دانشجویی
وزیر علوم گفت: به هیچ عنوان به تعویق کنکور فکر نمی‌کنیم و برنامه ما این است که تمام آزمون‌های ملی از جمله آزمون کارشناسی ارشد و کنکور در موعد مقرر برگزار شوند.
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از اختصاص اعتبار برای تعمیر و تجهیز ۲۰۰ سالن ورزشی خوابگاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: در سال ۱۳۹۹ افزایش ۵۰ درصدی مبالغ وام رفاهی دانشجویان پزشکی را داشتیم و امسال هم به طور متوسط هریک از مبالغ وام‌ها ۸۰ درصد افزایش خواهد داشت.
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از آغاز ثبت نام بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD خبر داد و اعلام کرد که ثبت نام تا تاریخ ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
وزیر بهداشت در نامه‌ای به معاونان آموزشی، دانشجویی فرهنگی و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بر ضرورت رسیدگی به مشکلات دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی کشور تاکید کرد.
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از ثبت نام بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی از هفته آینده خبر داد و گفت: بر اساس برآوردها، ۱۵ هزار دانشجو تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فقط ما ته رودخانه زخمی و جنازه جمع می‌کنیم، خب به جای وزیر بهداشت، مدیرکل مرده شورخانه بگذارید. وزیر بهداشت برای چه می‌خواهید؟
نوزدهمین پویش «ره سلامت» امروز با افتتاح ۱۲ پروژه در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی روز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو، نقش دانشگاه و دانشجو در برون رفت از ایام پر التهاب همه گیری کرونا را موثر و بسیار چشم‌گیر و نیز یادگاری در صفحات زرین تاریخ ایران دانست.
مجمع دبیران شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کشور در نامه‌ای به معاون آموزشی وزارت بهداشت مخالفت خود را با پذیرش دانشجویان محصل در خارج از کشور اعلام کردند.
مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که در حال حاضر کمتر از ۱۰ نفر از دانشجویان اینترن و کارورز در کل کشور مبتلا به ویروس کرونا هستند و در قرنطینه به سر می‌برند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزای هلندی در کشور وجود دارد، اما با وجود تامین ارز، مشکلاتی برای جابه‌جایی ارز برای خرید این واکسن به علت تحریم‌ها وجود دارد که امیدواریم این مشکلات تا هفته‌های آتی برطرف شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که در ظرفیت پذیرش دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی در سال جاری تغییری ایجاد نشده است.
سخنگوی وزارت بهداشت از افزایش ۵۰ درصدی حق الزحمه دستیاران پزشکی و دکترای PHD با دستور وزیر بهداشت خبر داد و گفت: این افزایش حق الزحمه از مهر ماه امسال اجرا می‌شود.
سخنگوی وزارت بهداشت از برقراری پوشش بیمه سلامت برای دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD و خانواده آنها بر اساس تفاهمنامه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت خبر داد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ۱۵ شهریور ماه خواهد بود.
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: وضعیت سلامت داوطلبان کنکور با کد ملی رصد و پیگیری می‌شود و اگر این افراد بیمار شده و به مراکز بهداشتی مراجعه کنند، کد ملی آنها در سامانه‌های بهداشت ثبت می‌شود.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از نظارت بهداشت محیط بر اماکن برگزاری کنکور و رعایت بهداشت توسط داوطلبان و برگزارکنندگان، پیش از برگزاری، حین و بعد از برگزاری کنکور سراسری خبر داد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از خانواده‌های داوطلبان کنکور سراسری خواست تا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از تجمع در محل برگزاری آزمون کنکور خودداری کنند.
123456