فرهنگی
سید ابراهیم رییسی هشتمین رییس جمهوری ایران روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ پس از افتتاح سد قیز قلعه‌سی در مسیر افتتاح پروژه ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز در منطقه ورزقان دچار سانحه سقوط بالگرد شد و به همراه وزیر امور خارجه و امام جمعه تبریز به شهادت رسیدند.
رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: اجرای طرح مطالعاتی دستگاه پاکدم یا قلیان اکسیژن به‌ صورت آزمایشی تحت نظارت وزارت بهداشت با هدف کاهش مصرف قلیان دخانی در ۱۰ استان کشور آغاز شده است.
موسیقی درمانی شیوه‌ای جدید در دانش پزشکی محسوب می‌شود، اما تحقیقات و پژوهش‌ها نشان می‌دهند که سابقه تاریخی درمانگری به کمک موسیقی در رشته‌های مختلف پزشکی، قدمت زیادی دارد و در گذشته‌های دور از موسیقی برای مقابله با امراض و مداوای برخی بیماری‌ها بهره‌مند می‌شدند.
سال ۱۴۰۳ در حالی آغاز می‌شود که در سال ۱۴۰۲ مشکلاتی در حوزه سلامت وجود داشت که برخی قدیمی و حل نشده و برخی جدید و البته عجیب بودند، اما در این میان چیزی که بیشتر از هر چیز قابل تامل بود، بی اعتمادی اجتماعی ایجاد شده است.
مدیر روابط عمومی اورژانس استان تهران از پیگیری قانونی چالش مزاحمت تلفنی یک بلاگر برای اورژانس خبر داد و به ایران پزشک گفت: مزاحمت تلفنی بلاگرهای اینستاگرامی برای اورژانس تهران به شدت پیگیری و با آن برخورد قانونی می‌شود.
نود و ششمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، روز یکشنبه ۱۰ مارس (۲۰ اسفند ماه) در شهر لس‌ آنجلس آمریکا برگزار می‌شود و حواشی مربوط به این جایزه معتبر سینمایی از مدت‌ها قبل آغاز شده است.
آمارهای قابل اتکا و رسمی از تعداد اعمال جراحی زیبایی در ایران وجود ندارد و بسیاری از آمارهای ارائه شده گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای هستند، اما رشد این نوع از اعمال جراحی در جامعه به وضوح قابل مشاهده است و باید دید که چرا ایرانیان تا این حد به دنبال زیباتر دیده شدن هستند و اصولا دلیل این رویکرد پرشتاب در دهه اخیر چیست.
مدیرعامل موسسه محک می‌گوید که این موسسه در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای تامین داروی کودکان مبتلا به سرطان هزینه کرده و هزینه‌های درمانی و حمایتی کودکان مبتلا به سرطان تنها با همراهی نیکوکاران محک تامین می‌شود.
تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا فردا ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۲ ساعت ۶ و نیم عصر باید در برابر قطر میزبان قرار بگیرد و اگر پیروز شود، به فینال این مسابقات راه پیدا می‌کند، اما آیا این فقط یک فوتبال معمولی است یا می‌تواند روان میلیون‌ها نفر را شاد کند؟
طرح ساماندهی کارکنان دولت که به دنبال ایجاد امنیت شغلی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی و رفع دغدغه بخش بزرگی از کارکنان با قراردادهای موقت و متزلزل است، مدت‌هاست بی‌نتیجه مانده اما نمایندگان در روزهای پایانی کار مجلس یازدهم به دنبال نتیجه‌گیری از آن و محکم‌کردن جای پای این دسته از کارکنان هستند.
امروز که نه، ولی ۳۰ دی ماه ۱۴۰۲ هشت ساله شدیم و توی تمام این هشت سال ماندیم که در حوزه خبری سلامت حرف برای گفتن داشته باشیم، اما آن‌قدر حاشیه اتفاق افتاد که به اصل داستان هم ضربه زد، ولی هنوز نفس مانده است.
مزاحمت تلفنی برای سازمان‌های خدمت رسان مانند اورژانس همچنان ادامه دارد و بر اساس اعلام اورژانس تهران، این مرکز از ابتدای امسال تا پایان دی ماه نزدیک به ۸۵ هزار تماس مزاحم داشته و برخی از این موارد بسیار عجیب هستند.
چهارمین جلد اطلس بیماری‌های نادر ایران با همت و تحقیقات گروه مولفین شورای علمی پژوهشی و کمیسیون پزشکی بنیاد بیماری‌های نادر ایران به چاپ رسید.
داریوش مهرجویی و همسرش در یک فاجعه هولناک در ویلای خود در حوالی کرج به قتل رسیدند و این موضوع توجه بسیاری از افراد را به سمت آثار این کارگردان مهم سینمای ایران جلب کرد و بد نیست نگاهی به فیلم دایره مینا بیندازیم که یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های این کارگردان صاحب نام ایرانی است.
رییس سازمان صداوسیما به دنبال اعتراض وزیر اسبق بهداشت به یک برنامه تلویزیونی، از این مطلب ناشایست در برنامه زنده عذرخواهی کرد و نوشت: این نوع رفتارها مورد قبول نیست.
دبیرخانه نهمین همایش بین‌المللی هپاتیت تهران و دومین همایش جامع گوارش و کبد با هدف توجه عمومی به بیماری‌های گوارشی و کبدی و هپاتیت‌های ویروسی و نگاه به مقوله سلامت از زاویه دید هنری، مسابقه نقاشی و تصویرسازی با محوریت «گوارش، کبد و سبک زندگی سلامت» را برگزار می کند.
عضو شورای‌ عالی نظام‌ پزشکی از تهیه سند راهبردی گردشگری سلامت خبر داد و گفت: وزارتخانه‌های بهداشت، میراث و گردشگری و امور خارجه و سایر نهادهای ذی‌ربط باید به یک‌ زبان مشترک برسند و این زبان مشترک را در قالب اهداف عددی مطرح کنند.
مدرسه عالی دندان سازی در مهر ماه سال ۱۳۰۹ با پیگیری‌های محسن سیاح و کسب اجازه ملچارسکی دندان ساز لهستانی از دربار و پس از تصویب اساسنامه شروع به کار کرد و در ابتدا ۱۰ نفر ورودی داشت که در سال ۱۳۱۳ فارغ التحصیل شدند.
محسن فتحی نماینده سنندج در مجلس در حالی رییس جمهور را خطاب قرار داد و نارضایتی مردم از تغییر آغاز ساعت کار ادارات را به گردن دولت انداخت که دولت تنها مجری قانون مصوب مجلس در زمینه تثبیت ساعت رسمی است.
وضعیت جمعیت در کشور در سال‌های اخیر با چالش‌های فراوانی مواجه بوده و نرخ رشد آن به ۱.۲۴ درصد رسیده، پرسش این است که دولت‌های مختلف در راستای رفع نیازهای مردم چه اقداماتی انجام داده‌اند که انتظار ازدواج و فرزندآوری برای بهبود وضعیت جمعیت کشور را داشته باشند؟
انتها123456