دانشجویی
وزرای بهداشت و علوم در بیانیه مشترکی اعلام کردند که آزمون سراسری کنکور در تاریخ مصوب قبلی یعنی ۲۹ مرداد تا یک شهریور برگزار می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی حین برگزاری آزمون‌های سراسری خبر داد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: از ۸۳ هزار نفر شرکت کننده آزمون کارشناسی ارشد که به پرسش نامه‌ها پاسخ دادند، ۹۱ درصد گفتند که الزامات و اصول بهداشتی در مراحل آزمون رعایت شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بازرسان بهداشت محیط در سراسر کشور در روزهای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در حوزه‌های امتحانی حضور دارند و بر فرآیند رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که کنکور سراسری در زمان مقرر و با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
وزیر بهداشت گفت: پروتکل زره فولادی در مقابل کرونا نیست و تهیه و ابلاغ پروتکل‌ها نیز به معنی ختم به خیر شدن همه امور نیست؛ چنین چیزی در هیچ جای دنیا وجود ندارد، بلکه با نوشتن و ابلاغ پروتکل می‌خواهیم موارد بیماری را به حداقل برسانیم. برای وزیر بهداشت، بهترین مکانیزم این است که آمد و شد نباشد و کنکور برگزار نشود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تصمیم گیری نهایی درباره زمان برگزاری کنکور در نشستی که فردا با حضور وزرای علوم و بهداشت و رییس کمیسیون آموزش مجلس برگزار می‌شود، اتخاذ خواهد شد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: احتمالا سه چهارم دستیاران با توجه به سوابق تحصیلی، واجد شرایطی خواهند بود که می‌توانند بدون امتحان و در اسرع وقت به چرخه ارائه خدمات وارد شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تلاش می‌کنیم سالم‌ترین شیوه با رعایت کلیه پروتکل‌ها را برای برگزاری کنکور اعلام کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جلسه با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان سازمان سنجش برای تصمیم‌گیری در مورد وضعیت و زمان برگزاری آزمون‌های سراسری خبر داد.
وزیر بهداشت گفت: تنها راه تامین نیروی انسانی برای پزشکی خانواده، دوره آموزشی کوتاه‌مدت برای پزشکان عمومی است و باید از فارغ‌التحصیلان پزشکی خانواده به عنوان مدرس و آموزش دهنده برای این دوره‌های کوتاه‌مدت استفاده کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که بهترین تاریخ ممکن از لحاظ رعایت ایمنی داوطلبان برای برگزاری آزمون‌های سراسری اعلام می‌شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: تا وقتی انتقال کرونا کاهش پیدا نکند نمی‌توان دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها را باز کرد و اکنون اصراری به بازگشایی دانشگاه‌ها نیست البته تمهیدات در نظر گرفته شده و باید پروتکل‌ها را رعایت کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که همه دانشجویان بازگشته از ووهان چین تحت مراقبت هستند و حالشان خوب است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از قرنطینه همه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان چین خبر داد.
یک فروند هواپیما جهت بازگرداندن دانشجویان ایرانی ساکن شهر ووهان چین به همراه تیم پزشکی، بامداد امروز تهران را به مقصد این شهر ترک کرد.
معاون حقوقی وزارت بهداشت گفت: اگر پزشکان و از جمله متخصص زنان برای تشخیص بیماری در مطب از سونوگرافی استفاده کند منعی ندارد، به شرطی که پولی بابت آن از بیمار نگیرد و خودارجاعی نداشته باشد، در غیر این صورت اقدام آنان خلاف است و اگر گزارش شود با متخلف برخورد می‌شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت معتقد است دانشگاه‌های علوم پزشکی باید شرایط را به شکلی فراهم کنند که دانشجویان برای فعالیت قانونی و مجوزدار به مراکز خارج از دانشگاه احضار نشوند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت از انجام شفاف سازی در این معاونت خبر داد و گفت: شفاف سازی منجر به پیشگیری از بروز برخی تخلفات، فسادها و اشکالات می‌شود.
تهران- ایرنا- علی اکبر حق دوست با حکم وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد.
12345