی از مراکز خدمات جامع سلامت ارائه می‌شود.
رییس کل سازمان نظام پزشکی طی بیانیه‌ای اعلام کرد: تعرفه‌های مصوب دولت برای خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۹۹ که با حدود ۱۵ درصد افزایش تصویب شده، مورد تایید سازمان نظام پزشکی نیست.
تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی سرپایی و بستری در بخش‌های دولتی، خصوصی، خیریه و عمومی (غیر دولتی) در هیات دولت تصویب شد.
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت از ارائه پیشنهادهای تعرفه‌ای پزشکی سال ۱۳۹۹ به هیات دولت خبر داد و گفت: در صورت تایید هیات دولت بلافاصله آن را ابلاغ می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: مهم‌ترین نکته در گسترش خدمات تله مدیسین و پزشکی از راه دور این است که به لحاظ قانونی مراجع ذی‌صلاح مانند تولیت نظام سلامت و سازمان نظام پزشکی آن را در تعاریف خود بپذیرند.
عضو شورای عالی نظام پزشکی گفت: همکاران تمامی شاخه‌های رشته دندان پزشکی در هر دو بخش دولتی و خصوصی باید به این نکته توجه داشته باشند که موظف به ارائه خدمات اورژانسی به بیماران بوده و از انجام اعمال غیر اورژانسی مانند خدمات زیبایی خودداری کنند.
رییس سازمان نظام پزشکی کشور در نامه‌ای خواستار آن شد که برای حمایت عملی از پزشکان، تسهیلات مالی، بانکی و مالیاتی و پرداخت مطالبات آنها در دستور کار قرار گیرد.
رییس سازمان نظام پزشکی به دنبال بروز مشکلاتی برای تهیه ملزومات ضروری ایمنی و بهداشت فردی و وسایل حفاظتی بخش خصوصی درمان و مطب‌ها و کلینیک‌های خصوصی در نامه‌ای به وزیر بهداشت خواست که این مشکلات برطرف شود.
سرپرست دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: تا پایان دی ماه بیش از ۵۰ درصد مشمولان حوزه درمان در سامانه فروشگاهی ثبت‌نام کرده‌اند و با توجه به تعامل وسیع با متولیان حوزه درمان، این درصد پایین‌تر از انتظار سازمان امور مالیاتی و جامعه است.
بر اساس تفاهم نامه سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی، پزشکان موظف شدند که بر اساس قانون، پایانه‌های فروشگاهی یا کارتخوان مطب‌ها را تا پایان بهمن ۹۸ نصب و ثبت کنند. سازمان نظام پزشکی طی بیانیه‌ای به مباحث مطرح شده درباره امضای این تفاهم‌نامه پاسخ داد.
پزشکانی که تاکنون موفق به ثبت پایانه‌های فروشگاهی (کارتخوان بانکی) نشده‌اند، بر اساس تفاهمنامه امضا شده بین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور ملزم به انجام این کار تا ۳۰ بهمن ۹۸ شدند.
رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران از پزشکی فرد محور به عنوان یک رویکرد جدید در عرصه علوم پزشکی نام برد که با توجه به ویژگی‌های خاص ژنتیکی هر فرد می‌توان درمان‌های متفاوتی در نظر گرفت.
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک گفت: در انتخاب جراح زیبایی وسواس داشته باشید و صورت و بدن خود را به دست هر شخص که ادعاى توانمندى می‌کند نسپارید. انتخاب جراح براى عمل‌های زیبایی، فقط بر اساس قیمت، هوشمندانه نیست.
مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی گفت: برنامه پزشکی خانواده باید به گونه‌ای اجرا شود که قدرت انتخاب پزشک خانواده را از مردم سلب نکند. خانواده‌ها باید این قدرت را داشته باشند که وقتی دیدند ارائه خدمات توسط یک پزشک خوب نیست، پزشک مورد تایید خود را انتخاب کنند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از محکومیت ۴ پزشک متخصص در یک بیمارستان خصوصی به سبب دریافت مبالغی خارج از تعرفه مصوب از بیمار خبر داد.
رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: افزیش تعرفه پزشکی در سال‌های ۹۳ و ۹۴ و آغاز طرح تحول سلامت مربوط به جزء فنی و عقب‌ماندگی‌های ۴ تا ۵ ساله قبل از آن است، زیرا در سال‌های قبل از آن رشد قابل قبول تعرفه اتفاق نیفتاده بود.
آمارهای موجود نشان می‌دهد میزان مالیات پرداخت‌شده از سوی پزشکان در آمریکا برای سال 2015 سه برابر میزانی است که ایران برای صادرات نفت خود در سال 99 روی آن حساب کرده است.
رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت یازدهم و دوازدهم از سال 2013 تاکنون و در طول این 6 سال، همه تلاش و افتخارش این بوده که به عنوان دولت سلامت و محیط زیست باشد و کاری که این دولت برای سلامت و محیط زیست در این 6 سال انجام داد قابل مقایسه با گذشته نیست.
انتها123456