بیماری
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: شهروندان چین برای ورود به ایران باید کارت سلامت داشته باشند. البته هنوز به مرحله اضطرار این بیماری نرسیده‌ایم و جای نگرانی نیست، اما جای هوشیاری هست.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از موجود بودن کیت‌های تشخیصی ویروس کرونا در کشور خبر داد و گفت: تعداد بیشتری کیت تشخیصی در روزهای آتی برای ذخیره استراتژیک وارد کشور می‌شود.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت علت راه‌اندازی پویش فشار خون را بی‌اطلاعی ۴۵ درصد مردم از ابتلا به بیماری فشار خون بالا دانست و گفت: به واسطه این پویش، مطالبه‌گری برای اندازه‌گیری فشار خون تا حد زیادی در مردم ایجاد شده است.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر ۵ گروه بیماری شامل بیماران دیالیزی، پیوند کلیه، هموفیلی، تالاسمی و ام اس در سازمان بیمه سلامت به عنوان بیماری خاص تحت پوشش قرار دارند و برای پوشش بیمه‌ای این بیماران هیچ حق بیمه‌ای دریافت نمی‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از ممنوعیت ورود مواد غذایی همراه مسافر از چین و کشورهای جنوب شرق آسیا به کشور خبر داد و گفت: بازگشت و قرنطینه آن تعداد از هموطنان‌ که در ووهان چین به سر می‌برند و تمایل به بازگشت دارند، امروز پیگیری شد.
کرونا تاکنون جان ۴۱ نفر را در چین گرفته و هزار و ۲۹۷ نفر را هم مبتلا کرده است. پزشکان و کارشناسان با تجربه ارتش چین، از جمله کسانی که در مقابله با بیماری‌های سارس و ابولا تجربه دارند به ووهان مرکز شیوع این بیماری اعزام شده‌اند.
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از کنترل مسافران ورودی از چین در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از نظر علائم ابتلا به گونه جدید ویروس کرونا خبر داد.
رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: حدود ۷۰ درصد از بیماران دیابتی از بیماری خود بی‌اطلاع هستند که ضرورت دارد سازمان‌های مردم نهاد، بیمه‌ها و سایر سازمان‌های مرتبط اقدامات جدی را در جهت اطلاع‌رسانی و پیشگیری از این بیماری انجام دهند.
سفیر ایران در اسپانیا گفت: شرکت‌های دارویی به دلیل قطع سیستم بانکی از طریق امریکا نمی‌توانند هیچ دارویی به کشور ایران صادر کنند.
رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران از پزشکی فرد محور به عنوان یک رویکرد جدید در عرصه علوم پزشکی نام برد که با توجه به ویژگی‌های خاص ژنتیکی هر فرد می‌توان درمان‌های متفاوتی در نظر گرفت.
مشاور وزیر بهداشت در امور توان‌بخشی گفت: جراحی‌های ستون فقرات بسیار شایع شده و علت عمده این است که پیشگیری انجام نمی‌شود و مردم خدمات فیزیوتراپی و توان‌بخشی را به موقع دریافت نمی‌کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: اکنون هزینه سالانه درمان بیماری‌های غیرواگیر در کشور حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان است که این میزان بالغ بر سه درصد تولید ناخالص ملی می‌شود.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت از ارائه سند ملی بیماری‌های نادر برای تصویب به شورای عالی بیمه سلامت و سپس در هیات دولت خبر داد.
رییس انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار نفر بیمار نیازمند اهدای عضو در کشور داریم که سالانه کمتر از هزار نفر از آنان موفق به اخذ اعضای اهدایی هستند.
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: آن دسته از خدمات و داروهای مورد نیاز بیماران نادر که تحت پوشش بیمه قرار ندارد، با پیشنهاد سازمان‌های مردم نهاد مثل بنیاد بیماری‌های نادر و بررسی در معاونت درمان وزارت بهداشت، در شورای عالی بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای بررسی می‌شود.
یک متخصص رادیوانکولوژی گفت: سرطان پروستات سومین سرطان رایج بین مردان ایرانی و یکی از اصلی‌ترین علل مرگ و میر جمعیت مردان در ایران و جهان است و اگر به موقع تشخیص داده شده و مورد توجه قرار گیرد می‌تواند به راحتی درمان شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: محموله اول واکسن‌های تزریقی فلج اطفال با همکاری یونیسف وارد ایران شد و امیدواریم محموله بعدی نیز تا پایان سال شمسی جاری راهی کشور شود.
معاون دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر ۵ گروه بیماری شامل بیماران تحت دیالیز، پیوند کلیه، هموفیلی، تالاسمی و ام اس در سازمان بیمه سلامت به عنوان بیماری خاص تحت پوشش هستند که بیمه سلامت برای پوشش این گروه از بیماران هیچ حق بیمه‌ای دریافت نمی‌کند.
روسای بیمارستان‌های رازی و ولیعصر قائمشهر مرگ بیماران دیالیزی در این شهرستان به خاطر فرسودگی دستگاه‌های دیالیز را تکدیب کردند.
نایب رییس کمیته ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت در توییتر خود نوشت: ۴۲.۴ میلیون نفر در جهان به بیماری‌های عروق مغزی مبتلا هستند.
انتها123456