وزارت بهداشت
موضوع تعارض منافع در نظام سلامت از این نظر اهمیت دارد که به مناسبات پزشک و بیمار و به صورت کلان رابطه مردم و نظام سلامت آسیبی جدی وارد می‌کند و می‌تواند عنصر اعتماد را در این روابط از میان بردارد.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون فرصت سه هفته‌ای به وزیر بهداشت داده تا درباره محاسبه مبالغی که از چرخه توزیع دارو با اجرای طرح دارویار اخذ می‌شود، گزارشی ارائه کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تشکیل صندوق بیماران صعب العلاج با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: تشکیل صندوق بیماران صعب العلاج برای اولین بار در کشور انجام می‌شود.
الکترونیکی شدن خدمات یکی از آن آرزوهای نظام سلامت است که حتی در قوانین برنامه توسعه نیز به شکل‌های مختلف آمده، اما تعارض منافع و تعلل در اجرای قانون منجر به عقب‌افتادگی مزمن در این زمینه شد که شیوع ویروس کرونا این روند را پر شتاب کرد تا حداقل‌هایی در این زمینه اجرایی شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت در حکمی محمد مهدی گویا را با توجه به تجارب ارزشمند در سازماندهی و مدیریت بیماری‌های واگیر در سطح کشوری و بین المللی به عنوان مشاور خود منصوب کرد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بر اساس گزارش دیوان محاسبات ۴ همت از محل یک درصد ارزش افزوده به حساب وزارت بهداشت واریز شده و اعضای کمیسیون تاکید داشتند با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته توسط کمیسیون و رییس مجلس باید ۹ همت پرداخت می‌شد که پیگیری‌های لازم در این رابطه انجام می‌شود.
خدمات الکترونیک سلامت در سال‌های اخیر به سرعت در حال گسترش است و به ویژه پس از همه‌گیری کرونا، نیاز جامعه برای دسترسی راحت‌تر به خدمات الکترونیک بیش از پیش آشکار شد و حالا این پرسش وجود دارد که آیا زمان آن نرسیده که سازمان مستقلی برای مقررات‌گذاری در حوزه خدمات الکترونیک سلامت تشکیل شود؟
رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: در تلاش هستیم تمامی سامانه‌های وزارت بهداشت را به همدیگر متصل کنیم تا همه حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان از نظر اطلاعاتی و آماری یکپارچه شوند و ارائه خدمت به مردم در بهترین شرایط خود قرار گیرد؛ بنابراین فعلا هیچ سامانه‌ای در مجموعه وزارت بهداشت طراحی نخواهد شد.
سخنگوی دولت گفت: روز گذشته آقای عبدالملکی برای دومین مرتبه استعفای خود از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی را تقدیم رییس جمهوری کرد که روز گذشته این استعفا مورد پذیرش قرار گرفت.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت هیچ برنامه‌ای برای تعدیل و کاهش نیروی انسانی ندارد و تنوع خدمات در سراسر کشور، گویای نیاز بیشتر به نیروی انسانی است.
پدرام پاک آیین با حکم وزیر بهداشت به عنوان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دستیار رسانه‌ای منصوب شد.
رییس جمهوری با اشاره به کاهش آمار قربانیان و مبتلایان بیماری کرونا در کشور به مسئولان وزارت بهداشت توصیه کرد با استفاده از این فرصت نسبت به تهیه شناسنامه سلامت و تکمیل بانک اطلاعات سلامت شهروندان اقدام کنند.
معاون توسعه وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت ۵۵۰۰ پروژه عمرانی در دست‌ساخت در سطح کشور دارد که ۴ هزار مورد از این پروژه‌ها در حوزه بهداشتی و با اولویت حاشیه شهرها و شهرستان‌های محروم است که امیدواریم حداقل ۲ هزار مورد از آن‌ها تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و آماده خدمات‌رسانی به مردم شود.
رحیم سروری زنجانی با حکم وزیر بهداشت به عنوان سرپرست انستیتو پاستور ایران منصوب شد و این در حالی است که پیش از این، علی رضا بیگلری ریاست این انستیتو را بر عهده داشت.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی محمود رضا محقق دولت آبادی را به عنوان دبیر شورای عالی بیمه سلامت و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری بیمه‌های سلامت منصوب کرد.
مدیرکل فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: نظام رگولاتوری و اوپراتوری خدمات الکترونیک سلامت را در وزارت بهداشت به رسمیت شناختیم و تلاش می‌کنیم به عنوان سیاست گذار، از اجرا فاصله بگیریم تا فضا برای کسب و کارهای نوپا و استارتاپ‌ها و بخش خصوصی آماده شود که با چابکی لازم فعالیت کنند.
وزیر بهداشت گفت: در ۶ ماه اخیر نتایج بسیار درخشانی از کمیته علمی کشوری کرونا داشتیم و تا قبل از آن، وضعیت نامناسبی بود و تعارض منافع وجود داشت و هر کسی از اثربخشی یک دارو صحبت می‌کرد و حرف‌های متناقض بیان می‌شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۱۹.۵ درصدی تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش دولتی و افزایش ۲۴ درصدی در بخش خصوصی خبر داد.
مدیرکل منابع انسانی معاونت توسعه وزارت بهداشت آخرین وضعیت مجوزهای استخدامی این وزارتخانه را تشریح کرد و گفت: برای ۱۰۰ هزار مجوز مطرح شده، معاونت توسعه در حال پیگیری از طریق سازمان اداری و استخدامی کشور است.
وزیر بهداشت گفت: خط قرمز ما بی احترامی به جامعه پزشکی است و در این راه برای کاهش مشکلات و دغدغه‌های جامعه پزشکی برای ارائه خدماتی بهتر به جامعه، نیاز است کارگروه‌های مشترک بین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تشکیل شود.
انتها123456