بهداشت محیط و کار
فرسودگی شغلی از عوامل بنیادی کاهش عملکرد کاری بوده و تاثیر مخربی بر سلامت جسم و روان کارکنان دارد و موجب کاهش کیفیت خدمات و کارایی می‌شود و به همین دلیل مدیران باید به فرسودگی شغلی به ویژه در نظام سلامت اهمیت داده و نسبت به شناسایی به موقع و واکنش مناسب حساس باشند.
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه کمبود نیرو صدمات جبران‌ناپذیری را به بخش پرستاری و مراکز درمانی کشور وارد کرده، گفت: کشور با کمبود شدید نیروی پرستاری روبه‌رو است.
هیات دولت بر الزام اصناف، مراکز و اماکن عمومی به انجام خود کنترلی و خوداظهاری بهداشتی مطابق مقررات و الزامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: آب آشامیدنی شبکه لوله کشی کشور در مناطق مختلف سالم است و مشکل بهداشتی ندارد و عامل انتقال و ابتلا به وبا نبوده است.
سخنگوی دولت در حساب توییتر خود نوشت: از دورافتاده‌ترین روستاها تا شلوغ‌ترین مراکز پایتخت، بدون وجود ‎شبکه بهداشت، تحول در مقابله با کرونا ممکن نبود.
وزارت بهداشت در راستای سیاست‌های کلی سلامت و نظام اداری به منظور توسعه مشارکت بخش خصوصی و تعاونی در ارائه خدمات و کاهش تصدی‌گری دولت و ارتقای کیفیت خدمات سلامت به استناد دستورالعمل ایجاد و بهره‌برداری دفاتر خدمات سلامت در نظر دارد از متقاضیان واجد شرایط ثبت‌ نام کند.
در هفته‌های اخیر شاهد افزایش اندک در رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم و این شاخص با کمی افزایش به ۴۸.۱۶ درصد رسیده است، اما این میزان همچنان کافی نیست و باید به بیش از ۸۰ درصد برسد.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از آغاز اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند از امروز ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: کسانی که قصد سفر دارند حتما باید واکسن تزریق کرده و بیمار نباشند.
در راستای سیاست‌های کلی سلامت و به منظور کاهش تصدی گری دولتی، ارتقا و ساماندهی وضعیت بهداشت کشور، در سال‌های اخیر ۱۵۵ دفتر خدمات سلامت راه اندازی شده، اما شنیده‌ها حاکی‌ست که این دفاتر قرار است توسعه یابند.
رییس مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: در برخی کلانشهرها با هم‌زمانی آلودگی هوا و کرونا مواجه هستیم و طبق مطالعات آلودگی هوا ضمن تشدید بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های قلبی، موجب تشدید کرونا نیز می‌شود.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: با توجه به سرعت گرفتن روند واکسیناسیون و افزایش پوشش آن در کشور، تلاش ما این است که پس از واکسیناسیون مشاغل و گروه‌های حساس، پروتکل‌های بهداشتی بازنگری شوند.
استاندار تهران گفت: تالارها و رستوران‌ها به جز موارد بیرون بر به همراه پاساژها و سینماها با همکاری اتحادیه‌ها تشدید نظارت می‌شوند تا شرایط مدیریت و کنترل بهتر فراهم شود.
سخنگوی وزارت بهداشت جزییات پروتکل‌های بهداشتی و تدابیر اتخاذ شده برای حفظ سلامت عوامل انتخابات و رای دهندگان را تشریح کرد و گفت: اولویت با برگزاری انتخابات در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و گندزدایی محیط است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور همچنان مناسب نیست و این میزان بر اساس گزارش‌ها ۶۱.۰۹ درصد است.
وزیر بهداشت برون رفت از شرایط سخت کرونایی و آینده‌ای روشن برای صنعت، تولید و تجارت کشور را در گرو همدلی، وفاق ملی، نظارت‌های مستمر و پیروی از توصیه‌های ایمنی و بهداشتی دانست.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام ۴۰۹ هزار و ۳۸۸ مورد بازرسی بهداشتی در طرح سلامت نوروزی و تشدید بازرسی‌های بهداشتی تا هفتم فرودین ۱۴۰۰ خبر داد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۵۷.۸۸ درصد رسیده که این میزان از ۳۰ مهر ۱۳۹۹ تاکنون کمترین میزان است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس مطالعات معتبر بین‌المللی، رستوران‌ها خطرناک‌ترین محل عمومی انتقال ویروس کویید ۱۹ هستند.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام ۲۷۸ هزار و ۷۷۴ مورد بازرسی بهداشتی در طرح سلامت نوروزی تا دوم فرودین ۱۴۰۰ خبر داد.
وزیر بهداشت گفت: حدود ۶۰۰ هزار نفر از نیروهای بهداشت و درمان کشور در طرح سلامت نوروزی در خدمت مردم هستند و بیش از ۸۲۲ هزار مورد مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی در همین چند روز داشتیم و حدود ۱۹ هزار و ۶۰۶ جراحی اورژانس انجام شده است.
انتها123456