هلال احمر
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال‌ احمر از ترخیص ۱۰۴ خودروی امدادی دیگر این جمعیت از گمرک خبر داد و گفت: در مجموع ۲۱۰ آمبولانس پس از ترخیص در حال تجهیز و پیوستن به ناوگان امدادی هلال‌ احمر است.
دردسر مزاحمان تلفنی برای تلفن ۱۱۲ هلال احمر بیشتر از اورژانس و پلیس است، زیرا حتی با تلفن بدون سیم کارت هم می‌توان با این شماره امدادی بین المللی تماس گرفت، اما آیا شکل گیری شماره تماس واحد امدادی در ایران امکان پذیر است و می‌توان علاوه بر فرهنگ سازی، دستگاه‌های مختلف را هماهنگ کرد؟
رییس جمعیت هلال احمر گفت: داروهای خاص و کمیاب در داروخانه‌های هلال احمر موجود است و هر دارویی که در کشور کمیاب باشد اگر به ما اعلام شود توانایی واردات آن را داریم.
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بیمارستان‌های شمال غزه با شرایط بسیار دشواری مواجه هستند و نباید هدف حملات نیروهای اسراییل قرار بگیرند.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، محموله داروی اسپینرازا که برای درمان بیماران SMA استفاده می‌شود را به کشور وارد کرد و این دارو به زودی و با برنامه‌ریزی و نظارت وزارت بهداشت در دسترس بیماران قرار می‌گیرد.
رییس جمعیت هلال‌ احمر از واردات آنتی بیوتیک مورد نیاز به کشور خبر داد و گفت: محموله‌ای شامل ۸ قلم آنتی ‎بیوتیک سوسپانسیون مناسب برای گروه سنی کودکان خریداری شده که طی روزهای آتی وارد کشور می‌شود.
 
پیرحسین کولیوند که پیش از این رییس سازمان اورژانس کشور بود، در انتخابات روز گذشته بیشترین رای را کسب کرد و امروز به عنوان رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.
اتوبوس حامل خبرنگاران که برای تهیه گزارش از احیای دریاچه ارومیه به این منطقه سفر کرده بودند در نزدیکی شهرستان نقده واژگون شد که در این حادثه متاسفانه دو خانم خبرنگار از خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا فوت کردند.
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه این سازمان برای واکسیناسیون اتباع خارجی، از ورود محموله جدید واکسن کرونا به کشور نهایتا تا اوایل هفته آینده و به میزان یک میلیون دوز خبر داد.
رییس جمعیت هلال احمر گفت: قرار است ۱۵ هزار دوز واکسن کرونا ساخت شرکت فایزر به صورت اهدایی به ایران داده شود.
رییس جمهوری در حکمی کریم همتی را برای مدت ۴ سال به عنوان رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.
سرپرست جمعیت هلال احمر گفت: هیچ داروی خارج از فارماکوپه ایران در کمک‌های اهدایی خارجی نبوده و اگر در جایی این داروها مورد نیاز بوده خریداری شده است.
رییس جمهور در حکمی کریم همتی را به عنوان سرپرست جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.
مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر در توییتر خود از معرفی سید سلمان سامانی و محمد رضا نوروزی به رییس جمهور برای تصدی ریاست این جمعیت خبر داد.
مسئول تیم بهداشت محیط مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌ احمر در نجف اشرف از انجام تمهیدات بهداشتی لازم برای زائران ایرانی اربعین در این شهر خبر داد و گفت: یکی از وظایف تیم‌های بهداشت محیط پیگیری و رصد طغیان‌های بیماری ناشی از آب و غذا است.
سخنگوی دولت گفت: دولت هیچ قراری در زمینه تغییر رییس جمعیت هلال احمر ندارد و گزارشی در مورد ایشان وجود ندارد، اما در زیر مجموعه هلال احمر اتفاقاتی رخ داده است.
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون هیچ بیماری حاد یا خاصی به مراکز پزشکی گزارش نشده و اغلب زائرانی که نیاز به خدمات درمانی داشتند، دچار سرماخوردگی، کوفتگی و بدن درد بودند که این موارد به دلیل شرایط خاص سفر حج طبیعی است.
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: در حج امسال علاوه بر پزشکان همراه کاروان‌ها و مستقر در هتل‌ها و مراکز اقامتی زائران ایرانی، چهار درمانگاه در مدینه منوره و پنج درمانگاه در مکه مکرمه به همراه دو بیمارستان در این دو شهر مقدس به حجاج ایرانی اختصاص یافته است.
رییس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مدینه گفت: زائران حج برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها و انتشار آن باید نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های تاکید شده توسط پزشکان را رعایت کنند.
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: نخستین گروه پزشکی حج ۹۸ امشب به عربستان اعزام می‌شوند. امسال ۵۵۰ نفر در قالب تیم پزشکی حج و زیارت به زائران حج ابراهیمی خدمت ارائه می‌دهند.
123