بیماری
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۶۵۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۴ هزار و ۲۵۶ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۸۱۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۴ هزار و ۷۵ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۴۱۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۳ هزار و ۸۷۶ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۹۰۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۳ هزار و ۶۹۵ نفر رسیده است.
رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت گفت: در سال ۱۳۹۹ در کشورمان میزان بروز گزارش شده سل ۶.۷ مورد در ۱۰۰ هزار نفر بود و از ۵ هزار و ۶۶۶ مورد مبتلا به سل گزارش شده کشور در سال گذشته، ۴۵ درصد موارد را زنان و ۱۸ درصد موارد را بیماران غیر ایرانی تشکیل می‌دهند و بیشترین میزان بروز سل مربوط به گروه سنی ۶۵ سال به بالا بود.
مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت فارس به دنبال انتشار خبری در خصوص اعلام نتایج پژوهش مرتبط با میزان کارآیی واکسن‌های مختلف علیه کرونا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این نتایج یک گزارش اولیه بوده است و نتایج نهایی پژوهش پس از تکمیل فازهای بعدی تحقیق، برای سیاستگذاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۴۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۳ هزار و ۴۹۸ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۸۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۳ هزار و ۲۷۵ نفر رسیده است.
رییس بیمارستان مرکز طبی کودکان گفت: تزریق واکسن‌های سینوفارم و پاستوکووک بهترین انتخاب برای افراد زیر 18 سال بوده و هیچ عارضه جدی از این واکسن‌ها برای این بازه سنی گزارش نشده است.
با آمار فعلی واکسیناسیون کرونا نمی‌توانیم مطمئن باشیم که خیز ششم کرونا خطرآفرین نیست، زیرا اگر چرخش ویروس کرونا بالا باشد و به دلیل ایمن نبودن کامل با دو دوز واکسن در ۸۰ تا ۸۵ درصد جامعه، کرونا همچنان خواهد تاخت.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۷۸۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۳ هزار و ۸۱ نفر رسیده است.
وزیر کشور با اظهار نگرانی از بروز خیز ششم کرونا، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۴۵ درصد رسیده که کاملا نگران کننده است و نگرانی برای بروز خیز ششم کرونا وجود دارد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۳۹۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۲ هزار و ۸۶۸ نفر رسیده است.
اباذر اشتری، جامعه شناس با اشاره به مخالفت برخی مردم با تزریق واکسن کرونا گفت: باید مزایای تزریق و معایب عدم تزریق واکسن به وسیله اطلاع رسانی صحیح و مناسب منعکس شود تا این افراد نیز با واکسیناسیون کووید ۱۹ همراهی کنند.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۸۹۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۲ هزار و ۵۹۲ نفر رسیده است.
بیخیالی جامعه در برابر کرونا درست زمانی که خیز پنجم کرونا فروکش کرده در حالی اتفاق افتاده که به طور مداوم ادعای عجیب واکسیناسیون ۷۰ درصدی کرونا از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح شده و بر طبل بیخیالی بیشتر می‌کوبد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر برای کل جامعه واکسن کرونا فراهم شده، اما برخی برای تزریق واکسن مردد هستند، در حالی‌که همه واکسن‌های موجود در کشور مورد تایید مجامع علمی و سازمان جهانی بهداشت است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۶۳۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۲ هزار و ۳۷۰ نفر رسیده است.
مدیر پروژه کارآزمایی بالینی واکسن پاستوکووک جزییات مطالعه این واکسن را تشریح کرد و گفت: این واکسن و یادآور آن از پلتفرم پروتئین نوترکیب استفاده می‌کنند و قسمت RBD پروتئین اسپایک ویروس به صورت نوترکیب تولید شده و روی توکسوئید کزاز کنژوگه شده و یک بستر آلومینیوم هیدروکساید به عنوان بستر تلفیقی این دو جزء واکسن مورد استفاده قرار گرفته است.
رییس انستیتو پاستور در پاسخ به سوال ایران پزشک اعلام کرد که واکسن پاستوکووک در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته و تصمیم گیری برای تزریق به کودکان بر عهده این وزارتخانه است.
انتها123456