پیش‌گیری
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از عوامل افزایش ابتلا به ویروس کرونا را آلودگی هوا دانست راهکارهای تغذیه‌ای برای مقابله با این مشکل ارائه کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اصلی‌ترین روش برای مقابله با بیماری کووید 19 در همه کشورها، پیشگیری و بهداشت عمومی است و در حال حاضر این بیماری در هیچ کشوری داروی قطعی یا واکسن با ایمنی تایید شده ندارد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا با هدف کاهش میزان شیوع بیماری با قطع زنجیره انتقال، کاهش میزان بستری و مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: فهرست کالاهای آسیب رسان به سلامت هر سال به صدا وسیما اعلام می‌شود، اما متاسفانه تبلیغات این کالاها اتفاق می‌افتد و به همین دلیل به سمت اصلاح محتوای تبلیغی رفتیم تا این موضوع سر و سامان پیدا کند.
عضو کمیته بیمه سلامت گفت: نظام ارجاع و پزشکی خانواده در بسیاری از کشورها باعث ارتقای سلامت و بهبود کیفیت خدمات شده و همچنین به بهینه هزینه شدن منابع نیز کمک کرده است.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: راه موفقیت در برابر کرونا از پیشگیری و بهداشت می‌گذرد و نمی‌توان فکر راه حل میان‌بر و معجزه آسایی کرد و فقط با تغییر رفتار اجتماعی می‌توان در برابر آن موفق بود.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در همه کشورهای درگیر با ویروس کرونا اثبات شده که مبارزه با این ویروس نیازمند همکاری و همراهی مستمر جامعه و همه مسئولان است و نباید به ویروس کرونا فرصت انتشار بیشتر داد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: باید افراد مبتلا به ویروس کرونا را زود پیدا کرده و اطرافیان آنها را هم شناسایی کنیم و اگر این فرد جایی رفته و برگشته، باید ردیابی شده و افراد را پیدا کنیم که به همین منظور با هماهنگی وزارت ارتباطات، ردیابی هوشمند از هفته آینده اجرا می‌شود.
مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: در مورد کرونا، حوزه درمان باید از غربال بهداشت عبور کند، زیرا نظام شبکه بهداشت قدرتمندی در کشور داریم که کار خود را بلد هستند و اگر به آنها بها بدهیم، معجزه می‌کنند.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، شماره حساب وزارت بهداشت برای واریز جریمه‌های ماسک نزدن در اماکن عمومی و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا را اعلام کرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اولین قدم قابل توجه در مورد بیماری کرونا، پیشگیری برای حفظ سلامت است و سازمان‌های بیمه‌گر درمانی باید بیش از پیش در این مسیر حرکت کرده و حمایت‌های لازم را از سطح یک خدمات سلامت داشته باشند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در سطح تهران ناظران متعددی از جمله نیروهای انتظامی، ضابطان قضایی و نیروهای بهداشت داریم و نیروهای انتظامی ابزاری مثل دوربین‌ها را در اختیار دارند و افرادی که ماسک نزده باشند، پس از شناسایی از طریق شماره ملی و شماره تلفن جریمه می‌شوند.
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح شیوه صحیح استفاده از ماسک، گفت: لزوم استفاده درست و صحیح از ماسک به عنوان مهم‌ترین عامل بازدارنده از ابتلا به ویروس کرونا بسیار ضروری و مهم است.
تلفات کرونا در کشور برای دومین بار به عدد روزانه ۲۳۵ نفر رسید و این در شرایطی است که با تشدید سخت‌گیری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نظارت جدی بر اجرای این پروتکل‌ها می‌شد در بازی سخت شطرنج با کووید ۱۹، مرگ را مات کرد.
مشاور وزیر بهداشت در امور توان بخشی گفت: حدود ۹.۲۸ درصد از افراد جامعه در حال حاضر سالمند هستند و این یعنی حدود هشت میلیون نفر از جامعه ایران را سالمندان تشکیل می‌دهند که پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۲۰ جمعیت سالمند کشور حدود ۲۰ درصد شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بیماری کرونا و بیماری‌های غیرواگیر تاکنون آموزه‌های بزرگی برای داشته و به ما یاد داده که همواره به ارتقا و انعطاف‌پذیری سبک زندگی نیاز داریم.
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: بازرسان بهداشتی از 111 هزار و 473 مدرسه موجود در مناطق شهری و روستایی کشور بالغ بر 41886 بازدید در بازه زمانی 15 تا 31 شهریور 99 انجام داده و هزار و 809 مورد اخطار بهداشتی نیز برای مدارس صادر شده است.
عضو کمیته بیمه سلامت گفت: مصرف سیگار توانایی دهان را برای مقابله با عفونت محدود کرده و فرد را در مقابل باکتری‌هایی که از طریق سیگار کشیدن تکثیر می‌شوند، بی دفاع می‌کند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: افرادی می‌توانند حوزه بهداشت را ارتقا بدهند که نگاه بلند مدت داشته و برنامه پایداری داشته باشند و برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع یکی از اقداماتی است که امیدواریم با کمک سازمان بیمه سلامت به ثمر بنشیند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع یکی از وظایف و نکات مهم محسوب می‌شود که به آن اعتقاد داریم و باید اجرایی شود و از سوی دیگر باید بیشترین توجه را به کادر بهداشتی و درمانی در روستاها داشته باشیم.
انتها123456