بیماری
رییس جمهوری گفت: وزارت بهداشت اعلام کرده در حال حاضر ۲۵ هزار تست روزانه کرونا انجام می‌دهد و ما گفتیم که ۱۰ هزار تست اضافه شود و الان اعلام می‌کنم که ۱۵ هزار تست اضافه شود و با این حساب تعداد تست‌ها به ۴۰ هزار در روز می‌رسد.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اکثر کارکنان نظام سلامت از بهورز گرفته تا مراقب سلامت، پرستار و کادر تخصصی بیمارستان‌ها را زنانی تشکیل می‌دهند که در ۸ ماه گذشته با فشار سنگین کاری در خط مقدم مراقبت و مبارزه با بیماری کووید ۱۹ و با مخاطرات جدی در سلامت جسم و روان مواجه بوده‌اند.
بر اساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رکورد فوت روزانه به علت ابتلا به ویروس کرونا در کشور به ۳۳۷ نفر در ۲۴ ساعت رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۳۴ هزار و ۶۳۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۳۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۰ هزار و ۷۱۲ نفر رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۳۰ هزار و ۳۸۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۵۲ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۰ هزار و ۳۷۵ نفر رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور تا ۲۰ مهر سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۴ هزار و ۹۸۲ نفر که مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای شامل یوی، قلبی، دیابت، کبدی، بدخیمی و کلیوی بودند، پس از ابتلا به ویروس کرونا فوت کردند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۵۳ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۰ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: همچنان وضعیت شیوع ویروس کرونا در تهران بسیار نگران کننده است و به خصوص آلودگی هوا و نیز سرما باعث افزایش انتشار ویروس کرونا خواهد شد.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: یکی از رفتارهای اجتماعی خطر آفرین در ارتباط با بیماری کووید ۱۹، برگزاری مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانگی است و متاسفانه بر اساس شواهد موجود، الگوی شیوع کرونا در کشور در حال پیش‌روی به سمت سرایت‌های خانوادگی است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۲۲ هزار و ۳۸۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۶۵ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۹ هزار و ۸۷۰ نفر رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۱۷ هزار و ۸۳۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۹ هزار و ۶۰۵ نفر رسیده است.
رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی گفت: همکارانی داشتیم که تاکنون سه بار به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این تصور غلط است که بگوییم فرد یک بار مبتلا می‌شود و بعد ایمن است، زیرا این ایمنی در مورد ویروس کرونا صادق نیست و رفتار این ویروس بسیار عجیب است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اگر به بیمارستان‌های سطح کشور مراجعه کنید، مشاهده می‌شود که درگیری با ویروس کرونا کاملا خانوادگی شده است و همه اعضای یک خانواده به این ویروس مبتلا شده‌اند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر حدود ۳۶ تا ۳۷ درصد از ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه در کشور در اختیار بیماران کووید ۱۹ قرار دارد که بسیار بالا است و امیدواریم با ایجاد محدودیت‌ها به عنوان اولین تصمیم و رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک، شاهد بهبود وضعیت بیماری باشیم.
رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران گفت: به نسبت یک هفته گذشته، تعداد مراجعه کنندگان افزایش یافته و از طرفی تعداد بیماران بدحال کرونایی نیز در 10 روز گذشته دو برابر شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: فعلا برنامه‌ای برای برپایی بیمارستان سیار نداریم و تلاش می‌کنیم که برای بستری بیماران مبتلا به کرونا از ظرفیت بیمارستان‌های موجود و بیمارستان‌های نیروهای مسلح استفاده کنیم.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۱۳ هزار و ۲۱۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۷۹ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۹ هزار و ۳۴۹ رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که مجری اعمال محدودیت سفرها از مبدا یا به مقصد پنج کلانشهر، نیروی انتظامی است و این محدودیت‌ها فقط مربوط به سفرهای بین شهری می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جزییات اعمال محدودیت‌های سفر از مبدا یا مقصد پنج کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه را اعلام کرد.
رییس انجمن بی‌هوشی و مراقبت‌های ویژه گفت: ۶ هزار متخصص بی‌هوشی در کشور داریم و بدون شک متخصصان بی‌هوشی بیشترین درگیری را با بیماران کووید ۱۹ دارند و میزان ابتلای این متخصصان بسیار بالاست و تاکنون ۱۳ نفر از متخصصان بی‌هوشی شهید شده‌اند.
انتها123456