دانشجویی
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو، نقش دانشگاه و دانشجو در برون رفت از ایام پر التهاب همه گیری کرونا را موثر و بسیار چشم‌گیر و نیز یادگاری در صفحات زرین تاریخ ایران دانست.
مجمع دبیران شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور در نامه‌ای به معاون آموزشی وزارت بهداشت مخالفت خود را با پذیرش دانشجویان محصل در خارج از کشور اعلام کردند.
مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که در حال حاضر کمتر از ۱۰ نفر از دانشجویان اینترن و کارورز در کل کشور مبتلا به ویروس کرونا هستند و در قرنطینه به سر می‌برند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزای هلندی در کشور وجود دارد، اما با وجود تامین ارز، مشکلاتی برای جابه‌جایی ارز برای خرید این واکسن به علت تحریم‌ها وجود دارد که امیدواریم این مشکلات تا هفته‌های آتی برطرف شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که در ظرفیت پذیرش دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی در سال جاری تغییری ایجاد نشده است.
سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش ۵۰ درصدی حق الزحمه دستیاران پزشکی و دکترای PHD با دستور وزیر بهداشت خبر داد و گفت: این افزایش حق الزحمه از مهر ماه امسال اجرا می‌شود.
سخنگوی وزارت بهداشت از برقراری پوشش بیمه سلامت برای دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD و خانواده آنها بر اساس تفاهمنامه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت خبر داد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ۱۵ شهریور ماه خواهد بود.
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: وضعیت سلامت داوطلبان کنکور با کد ملی رصد و پیگیری می‌شود و اگر این افراد بیمار شده و به مراکز بهداشتی مراجعه کنند، کد ملی آنها در سامانه‌های بهداشت ثبت می‌شود.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از نظارت بهداشت محیط بر اماکن برگزاری کنکور و رعایت بهداشت توسط داوطلبان و برگزارکنندگان، پیش از برگزاری، حین و بعد از برگزاری کنکور سراسری خبر داد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از خانواده‌های داوطلبان کنکور سراسری خواست تا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از تجمع در محل برگزاری آزمون کنکور خودداری کنند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امسال به دلیل شیوع کرونا تعداد حوزه‌های کنکور در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته و مصلی تهران برای چهار روز از جمله حوزه‌های برگزاری کنکور خواهد بود.
وزرای بهداشت و علوم در بیانیه مشترکی اعلام کردند که آزمون سراسری کنکور در تاریخ مصوب قبلی یعنی ۲۹ مرداد تا یک شهریور برگزار می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی حین برگزاری آزمون‌های سراسری خبر داد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: از ۸۳ هزار نفر شرکت کننده آزمون کارشناسی ارشد که به پرسش نامه‌ها پاسخ دادند، ۹۱ درصد گفتند که الزامات و اصول بهداشتی در مراحل آزمون رعایت شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بازرسان بهداشت محیط در سراسر کشور در روزهای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در حوزه‌های امتحانی حضور دارند و بر فرآیند رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که کنکور سراسری در زمان مقرر و با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
وزیر بهداشت گفت: پروتکل زره فولادی در مقابل کرونا نیست و تهیه و ابلاغ پروتکل‌ها نیز به معنی ختم به خیر شدن همه امور نیست؛ چنین چیزی در هیچ جای دنیا وجود ندارد، بلکه با نوشتن و ابلاغ پروتکل می‌خواهیم موارد بیماری را به حداقل برسانیم. برای وزیر بهداشت، بهترین مکانیزم این است که آمد و شد نباشد و کنکور برگزار نشود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تصمیم گیری نهایی درباره زمان برگزاری کنکور در نشستی که فردا با حضور وزرای علوم و بهداشت و رییس کمیسیون آموزش مجلس برگزار می‌شود، اتخاذ خواهد شد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: احتمالا سه چهارم دستیاران با توجه به سوابق تحصیلی، واجد شرایطی خواهند بود که می‌توانند بدون امتحان و در اسرع وقت به چرخه ارائه خدمات وارد شوند.
12345