بیماری
رییس موسسه تحقیقات واکسن سرم سازی رازی گفت: واکسن کرونا رازی کووپارس را می‌توان به عنوان دوز دوم بسیاری از واکسن‌های خارجی کووید ۱۹ هم استفاده کرد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سیاست وزارت بهداشت فعلا این نیست که دوز دوم واکسن سینوفارم را از واکسن برکت استفاده کنیم و هر شخصی که برای دوز اول، واکسن سینوفارم را تزریق کرده، برای دوز دوم نیز همان واکسن را تزریق خواهد کرد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون سه میلیون و ۲۰ هزار و ۵۲۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۹۱۱ نفر رسیده است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خواهش می‌کنیم که بحث سلامت مردم و بیماری کرونا را سیاسی نکنیم، زیرا این بحث مربوط به سلامت مردم است و نباید با سلامت مردم شوخی کرد و باید این موضوع بر عهده متخصصان امر گذاشته شود.
رییس جمهوری در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برخی این کلمه طرح تحول سلامت را نمی‌توانند بفهمند، این سه کلمه است، طرح تحول سلامت، کدام را نمی‌فهمید؟
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون سه میلیون و ۱۳ هزار و ۷۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۷۹۶ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون سه میلیون و سه هزار و ۱۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۶۷۲ نفر رسیده است.
وزیر بهداشت گفت: فردی که نمی‌داند کرونا یعنی چه و این ویروس چه خصوصیاتی دارد، اظهار نظر می‌کند که سه ماهه فلان کار را می‌کنم، پیشنهاد می‌کنم سه روز همه اختیارات این اسب سرکش را که ما دهانه‌‌اش را گرفتیم، به شما می‌سپاریم و شما سه روز آن را هدایت کنید، آن زمان ما هم رای می‌‌دهیم و می‌گوییم شما سه ماهه نه، ۳۰ روزه می‌‌توانید همه چیز را درست کنید.
سخنگوی وزارت بهداشت جزییات پروتکل‌های بهداشتی و تدابیر اتخاذ شده برای حفظ سلامت عوامل انتخابات و رای دهندگان را تشریح کرد و گفت: اولویت با برگزاری انتخابات در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و گندزدایی محیط است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۹۹۰ هزار و ۷۱۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۵۱۹ نفر رسیده است.
سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع گفت: فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا از امروز آغاز و در فاز دوم تست انسانی، این واکسن به ۵۰۰ نفر داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق می‌شود.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۹۸۰ هزار و ۱۱۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۳۶۲ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۹۷۱ هزار و ۲۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هفته دوم خرداد ماه شاهد کاهش ۳.۶ درصدی در تعداد موارد بستری کووید ۱۹، کاهش ۷ درصدی در موارد فوتی و کاهش ۲.۷ درصدی در تعداد مراجعات سرپایی مثبت کرونا نسبت به هفته قبل‌تر هستیم.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اوایل هفته گذشته قرار بود محموله واکسن کرونا حدود ۳ میلیون دوز برسد که احتمالا با تاخیر خواهد رسید و برنامه این است که فعلا واکسیناسیون افراد ۷۰ سال به بالا را انجام بدهیم و واکسیناسیون گروه بعدی را به رسیدن محموله بعدی موکول کنیم.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۹۶۶ هزار و ۳۶۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۶۳ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۹۶۰ هزار و ۷۵۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۰ هزار و ۹۴۱ نفر رسیده است.
سیستم گواهی دیجیتال کووید ۱۹ با هدف سهولت سفر در اتحادیه اروپا در هفت کشور عملیاتی شده که این موضوع می‌تواند به الگویی جهانی تبدیل شود و بر این اساس، افراد می‌توانند در صورت رعایت معیارهایی به صورت آزادانه به سفر بروند.
سازمان جهانی بهداشت مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونا سینوواک را صادر کرد که با این حساب، سینوواک دومین واکسن چینی محسوب می‌شود که مورد تایید این سازمان قرار گرفته است.
مدیر کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن کرونا انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران گفت: واکسن کرونا پاستور در فاز سوم کارآزمایی بالینی قرار دارد و تاکنون بسیار ایمن بوده و عوارض مربوط به آن بسیار خفیف بوده است.
انتها123456