پیش‌گیری
مدیرکل امور فراورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: پروتکل الزامات پیشگیری و مدیریت کرونا به تمامی واحدهای صنعتی خوراکی و آشامیدنی ابلاغ شده و نظارت بر رعایت آن با جدیت پیگیری می‌شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت:‌ نتیجه مستقیم غربالگری کرونا، کاهش چشمگیر ورودی بیماران به بیمارستان‌ها و کاهش قابل ملاحظه تلفات ناشی از ویروس کرونا در کشور بوده است.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که بهتر است افراد در مکان‌های عمومی که از کولرهای آبی و گازی استفاده می‌شود، ماسک بزنند.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان روزهای هفته ملی بدون دخانیات را که از ۶ تا ۱۲ خرداد برگزار می‌شود، اعلام کرد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: طرح غربالگری کرونا حتی یک ریال هزینه اضافه نداشته است، زیرا از نیروهای موجود در حوزه بهداشت استفاده کردیم.
مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت گفت: خانواده بهداشت کشور گام اول غربالگری و شناسایی بیماران را در زمان شیوع ویروس کرونا بر عهده داشته و مهم‌ترین گام اولیه برای غربالگری کرونا توسط بهورزان و مراقبان سلامت انجام شده است.
رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که بی‌توجهی به واکسیناسیون کودکان در شرایط فراگیری کرونا، خطر شیوع سراسری سایر بیماری‌های واگیر را به دنبال دارد.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: اولویت فاصله گذاری اجتماعی، در خانه ماندن است و خانه امن‌ترین محل جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و بیماری کووید 19 محسوب می‌شود.
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: غربالگری روستاها و عشایر برای کرونا در ۱۰ روز نخست طرح غربالگری انجام شد و این در حالی‌ست که غربالگری در شهرها یک ماه طول کشید. زیرا بهورزان در شبکه‌های بهداشت، مردم را می‌شناسند و از این رو غربالگری سریع‌تر انجام شد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ گام دوم مبارزه با بیماری کووید ۱۹ و فاصله گذاری اجتماعی در حوزه سلامت محیط و کار خبر داد.
بررسی آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) حاکی از کاهش ۲۷.۳ درصدی صادرات سیگار در ۱۱ ماهه سال گذشته است.
یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: راه‌های انتقال ویروس کرونا از طریق تماس دست با چشم و بینی و دهان و ریز قطرات تنفسی است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت ثبت نام آحاد مردم در سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا تاکید کرد.
در روزهایی که بیماری کرونا به مرحله همه‌گیری رسیده،‌ علم اجرا مبتنی بر شواهد در حوزه سلامت بیش از گذشته اهمیت یافته و نشان می‌دهد پیش از اجرای طرح‌های مهم و صد البته ملی باید نیازسنجی توأم با بررسی زمینه‌ها و شرایط محلی در رأس امور قرار گیرد.
رییس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: هیات امنا اقدام به خرید تمام تولیدات ماسک‌های شرکت‌های ایرانی می‌کند و آن را برای توزیع رایگان بین خانواده‌ها در سراسر کشور در اختیار معاونت بهداشت وزارت بهداشت قرار می‌دهد.
مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی معتقد است که با وجود یک ماه آموزش، بسیاری از همکاران کادر درمانی و مردم روش برخورد با بیمار مشکوک به ویروس کرونا را نمی‌دانند.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به شرکت‌های تولیدکننده ماسک طبی، قیمت رسمی ماسک جراحی سه لایه را اعلام کرد.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: تمام تولیدکنندگان ماسک طبی در حال تولید هستند و روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد ماسک تولید می‌شود که پاسخگوی نیاز کشور است.
رییس اداره مدیریت کاهش خطر بلایا وزارت بهداشت معتقد است ایران یکی از اولین کشورهایی است که برنامه‌های مدیریت خطر و بلایا را در شبکه بهداشت و درمان ادغام کرده و از این نظر در منطقه مطرح است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از مثبت شدن آزمایش اولیه دو مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا جدید در قم خبر داد.
انتها123456