وزارت بهداشت
وزیر بهداشت گفت: از روز اولی که به این وزارتخانه وارد شدم با کوهی از مشکلات اقتصادی روبه‌رو بودم و وزارت بهداشت را با 20 هزار میلیارد تومان کسری منابع که ۱۰ هزار میلیارد تومان آن بدهی به بیمه‌ها بود تحویل گرفتم.
وزیر بهداشت گفت: گسترش بیماری آنفلوآنزا در پاییز شدت بیشتری داشت و ویروس آنفلوآنزا با اقدامات و آموزش‌های داده شده و با همکاری مردم در مناطق مختلف کشور مهار شد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۹۵ درصد زایمان‌ها در ایران در بیمارستان‌ها و ۵ درصد باقیمانده نیز در روستاها توسط ماماهای دوره دیده انجام می‌شود.
وزیر بهداشت گفت: پاسخ استعلام‌هایی که برای تعیین دهک‌های درآمدی از وزارت رفاه به سازمان بیمه سلامت اعلام شده متناقض است و کامل نیست و خواستیم عددهای واقعی دهک‌های درآمدی را برای پوشش اجباری بیمه سلامت به ما اعلام کنند که امیدواریم در این هفته اعلام شود.
نمایندگان تعدادی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور در ساختمان وزارت بهداشت، در حرکتی نمادین اعتراض خود را ایستاده اعلام کردند و وزیر بهداشت نیز ایستاده سخنان نماینده این گروه را شنید.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود شرایط بد اقتصادی و کمبود منابع، هزار پروژه بهداشتی و درمانی در کشور آماده افتتاح است.
رییس انستیتو پاستور ایران از الحاق انستیتو پاستور ایران به شبکه منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه شبکه بین المللی انستیتو پاستور خبر داد.
اجرای طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» به طور آزمایشی روز سه شنبه در جریان سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان قزوین در شهرهای محمدیه، کاشان و سمنان آغاز شد.
مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: حُسن بازدیدها و بازرسی‌های سرزده از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این است که مردم راحت‌تر و بی‌واسطه می‌توانند با مسئولان نظام سلامت صحبت کرده و مشکلات خود را مطرح کنند.
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت گفت: قرار است ۱۷ قلم داروی تولید داخل که شامل داروهای با فناوری بالا هستند در روسیه ثبت و به این کشور صادر شوند.
تفاهم نامه پروژه بهبود خدمات پزشکی در جمهوری اسلامی ایران بر مبنای مدل‌های مدیریت پزشکی در ژاپن بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آژانس همکاری‌های بین الملی ژاپن (جایکا) به امضا رسید.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آموزش علوم پزشکی با سایر حوزه‌های کشور متفاوت است و افزایش نسنجیده ظرفیت‌های پزشکی می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری به کشور وارد کند.
وزیر بهداشت گفت: ادغام برنامه «هر خانه، یک پایگاه سلامت» در نظام ارائه خدمت به عنوان یک اقدام بسیار بزرگ ملی در حال شکل‌گیری است و در این طرح باید از حرکت‌های جزیره‌ای پرهیز شود.
وزیر بهداشت گفت: هنر مدیران، مدیریت کمبودها در شرایط سخت و پرفشار است. امروز میزان کمبودهای دارویی نسبت به سال گذشته به یک سوم رسیده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سامانه‌های بهداشت قابلیت اتصال به سازمان‌های بیمه‌گر را دارند و این کار اکنون در استحقاق‌سنجی انجام شده است و مشکلی در زمینه تبادل اطلاعات با بیمه‌ها وجود ندارد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: زمانی که ما با فشارهای درونی و بیرونی مجبوریم که ظرفیت‌های‌مان را ۳۰ تا ۴۰ درصد زیاد کنیم، استراتژی نیروی انسانی‌مان دچار مشکل می‌شود و دانشگاه‌ها نمی‌توانند خودش را تنظیم کنند.
وزیر بهداشت پس از بازدید از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی درتوییتر خود نوشت: همکاران بنده از نخستین لحظات حادثه در کنار مردم حضور داشتند و مطمئنا این خدمت‌رسانی تا عادی شدن اوضاع ادامه خواهد داشت.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت گفت: با هرگونه سهل انگاری، تخلف و فسادی که خدشه به فعالیت حوزه سلامت وارد کرده و قصور در وظایف باشد به صورت جدی و محکم برخورد می‌شود. سلامت اداری، مبارزه با فساد و احقاق حقوق دانشگاه‌های علوم پزشکی اولویت وزارت بهداشت است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بازداشت سه مدیر برکنار شده این وزارتخانه را که در هیات امنای ارزی و معاونت توسعه منابع این وزارتخانه اشتغال داشتند، به اتهام تخلفات مالی تایید کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حوزه درمان باید نظارت‌ها و بازدیدهای شبانه و سرزده مسئولان مستمر باشد تا نارضایتی‌های مردم کاهش یابد، زیرا جلب رضایت مردم، رضایت خداوند را به همراه دارد.
انتها123456