انتقال خون
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: از زمان آغاز اهدای پلاسمای بهبودیافتگان کرونا در انتقال خون تا ۱۰ مهر ماه فقط دو درصد از این افراد پلاسما اهدا کردند.
میزان ذخیره بانک‌های خون در فرانسه به دلیل شیوع کرونا و کاهش داوطلبانه روند اهدای خون، به شدت کم شده و به حد نگران‌کننده‌ای رسیده است.
سید نورالدین مستشاری از خاندان مستشاری در رشت، پزشکی نیکوکار، شخصیتی مردمی و متولد ساغری سازان رشت بود که او را پدر انتقال خون گیلان می‌دانند.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: اهداکنندگان، اهدای خون را به روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکنند، زیرا نذر خون تا اربعین حسینی ادامه دارد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: از اول اردیبهشت تا کنون ۵ هزار و ۴۰۰ نفر از بهبود یافتگان کرونا برای اهدای پلاسما مراجعه کردند که از ۴ هزار و ۳۰۰ نفر پلاسما دریافت شده است.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: کمیاب‌ترین گروه خونی در کشور AB منفی است که فقط یک درصد مردم ایران دارای این گروه خونی هستند.
بر اساس شواهد علمی در جهان، در حال حاضر شواهدی در خصوص انتقال ویروس کرونا از طریق انتقال خون و فرآورده‌های خونی وجود ندارد.
سرپرست پروژه پلاسما درمانی کرونا در ایران اعلام کرد که پلاسما درمانی طول دوران بستری بیماران بدحال و شدید مبتلا به ویروس کرونا را کاهش داده و میزان مرگ و میر این بیماران را کمتر کرده است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت:‌ پلاسمای بهبود یافتگان ویروس کرونا به دلیل وجود پادتن ضد ویروس برای نجات بیماران مفید است و تاکنون هزار و ۱۰۰ بهبود یافته، پلاسمای خود را اهدا کرده‌اند، اما همه بهبود یافته‌ها شرایط اهدا را ندارند.
‫مدیرکل انتقال خون استان تهران از کاهش ۳۰ درصدی مشارکت مردم برای اهدای خون در اولین شب قدر سال 1399 نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته خبر داد.‬
مدیرکل انتقال خون استان تهران از بهبود یافتگان ویروس کرونا خواست به شکرانه سلامتی مجدد، با اهدای پلاسما به کمک بیماران مبتلا به این ویروس بشتابند.
سخنگوی سازمان انتقال خون از افزایش 2.2 درصدی شاخص اهدای خون بانوان در کشور در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: اگر کسی دو هفته از بهبود علائم بالینی او درمورد ابتلا به کرونا گذشته باشد و چه بستری بوده و چه در منزل مورد مراقبت قرار گرفته، مشروط به این‌که تست پی سی آر منفی کرونا داشته باشد، می‌تواند پلاسما اهدا کند.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: سهم آقایان در اهدای خون در سال گذشته حدود ۹۵.۷ درصد و سهم خانم‌ها ۴.۳ درصد بود و این در حالی است که ۲۰ میلیون نفر از خانم‌های ایرانی شرایط اهدای خون را دارند.
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران اعلام کرد: ۲ میلیون و ۴۰۶ واحد خون در کل کشور در سال ۹۸ اهدا شده و کلانشهر تهران پرمصرف‌ترین شهر از نظر مصرف خون و فرآورده‌های آن بوده است.
پلاسما درمانی به عنوان راهکاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن مبتلایان به کووید ۱۹، در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته، هرچند روش جدیدی نیست، اما به نظر می‌رسد اقدامی امیدبخش در بهبود مبتلایان به ویروس کرونا است و در عین حال به تحقیق و بررسی بیشتری نیاز دارد.
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور گفت: در حال حاضر اولویت ما برای اهدای خون، افراد دارای گروه خونی منفی و به ویژه O منفی هستند.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: با شیوع ویروس کرونا میزان اهدای خون کاهش یافت و این در حالی است که این ویروس از طریق خون منتقل نمی‌شود و از سوی دیگر با اهدای یک واحد خون می‌توان جان سه نفر را نجات داد.
سخنگوی سازمان انتقال خون از مردم خواست در روزهای کرونایی اهدای خون را فراموش نکنند، زیرا بسیاری از بیماران سرطانی، تالاسمی و هموفیلی به خون و فرآورده‌های آن نیاز دارند و اهداکنندگان بدانند که ویروس کرونا از طریق خون منتقل نمی‌شود.
طرح پلاسما درمانی بیماران کرونایی به عنوان یک روش درمانی مکمل،‌ امروز هفتم فروردین با جداسازی پلاسما از بهبودیافتگان کرونا به منظور تزریق به مبتلایان به این بیماری در بیمارستان مسیح دانشوری آغاز شد.
123456