وزارت بهداشت
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۵۹ پرونده شهدای خدمت در کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت نهایی شده و ۱۹۰ پرونده دیگر نیز در مرحله بررسی نهایی قرار دارند.
سال‌هاست که حرکت به سمت خدمات الکترونیک سلامت مطرح است، اما این حرکت آن‌قدر کند بوده که شیوع ویروس کرونا ثابت کرد اگر پر شتاب به این سمت رفته بودیم، در شرایط همه گیری بیمای می‌توانستیم بیشتر به آن اتکا کنیم و همه جامعه از این خدمات به خوبی بهره‌مند شوند.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از وزارت بهداشت خواست با تخصیص فوق‌العاده ویژه، دریافتی کارکنان شرکتی افزایش یابد.
رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در بحران کووید ۱۹ برای حمایت روانی از کادر درمان وارد عمل شدیم و دستورالعمل حمایت روانی و اجتماعی از کادر درمان از طرف معاونت درمان وزارت بهداشت به همه مراکز درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد.
همزمان با روز پژوهش و در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، 9 طرح پژوهشی در سطح کشور در قالب دوازدهمین آیین پویش ره سلامت به طور همزمان رونمایی شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موضوع مدیریت کرونا، فقط مختص وزارت بهداشت نیست و توفیق یا عدم توفیق در کنترل این بیماری نیز فقط به حساب وزارت بهداشت ثبت نخواهد شد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: با تامین مالی برای جذب و به کارگیری 30 هزار نیروی انسانی جدید از سوی سازمان برنامه و بودجه، بخش عمده‌ای از نیازهای حوزه سلامت کشور رفع می‌شود.
سازمان برنامه و بودجه بر اساس درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با جذب ٣٠ هزار نفر نیروی انسانی مورد نیاز مراکز بهداشتی و درمانی موافقت کرد.
وزیر بهداشت در نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی جامعه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ادعای احمدی نژاد رییس جمهور سابق در فضای مجازی درباره اخذ مبالغی از سوی سازمان جهانی بهداشت جهت آزمایش داروهای مربوط به کووید ۱۹ پاسخ داد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برگزاری هر گونه جلسه با بیش از ۱۵ نفر در فضای بسته ممنوع است و برگزاری جلسه‌ها با این تعداد از افراد در صحن علنی و کمیسیون‌های مجلس بر اساس پروتکل‌های بهداشتی نیست.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حکمی فرید نجفی را به عنوان سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری این وزارتخانه منصوب کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گلایه‌هایی از معاونت تحقیقات این وزارتخانه انجام داد که این گلایه‌ها روز جمعه ابتدا با نامه رضا ملک زاده و سپس با استعفای او مواجه شد.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: طولانی شدن پدیده کرونا در این ایام روابط عمومی‌ها را هم تحت تاثیر قرار داده و در عین حال فرصتی فراهم کرده تا روابط عمومی‌ها فراتر از تبلیغات و ارائه عملکرد سازمان یا یک شخص برای ارتقای جایگاه روابط عمومی گام‌های جدیدی بردارند.
وزیر بهداشت گفت: تست‌های آنتی ژن یا تشخیص سریع کرونا تا هفته آینده به دست ما می‌رسد که در نهایت بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان برای پاسخ نیاز دارد و بین ۹۸ تا ۱۰۰ درصد موثر هستند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: معتقدم در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا نباید جزیره‌ای کار کنیم، زیرا سرمایه انسانی، سرمایه مادی و وقت لازم را نداریم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما دو مشکل جیب خالی و کم زوری داشتیم و خدا نکند که هم نای راه رفتن نداشته باشی و هم نتوانی به کسی بگویی که بالای چشم تو ابروست.
رییس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تسویه مطالبات کادر درمان و پرستاران خبر داد و گفت: امیدواریم وزارت بهداشت ظرف امروز و فردا این پول را به حساب تک تک این افراد واریز کند.
وزیر بهداشت گفت: نگران درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها نباشید. به شما قول می‌دهم و رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه هم حمایت می‌کنند. کسری درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها را به دلیل اشغال بخش‌های کرونایی حتما جبران می‌کنیم.
رییس جمهوری گفت: وزارت بهداشت اعلام کرده در حال حاضر ۲۵ هزار تست روزانه کرونا انجام می‌دهد و ما گفتیم که ۱۰ هزار تست اضافه شود و الان اعلام می‌کنم که ۱۵ هزار تست اضافه شود و با این حساب تعداد تست‌ها به ۴۰ هزار در روز می‌رسد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از موافقت رییس جمهوری برای اعمال منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه برای سه روز تعطیلی پیش رو خبر داد.
انتها123456