پیش‌گیری
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر اداره‌ها با ۸۲.۳۵ درصد و آرامستان‌ها با ۸۲.۱۰ درصد، بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به خود اختصاص داده‌اند.
سخنگوی وزارت بهداشت از معرفی بیش از دو هزار واحد متخلف به مراجع قضایی و پلمب بیش از ۱۳۰۰ واحد متخلف که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند، خبر داد.
یک پزشک عمومی گفت: هرچه کنترل دیابت بهتر باشد، عوارض آن نیز کمتر خواهد بود و هرچه زودتر این کنترل انجام شود، بهتر است، زیرا تشخیص به موقع دیابت می‌تواند در کاهش عوارض کمک کند.
کفش‌ها نیز می‌توانند مانند سایر سطوح، انواع میکروب‌ها و ویروس‌ها مثل کرونا را حمل کنند و این سوال مطرح می‌شود که در چنین شرایطی، کف کفش را چگونه و هرچند وقت یک بار باید ضدعفونی کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که کنکور سراسری در زمان مقرر و با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
رییس سازمان نظام پزشکی همدان گفت: وضعیت مطب‌های همدان نسبت به ماه‌های گذشته مطلوب‌تر شده است، البته درصد کمی از مطب‌ها دارای نقص‌هایی بودند که در بازدید‌های بعدی این ایرادها برطرف شد.
ویروس کرونا بدون تعارف در حال گسترش است و حتی تولید واکسن آن هم در ابهام‌های فراوان قرار دارد، اما تنها راه پیشگیری از ابتلا در حال حاضر استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از شرکت در مراسم عزا و عروسی و دورهمی‌های خانوادگی است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ذبح دام باید در کشتارگاه‌ها انجام شده و به هیچ وجه دام را در منازل و معابر عمومی ذبح نکنید، زیرا خونابه‌های جاری می‌تواند منجر به آلودگی محیط و شیوع بیماری‌هایی از دام به انسان شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: نظر قاطع وزارت بهداشت این است که برگزاری مراسم پر جمعیت در محرم ممنوع باشد و به ویژه در محیط‌های سربسته به طور قاطع و محکم با آن مخالفت می‌کنیم.
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به در پیش بودن عید قربان از مردم خواست که ذبح دام را صرفا در کشتارگاه‌های تحت نظارت اداره‌های کل دام‌پزشکی انجام دهند و به هیچ عنوان دام را در منازل و معابر عمومی ذبح نکنند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رعایت 79.5 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در هفته آخر تیر ماه در آرامستان‌های کشور خبر داد.
ویروس کرونا همه جهان را در تسخیر خود درآورده و هنوز واکسن و داروی خاصی ندارد و تنها راه مقابله با آن، رعایت بهداشت و استفاده از ماسک است؛ روش‌های پیشگیرانه که بیش از هر چیز نیازمند فرهنگسازی است و در این زمینه تفاوتی بین مردم و مسئولان وجود ندارد و همه باید ماسک بزنند، حتی مسئولان.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۲۱ درصدی بازرسی‌ها در زمینه اجرای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی در هفته آخر تیر ماه خبر داد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کادر بهداشت و درمان در مراکز بهداشتی و درمانی کشور بیشتر از همه در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند و تنها راه حمایت از مدافعان سلامت، رعایت بهداشت و پیشگیری از ابتلا به کرونا است.
معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: تا ۲۱ تیر ماه حدود ۸ هزار واحد صنفی پلمب شدند که از آن تاریخ تاکنون هزار و ۷۰۰ صنف دیگر نیز تعطیل شدند که شامل تالارها، نانوایی‌ها، دفاتر پیشخوان دولت، کارگزاری‌های بورس، آرایشگاه‌ها و صنف‌های دیگر است.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: از مسئولان کشور می‌خواهیم که هنگام صحبت کردن حتما ماسک بزنند، زیرا کرونا از طریق چانه منتقل نمی‌شود و باید ماسک روی بینی و دهان باشد.
زنان خانه‌دار از جمله افرادی هستند که نسبت به سایر اعضای خانواده کمتر از منزل بیرون می‌روند، اما همین بخش از جامعه بیشتر از بقیه در تیررس ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: مشوق‌های بیمه‌ای می‌توانند روی تغییر سبک زندگی عمده افراد جامعه تاثیر بگذارد و بدین ترتیب مردم گامی برای سلامت خود بر می‌دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رشد نسبی رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونایی در برخی استان‌های کشور خبر داد.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تا ۲۷ تیر ماه، ۵۰ هزار و ۲۳۸ بازرسی مشترک با سایر دستگاه‌ها انجام شده و ۸ هزار و ۱۴۶ واحد متخلف که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرند، پس از اخطار پلمب شده‌اند.
انتها123456