شهری
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین وضعیت استان ایلام از نظر ابتلا، بستری و فوت به علت ویروس کرونا را تشریح کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از قرمز شدن دوباره وضعیت کرونایی این استان به دلیل عدم رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: از مردم استان قم می‌خواهیم با رعایت مسائل بهداشتی به کادر درمان کمک کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که استان گیلان به همراه استان‌های مرکزی و یزد از وضعیت هشدار کرونا به وضعیت قرمز رسیده‌اند.
پیشنهاد ستاد استانی مقابله با کرونای تهران از سوی کمیته اجتماعی امنیتی در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و مقرر شد اجرای طرح ترافیک در شهر تهران به مدت یک هفته تعلیق شود.
گره کور طرح ترافیک تهران و ویروس کرونا همچنان به دست هیچکس باز نمی‌شود و از طرفی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداری تهران اصرار دارند که این طرح باید لغو شود و در طرف مقابل شهرداری تهران ادعا می‌کند که اصلا وجود طرح ترافیک برای کاهش شیوع ویروس کرونا موثر است.
استاندار تهران گفت: ستاد مقابله و مدیریت ویروس کرونای استان به لغو طرح ترافیک اصرار دارد، اما شهرداری پایتخت نسبت به آن تمکین نمی‌کند.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در نامه‌ای به وزیر بهداشت، خواستار دورکاری ۵۰ درصد کارکنان و کارمندان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در تهران شد.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت کرونا در تهران و تایید ستاد ملی کرونا از روز شنبه به مدت یک هفته محدودیت‌هایی برای پیشگیری از شیوع کرونا در تهران اعمال می‌شود.
استاندار تهران گفت: درباره دورکاری کارمندان در استان تهران به منظور کاهش تردد در شهر، روز چهارشنبه تصمیم‌گیری می‌شود.
استاندار تهران گفت: دانشگاه‌ها و مدارس تهران تعطیل نیستند و جزو مصوبات ستاد کرونا نیست و بی‌تردید مصوبات ستاد تنها باید از طریق مراجع رسمی یعنی خود ستاد کرونا یا استانداری اعلام شود.
استاندار تهران گفت: امروز به ۱۰ مرکز تجمع و مراجعه مردم که فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت نمی‌کنند، برای آخرین بار تذکر دادیم و در صورت عدم رعایت، نسبت به پلمپ این مراکز اقدام خواهیم کرد.
استاندار تهران گفت: برگزاری مراسم عروسی و عزا در تالارها و مساجد و همچنین سمینار یا جشنواره در دستگاه‌های اداری ممنوع است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا 12 تیر ماه، 65 هزار و 167 نفر در استان تهران با تشخیص کرونا بستری شده و متاسفانه 8 هزار و 875 مورد از آنها جان خود را از دست داده‌اند که شامل فوتی‌های تشخیص قطعی، مشکوک و محتمل است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: اگر مسئولان شهری در تهران موارد فاقد ایمنی از بیمارستان‌های تهران دیده‌اند، چرا تاکنون به طور رسمی و به صورت مکتوب به وزارت بهداشت گزارش نداده‌اند؟
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اجرای طرح ترافیک باعث می‌شود مردم بیشتر از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و در نتیجه در شهرهای پرجمعیت، تراکم در وسایل نقلیه عمومی بیشتر شده و فاصله گذاری رعایت نمی‌شود و شیوع ویروس کرونا بالاتر می‌رود.
فرماندار بابل اعلام کرد که با افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بابل و اعلام وضعیت قرمز، تمام تجمعات، همایش‌ها، مراسم‌ ختم، تشییع جنازه و عروسی از دوشنبه در این شهرستان ممنوع است.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در مورد تراکم در مترو و اتوبوس نوعی اجبار و تحمیل به مردم وارد شده و افراد مجبور هستند با حمل و نقل عمومی سر کار خود حاضر شوند و از آن طرف، شهرداری تهران اصرار به اجرای طرح ترافیک دارد.
استاندار تهران گفت: در استان تهران وضعیت قرمزی نداریم و وضعیت کرونا در استان تهران بین سفید و زرد قرار دارد، البته شیب ملایم در افزایش مراجعات، تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها را در روزهای اخیر شاهد هستیم.
وزیر بهداشت گفت: اگر ببینم که حتی دو درصد بار مسافر مترو و اتوبوس افزایش یافته و به این دلیل فاصله‌گذاری‌ها به هم می‌ریزد، قطعا اعلام می‌کنم که وضعیت طرح ترافیک به قبل باز گردد.
رییس مرکز روابط عمومی شهرداری تهران کمتر از یک ساعت بعد از این‌که از اجرای قطعی طرح ترافیک در روز سه شنبه خبر داده بود، اعلام کرد که طرح ترافیک تهران اجرا نمی‌شود.
انتها123456