شهری
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که مجری اعمال محدودیت سفرها از مبدا یا به مقصد پنج کلانشهر، نیروی انتظامی است و این محدودیت‌ها فقط مربوط به سفرهای بین شهری می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جزییات اعمال محدودیت‌های سفر از مبدا یا مقصد پنج کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه را اعلام کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان آذربایجان غربی، گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان آذربایجان غربی ۵۴.۷ درصد گزارش شده که پایین‌تر از میانگین کشوری است.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: خواسته کارشناسی ما در ستاد کرونای کلانشهر تهران این است که حتما محدودیت از جمله دورکاری کارکنان در تهران اجرا شده و حداکثر یک سوم کارکنان در قالب دورکاری به فعالیت خود ادامه دهند.
مسئولان استانبول از اعمال محدودیت‌هایی در برگزاری مراسم عروسی و دیگر جشن‌ها در بزرگترین شهر ترکیه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر دادند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان گیلان را تشریح کرد و گفت: از مردم می‌خواهیم که در تعطیلات پیش‌رو از سفر به استان گیلان خودداری کنند.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: به نظر می‌رسد تمدید محدودیت‌ها و استفاده از فضای دورکاری حداقل تا اواسط شهریور ماه ضروری باشد.
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان کرمان را تشریح و اعلام کرد که در حال حاضر یازده شهرستان از این استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان یزد را تشریح کرد و گفت: هشت شهرستان در استان یزد در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان هرمزگان را تشریح کرد و گفت: وضعیت جزیره ابوموسی در این استان که تنها منطقه سبز و بدون کرونا در ایران بود هفته گذشته زرد شد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین وضعیت استان ایلام از نظر ابتلا، بستری و فوت به علت ویروس کرونا را تشریح کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از قرمز شدن دوباره وضعیت کرونایی این استان به دلیل عدم رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: از مردم استان قم می‌خواهیم با رعایت مسائل بهداشتی به کادر درمان کمک کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که استان گیلان به همراه استان‌های مرکزی و یزد از وضعیت هشدار کرونا به وضعیت قرمز رسیده‌اند.
پیشنهاد ستاد استانی مقابله با کرونای تهران از سوی کمیته اجتماعی امنیتی در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و مقرر شد اجرای طرح ترافیک در شهر تهران به مدت یک هفته تعلیق شود.
گره کور طرح ترافیک تهران و ویروس کرونا همچنان به دست هیچکس باز نمی‌شود و از طرفی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداری تهران اصرار دارند که این طرح باید لغو شود و در طرف مقابل شهرداری تهران ادعا می‌کند که اصلا وجود طرح ترافیک برای کاهش شیوع ویروس کرونا موثر است.
استاندار تهران گفت: ستاد مقابله و مدیریت ویروس کرونای استان به لغو طرح ترافیک اصرار دارد، اما شهرداری پایتخت نسبت به آن تمکین نمی‌کند.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در نامه‌ای به وزیر بهداشت، خواستار دورکاری ۵۰ درصد کارکنان و کارمندان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در تهران شد.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت کرونا در تهران و تایید ستاد ملی کرونا از روز شنبه به مدت یک هفته محدودیت‌هایی برای پیشگیری از شیوع کرونا در تهران اعمال می‌شود.
استاندار تهران گفت: درباره دورکاری کارمندان در استان تهران به منظور کاهش تردد در شهر، روز چهارشنبه تصمیم‌گیری می‌شود.
استاندار تهران گفت: دانشگاه‌ها و مدارس تهران تعطیل نیستند و جزو مصوبات ستاد کرونا نیست و بی‌تردید مصوبات ستاد تنها باید از طریق مراجع رسمی یعنی خود ستاد کرونا یا استانداری اعلام شود.
انتها123456