شهری
رییس مرکز روابط عمومی شهرداری تهران کمتر از یک ساعت بعد از این‌که از اجرای قطعی طرح ترافیک در روز سه شنبه خبر داده بود، اعلام کرد که طرح ترافیک تهران اجرا نمی‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: نظر وزارت بهداشت به صراحت این است که فعلا تا اطلاع ثانونی چیزی به نام طرح ترافیک در هیچ کدام از شهرهای بزرگ منطقی نیست و قطعا با آن مخالفیم و این موضوع کمکی به پیشگیری از انتقال کرونا نمی‌کند.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: لغو طرح ترافیک در تهران و افزایش تردد خودروها در سال جاری تاثیری روی شاخص کیفیت هوا نداشته و پیشنهاد وزارت بهداشت این است که تا زمان کنترل کرونا یا افزایش ظرفیت حمل و نقل عمومی، طرح ترافیک اجرا نشود.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: حمل‌ونقل عمومی جزو مکان‌های خطرناک برای انتقال کرونا است و استفاده از وسیله شخصی می‌تواند امن‌تر باشد، اما وقتی طرح ترافیک اجرا می‌شود، افرادی که از خودروی شخصی استفاده می‌کنند به سمت استفاده از حمل‌ونقل عمومی می‌روند.
شهردار لندن به دنبال مرگ حدود ۲۰ راننده اتوبوس‌های این شهر در اثر کرونا از دولت خواست که زدن ماسک را برای مسافران وسایل نقلیه عمومی در پایتخت انگلستان اجباری کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از لغو طرح ترافیک در تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر یکی از مطمئن‌ترین وسیله‌ها برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از وسیله نقلیه شخصی است.
مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهر تهران از آغاز اجرای طرح فضاهای جداکننده در تاکسی‌ها خبر داد و گفت: در مرحله اول این جداکننده‌ها روی 3000 تاکسی نصب می‌شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از برخورد جدی پلیس با مراجعان به پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در روز طبیعت خبر داد.
رییس پلیس پایتخت درباره تعطیلی پارک‌های تهران در روز سیزده به در برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: کل پارک‌ها را بسته‌ایم و اگر کسی در حاشیه پارک‌ها توقف کند ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود و در صورتی که به تذکر پلیس توجه نکند خودرویش توقیف خواهد شد.
استاندار تهران گفت: موضوع تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی و خطوط مترو تهران در جلسه ستاد استانی کرونا مطرح و رد شد.
استاندار تهران گفت: تغییری در ساعات کار ادارات تهران در روزهای آینده صورت نخواهد گرفت و هیچ تغییری در ساعات کار فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، نانوایی‌ها و دیگر مشاغل ضروری تهران صورت نمی‌گیرد.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: مردم از سفر به استان‌های گیلان و مازندران و مناطق سیاحتی و زیارتی کشور به شدت پرهیز کنند.
رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان گفت: به منظور پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا از ورود خودروی شهرستان‌های استان گیلان به کلانشهر رشت با قاطعیت جلوگیری می‌شود.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: این اداره کل خدمات مشاوره‌ و روان شناختی داوطلبانه را به صورت تلفنی با هدف مدیریت و کاهش استرس شهروندان تهرانی در مواجهه با بیماری کرونا ارائه می‌کند.
رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان گفت: از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه امروز جمعه ورود خودروها به استان گیلان ممنوع شده است.
ستاد ملی مبارزه با کرونا از مردم ایران خواست با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های کشور برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از تردد در محورهای شمالی کشور خودداری کنند.
ویروس کرونا همچنان به تاخت و تاز خود در استان گیلان ادامه می‌دهد و این استان شمالی را تبدیل به رتبه سوم ابتلای قطعی به کووید ۱۹ کرده است و حتی زور رَش هم به ویروس کرونا نمی‌رسد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان مرکزی تا روز یکشنبه یازدهم اسفند، ۶۷ مورد گزارش شده است.
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گیلان اعلام کرد که به کمک پزشکان عمومی و پرستاران داوطلب در این استان که درگیر شیوع ویروس کرونا شده، نیاز است.
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان گیلان از مردم تهران و سایر شهرها خواست در شرایط کنونی شیوع کرونا از سفر به این استان خودداری کنند.
انتها123456