فرهنگی
راضیه زرگری در گزارشی در روزنامه شهروند نوشت: ۲۵ هزار بیمار در کشور چشم انتظار پیوند عضو هستند و این در حالی است که تنها ٢٥ تا ۲۷ درصد از مرگ‌های مغزی در کشور ما به اهدای عضو ختم می‌شود.
خداحافظی سرخیو آگوئرو مهاجم تیم بارسلونای اسپانیا از دنیای فوتبال به خاطر مشکلات قلبی سبب مقایسه او با تارو میزوگی شخصیت دوست داشتنی کارتون فوتبالیست‌ها شد.
سریال ۳۰ قسمتی آزادی مشروط، با محوریت طنز درباره فعالیت‌ گروه‌های جهادی، کادر درمان و پرستاران در ایام کرونا و مصائب و شیرینی‌های این دوران به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی در مرکز سیما فیلم ساخته می‌شود.
لغو محدودیت کرونایی سینماهای ایران در حالی انجام می‌شود که ویروس جهش یافته کرونا با عنوان اومیکرون در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی در حال تاخت و تاز است و هنوز چیز زیادی درباره میزان سرایت پذیری و واکسن گریزی آن نمی‌دانیم.
اباذر اشتری، جامعه شناس با اشاره به مخالفت برخی مردم با تزریق واکسن کرونا گفت: باید مزایای تزریق و معایب عدم تزریق واکسن به وسیله اطلاع رسانی صحیح و مناسب منعکس شود تا این افراد نیز با واکسیناسیون کووید ۱۹ همراهی کنند.
اجرای آزمایشی تدریس زبان‌های فرانسه و آلمانی در پایه هفتم پیش از این توسط رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مطرح شد، این موضوع راهکاری قابل توجه اما با چالش‌هایی همراه است که باید آنها را بررسی کرد.
مسئول بخش پیوند قلب کودکان بیمارستان شهید رجایی تهران از ثبت رکورد جدید پیوند ۲۵ قلب در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: امسال با وجود موج‌های سهمگین و کشنده کووید ۱۹ توانستیم این آمار خیره‌کننده را داشته باشیم و این در حالی است که حتی زمانی که کرونا وجود نداشت، چنین آماری نداشتیم.
نایب رییس انجمن اهدای عضو گفت: تاکنون ۷ میلیون کارت اهدای عضو در ایران داریم، اما این کارت مشروعیت قانونی ندارد و برای اهدا نیاز به رضایت خانواده وجود دارد.
اباذر اشتری جامعه‌ شناس در تحلیل بروز خشونت میان جوانان و نوجوانان که نمونه اخیر آن ویدیوی زد و خورد چند دختر نوجوان بود، روی چند محور از جمله نقش گروه‌های مرجع تاکید کرد و گفت: ما در جامعه با ساختن گروه‌های مرجع با مشکل مواجهیم.
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم روزه دار و مومنان توصیه کرد که در شرایط شیوع ویروس کرونا، شب‌های قدر را تا حد امکان در منزل بمانند و مراسم را با استفاده از فضای مجازی و تلویزیون برگزار کنند.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزات بهداشت از انجام اولین عملیات پیوند قلب اهدایی از طریق انتقال هوایی در سال جدید از اهواز به تهران خبر داد.
هفته سلامت در سال ۱۴۰۰ از اول تا هفتم اردیبهشت ماه با شعار «ساخت جهانی عادلانه‌تر و سالم‌تر» برگزار می‌شود.
وزیر بهداشت اعلام کرد: در مورد شب‌های پرفیض قدر مراسم احیا می‌تواند همچون سال گذشته با رعایت فاصله و تعداد محدود در فضای مناسب و باز در کلیه شهرها حداکثر به مدت 2 ساعت اجرا شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ترغیب مردم به رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، بر ممنوعیت تبلیغ و تشویق مردم به سفر در رسانه‌ها تاکید کرد.
نوروز ۱۴۰۰ از راه رسید و ویروس کرونا همچنان در ایران و جهان جولان می‌دهد و جان می‌گیرد و نگاهش به این است که ما چقدر به بهداشت فردی و اجتماعی توجه می‌کنیم و چقدر از حضور این بیماری غافل می‌شویم.
وزیر بهداشت در پیام نوروزی خود نوشت: با لطف پروردگار و همت دانشمندان‌مان، تولید واکسن‌های داخلی که با توفیق به پیش می‌رود به سرانجام رسد و در بهار بتوانیم گروه عظیمی از مردم کشورمان را با مجموعه‌ای از واکسن‌های وارداتی و تولید داخل و تا پایان سال ۱۴۰۰ کلیه جمعیت هدف را ایمن سازیم.
اثر داستانی «امیر پروسنان» خبرنگار حوزه سلامت در بخش داستانی رویداد «کرونا روایت» که توسط سازمان نظام پزشکی ایران برگزار شده بود، رتبه نخست را کسب کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فقط ما ته رودخانه زخمی و جنازه جمع می‌کنیم، خب به جای وزیر بهداشت، مدیرکل مرده شورخانه بگذارید. وزیر بهداشت برای چه می‌خواهید؟
نوزدهمین پویش «ره سلامت» امروز با افتتاح ۱۲ پروژه در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
علی انصاریان فوتبالیست پیشکسوت تیم ملی فوتبال و باشگاه پرسپولیس به علت ابتلا به ویروس کرونا و پس از مدتی مبارزه با این ویروس در بیمارستان فرهیختگان تهران درگذشت.
انتها123456