وزارت بهداشت
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت با عنوان ترمیم حقوق صورت گرفته و در وزارت بهداشت تلاش می‌کنیم آیین‌نامه فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت را طی چند هفته آینده منتشر و اجرا کنیم.
استاد سیاست گذاری و مدیریت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در سازمان‌های بهداشتی و درمانی، مدیران خوبی تربیت نشده‌اند و به همین دلیل برنامه‌های مختلف در نظام سلامت نوشته می‌شود، اما به خوبی جواب نمی‌دهد، زیرا مدیران خوبی نداریم.
مسعود پزشکیان یکی از شش کاندیدای تایید صلاحیت شده در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم است که سوابقی مانند وزیر بهداشت دولت هشتم و نایب رییسی مجلس دهم و چندین دوره نمایندگی مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی را در کارنامه کاری خود دارد.
دولت چهاردهم در حالی به سمت شکل گیری می‌رود که مسائل سلامت به عنوان یکی از نیازهای اساسی جامعه در حداقل یک دهه اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده و در عین حال ساختار نظام سلامت نیازمند اصلاحاتی بنیادین است و از طرفی برخی طرح‌های بر زمین مانده باید اجرایی شوند.
نظام سلامت حدود ۲۰ درصد بر سلامت مردم جامعه اثر می‌گذارد و حدود ۸۰ درصد سلامتی مردم تحت تاثیر عوامل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است، اما آیا منابع مالی نظام سلامت به شکل پایدار تامین می‌شود و مردم به صورت عادلانه از بودجه عمومی در حوزه سلامت برخوردار می‌شوند؟
آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور شهید در دوران فعالیت خود نگاه و توجه ویژه‌ای به نظام سلامت و بیمه سلامت داشتند و در این دوران اقدامات مهمی با حمایت آن شهید بزرگوار در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت ایران به مرحله اجرایی رسید.
محرومیت‌زدایی از سلامت، هدف‌گذاری ویژه برای مناطق کم‌برخوردار و مرزی، ارزان کردن درمان و دسترسی آسان به خدمات پزشکی، استراتژی‌ بود که از سوی آیت‌ الله سید ابراهیم رییسی در دولت سیزدهم با جدیت دنبال شد و اکنون سرعت اجرای بسیاری از پروژه‌های حوزه سلامت کاملا مشهود است.
معاون درمان وزارت بهداشت در بخشنامه‌ای به دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر ضرورت مقابله با تخلفات سزارین‌های تقویمی اعلام کرد: ثبت کلیه موالید در ۲۴ ساعت تاریخ سوم خرداد ۱۴۰۳ در کلیه بیمارستان‌ها الزامی است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر پزشکانی که در مناطق محروم مشغول به فعالیت هستند برای هر روز ماندگاری در این مناطق مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان دریافت می‌کنند و مبلغ ماندگاری پزشکان در مناطق محروم تا پایان بهمن سال گذشته پرداخت شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تازگی اعلام کرده که مصوبه دولت در ارائه خدمات رایگان به کودکان زیر هفت سال در مراکز دولتی به همه بیمارستان‌های وزارت بهداشت ابلاغ شده، اما این طرح با وجود این‌که اقدامی شایسته است، چالش‌هایی دارد و پرسش‌هایی درباره تامین منابع پایدار نیز ایجاد می‌کند.
معاون درمان وزارت بهداشت درباره وضعیت پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه شخص ثالث به حساب وزارت بهداشت گفت: این مبلغ باید بر اساس ماده ۳۰ قانون الحاق ۲ به وزارت بهداشت پرداخت شود تا برای درمان فوری بیماران تصادفی و مصدومان ترافیکی هزینه شود.
وزیر بهداشت گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان فوق العاده خاص برای کارکنان حوزه سلامت در نظر گرفته شده که مصوبه آن از امسال اعمال می‌شود و جزو بودجه امسال دیده شده است.
وزیر بهداشت درباره مصوبه دولت در ارائه خدمات رایگان به کودکان زیر ۷ سال در مراکز دولتی توضیحاتی ارائه و اعلام کرد که این مصوبه به همه بیمارستان‌های وزارت بهداشت ابلاغ شده است.
رییس سازمان اداری و استخدامی گفت: امسال بیشترین استخدام‌ها در آموزش و پرورش و وزارت بهداشت انجام خواهد شد، زیرا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی جدید تاسیس شده و آموزش و پرورش هم در مناطق کمتر توسعه یافته اهمیت دارد.
معاون حقوق عامه دادستان کل کشور طی نامه‌ای به وزیر بهداشت اعلام کرد: وضعیت همراهان بیماران بستری در تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی مشخص و در طرح‌های توسعه مراکز درمانی بخش‌های همراه سرای بیماران پیش‌بینی شود.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال ۱۴۰۳ جهت تصویب نهایی همچنان در سازمان برنامه و بودجه بوده و ظاهرا این پیشنهاد کاهش داشته است.
با حکم ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مریم بختیاری از اعضای هیت علمی گروه روان شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان مدیرکل آموزش مداوم جامعه پزشکی منصوب شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد که در ایام تعطیلات نوروز هیچ بیمارستانی از متخصص خالی نخواهد بود و به صورت تقسیم‌ کاری، خدمات مورد لزوم به بیماران ارایه می‌شود.
متقاضیان و علاقمندان به ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی در نوبت دوم سال ۱۴۰۲ می‌توانند در بازه زمانی تعیین شده با مراجعه به سامانه ساجد اقدام کنند.
رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به انتشار فراخوان جذب هیات علمی گفت: تعداد هزار و ۸۷۶ عضو هیأت علمی‌ جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور می‌شوند.
انتها123456