وزارت بهداشت
وزیر بهداشت گفت: پروژه‌های تحقیقاتی را باید به سمت بهتر شدن زندگی مردم و باز کردن گره‌های ناشی از تحریم و حل مشکلات نظام ارائه خدمت پیش ببریم.
وزیر بهداشت گفت: از همکارانم از روز نخست شیوع ویروس کرونا خواستم که ثبت صحنه‌های واقعی در حماسه مبارزه با کرونا نسوزد و از ثبت مستندهایی که مبنای آن صحنه‌های واقعی است، غفلت نشود.
وزیر بهداشت گفت: برای اینکه از دنیا عقب نیافتیم با شرکت‌های دانش بنیان و موسسه رازی و پاستور در زمینه تولید واکسن کرونا تلاش کردیم و در سه تا چهار مورد همکاری مشترک، واکسن‌ها تقریبا مدل انسانی را پاس کرده و به زودی وارد ارزیابی بالینی می‌شویم.
وزیر بهداشت گفت: تقاضای من ادغام آموزش پزشک خانواده در دوره پزشکی عمومی است تا پزشکان عمومی با قابلیت نشستن بر جایگاه پزشک خانواده تربیت شوند، زیرا در غیر این صورت، مجبور به برگزاری دوره‌های جداگانه هستیم.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: برخی افراد با عنوان عضویت در ستاد ملی کرونا مصاحبه‌هایی انجام داده و مباحثی در مورد آمارهای کرونا در کشور ارائه می‌دهند که به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست.
وزیر بهداشت گفت: تردید ندارم که امسال محرمی سرشار از خرد و شهود در کنار ذکر اباعبدالله و شهدای کربلا خواهیم داشت و همه می‌دانند که همکاران ما ۶ ماه است که در سخت‌ترین شرایط کار می‌کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آنچه بار سنگین مدافعان سلامت را کم کرد، ابراز همدلی از طرف اقشار مختلف مثل هنرمندان بود.
وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در گفت‌‌وگوی تصویری با وزیر بهداشت نیکاراگوئه گفت: آمادگی داریم تمام تجربیات خود را در اختیار دولت نیکاراگوئه قرار دهیم و در زمینه تفاهم‌نامه‌های قبلی نیز کاملاً پایبند هستیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی ضمن تسلیت جان باختن جمع کثیری از مردم بیروت در حادثه انفجار این شهر، آمادگی ایران برای هرگونه کمک و یاری به دولت و ملت لبنان را اعلام کرد.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: سفر من به عراق و عکس آن، کاملا شخصی بوده و درباره فاصله گذاری هم باید مردم عراق رعایت کنند و ما نمی‌توانیم به مردم عراق توصیه‌ای کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که کنکور سراسری در زمان مقرر و با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
وزیر بهداشت گفت: پروتکل زره فولادی در مقابل کرونا نیست و تهیه و ابلاغ پروتکل‌ها نیز به معنی ختم به خیر شدن همه امور نیست؛ چنین چیزی در هیچ جای دنیا وجود ندارد، بلکه با نوشتن و ابلاغ پروتکل می‌خواهیم موارد بیماری را به حداقل برسانیم. برای وزیر بهداشت، بهترین مکانیزم این است که آمد و شد نباشد و کنکور برگزار نشود.
وزیر بهداشت گفت: امکانات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، پاییز امسال در دوره شیوع همزمان کرونا و آنفلوآنزا به کمک وزارت بهداشت می‌آید.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: ثبت نام آزمون استخدامی نیروهای قرارداد کار معین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی از فردا آغاز می‌شود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی، مکلف کردن شرکت پیمانکاری تامین نیروی انسانی به رعایت طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار و استفاده این نیروها از خدمات رفاهی مشابه سایر کارکنان را به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرد.
وزیر بهداشت گفت: همه می‌دانیم اکثر کشورها همه تلاش خود را برای کنترل کووید ۱۹ انجام می‌دهند، اما اطمینان از دریافت خدمات ضروری سلامت در چهارچوب مراقبت‌های بهداشتی اولیه برای همه و بویژه گروه‌های هدف بسیار ضروری است.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت بهداشت گفت: مهمترین نکته در اداره دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، مباحث اقتصادی و منابع مالی است، زیرا به دلیل شیوع کرونا، درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها کاهش چشمگیری داشته و بخش عمده هزینه‌های بیمارستانی و پرسنلی از محل درآمدهای اختصاصی تامین می‌شود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت گفت: سازمان اداری و استخدامی کشور با درخواست صدور مجوز ۱۰ هزار نیروی انسانی جدید در قالب برگزاری آزمون استخدامی موافقت کرده است.
معاون درمان وزارت بهداشت با توجه به معتبر نبودن گواهینامه‌های صادره توسط موسسه‌های آموزشی غیرمجاز در حوزه سلامت، بر رسیدگی و نظارت بر این مراکز آموزشی تاکید کرد.
وزیر بهداشت گفت: در جریان کووید ۱۹ متوجه شدیم تخت آی سی یو به بیمار خدمات نمی‌دهد، بلکه کسی به بیمار خدمات می‌دهد که هم دانش کافی برای مدیریت بیماری داشته باشد و هم عاشقانه این کار را بکند، پس آنچه به بیمار خدمات می‌دهد دستگاه و تخت نیست، بلکه انسان عاشق است.
انتها123456