پیش‌گیری
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: مراکز سراج در ۴۰ دانشگاه علوم پزشکی و ۲۵ استان راه اندازی شده و اخیرا چندین مرکز سراج در استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد شده و توسعه این مراکز در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد.
بر اساس نظرسنجی ایسپا، ۴۵.۳ درصد مردم ایران در پاسخ به سوال «چقدر از وضعیت سلامت خود رضایت دارید؟» گفته‌اند از وضعیت سلامت خود رضایت زیاد یا خیلی زیادی دارند و همچنین ۳۴.۴ درصد تا حدودی از وضعیت سلامت خود ابراز رضایت کرده‌اند.
خدمات دندان پزشکی، بخش قابل توجهی از هزینه‌های سبد سلامت خانواده‌ها را به خود اختصاص می‌دهد، اما به دلیل گران بودن هزینه‌های دندان پزشکی، این خدمت از سبد سلامت اکثریت آحاد جامعه حذف شده است و به حمایت نظام سلامت نیاز دارد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: یکی از برنامه‌های سازمان بیمه سلامت برای سال آینده، اجرای برنامه پیشگیری نخستین است که به هزار روز اول زندگی هر فرد مربوط می‌شود و برنامه جامعی برای آن نوشته شده و به صورت آزمایشی از ماه پیش در کهنوج استان کرمان آغاز شده است.
مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرد که ۶۳۴ مورد ابتلا به بیماری سرخک در سال ۲۰۲۳ میلادی در کشور تایید شده و در سال جاری میلادی نیز ۵۰ مورد ابتلا شناسایی شده که نشان دهنده همه گیری سرخک در کشورهای همسایه است.
بر اساس تحقیق جدیدی که توسط دانشمندان انجام شده، بزرگسالانی که هفته‌ای حداقل دو لیتر نوشیدنی‌های قندی یا دارای شیرین‌کننده مصنوعی می‌نوشند، در مقایسه با بزرگسالانی که کمتر از این نوشیدنی‌ها مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به نوعی آریتمی قلبی با نام فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند.
رییس اداره نظارت بر فرآورده‌های بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه ۱۶ درصد از کل مسمومیت با مواد شیمیایی مربوط به شوینده‌های خانگی است، گفت: میزان مسمومیت با شوینده‌ها طی سال‌های اخیر روند افزایشی داشته است.
وزیر بهداشت گفت: واکسیناسیون با واکسن‌های پنوموکوک و روتاویروس در کشورمان از روزهای گذشته به صورت آزمایشی ابتدا در استان هرمزگان در حال اجراست و امیدواریم تا سال آینده واکسیناسیون با این دو واکسن در کل کشور انجام گیرد.
سرپرست گروه مدیریت خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با توجه به آغاز فصل زمستان و تغییرات شرایط جوی به هموطنان توصیه کرد پیش از شروع سفر و رانندگی حتما تجهیزات ایمنی وسیله نقلیه خود را کنترل کنند.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که واکسیناسیون پنوموکوک برای کودکان زیر یک سال کشور از فردا در بندر خمیر استان هرمزگان آغاز می‌شود.
اگر می‌خواهید چربی پهلوی خود را از بین ببرید، باید یک رویکرد جامع را در پیش بگیرید که این شامل خوردن درست و ورزش منظم است و در واقع برای از بین بردن چربی پهلو، چندین نکته وجود دارد که باید رعایت کرد.
کارشناسان می‌گویند که میلیون‌ها نفر در جهان با کمبود ویتامین د مواجه هستند و این در حالی است که کمبود این ویتامین باعث کاهش انرژی و بد شدن خلق و خوی افراد می‌شود، اما چطور متوجه شویم که دچار کمبود این ویتامین در بدن هستیم.
معاون بهداشت وزارت بهداشت از احتمال آغاز واکسیناسیون روتاویروس و پنوموکوک از دهه فجر امسال خبر داد و گفت: واکسن روتاویروس می‌تواند سالیانه از ۱۲۰ هزار مورد بستری کودکان به دلیل اسهال‌های روتاویروسی و همچنین واکسن پنوموکوک از حدود ۵۰ هزار عفونت شدید پنوموکوکی پیشگیری کند.
برنامه واکسیناسیون کودکان کشورمان از بهمن‌ ماه تغییر می‌کند و 2واکسن پنوموکوک و روتاویروس به برنامه واکسیناسیون کشوری اضافه می‌شوند؛ واکسن‌هایی بسیار مهم که می‌توانند سطح ایمنی کودکان در برابر بیماری‌های باکتریایی و ویروسی را افزایش دهند.
ریزش مو چه به‌ دلیل ژنتیک، شیمی درمانی، جراحی، کاهش وزن، استرس یا هر عامل دیگری باشد، نگران‌کننده است و باید بدانیم که برخی از انواع ریزش مو به خصوص آنهایی که به درمان‌های پزشکی مربوط می‌شود، برگشت‌پذیرند، اما برخی از انواع این عارضه را نمی‌توان متوقف کرد.
آزمون تعیین صلاحیت متقاضیان تاسیس دفاتر خدمات سلامت در روز پنجشنبه ۷ دی ۱۴۰۲ در ۱۰ حوزه امتحانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور یک هزار و ۲۸۲ داوطلب برگزار شد.
آیا شما هم از جمله افرادی هستید که هنگام ورود به خانه کفش‌تان را در نمی‌آورید یا هنگام مهمانی‌ به مهمانان‌ها اجازه می‌دهید با کفش وارد خانه شوند؟ اگر پاسخ شما به این سوال‌‌ها مثبت است، این مطلب را بخوانید تا بدانید چرا نباید به این کار ادامه دهید.
پویش ملی فشار خون و دیابت که با عنوان «پویش ملی سلامت» از طرف وزارت بهداشت با همکاری یکی از اوپراتورهای تلفن همراه در حال انجام است، امروز پیامکی سراسری برای دارندگان آن اوپراتور تلفن همراه ارسال و دعوت کرده که اشخاص ۱۸ سال به بالا، با پر کردن یک فرم اینترنتی در این پویش شرکت کنند.
خاکستری یا سفید شدن موها پدیده‌ای طبیعی است که اغلب از آغاز دوره میان سالی و افزایش سن خبر می‌دهد، اما دلیل این تحول در موها چیست و چه عواملی در آن موثر هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: ۵۲ درصد شهروندان تهرانی کم تحرک هستند و همچنین ۳۳ درصد تهرانی‌ها کلسترول بالای ۲۰۰ میلی گرم دارند.
انتها123456