مجلس
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ممنوعیت فروش آنلاین دارو با توجه به فراهم نبودن زیرساخت‌ها اقدامی درست و مطلوب است، اما باید به تدریج و با بررسی‌ها و دقت بیشتر و اعمال محدودیت‌ها این سیستم را برای راحتی مردم راه اندازی کرد.
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: محوریت طرح ساماندهی کارکنان دولت این است که بعد از تصویب آن در صحن و تایید شورای نگهبان، شرکت‌های واسطه تامین نیروی انسانی حذف شده و حق هیچ گونه فعالیتی نخواهند داشت و از چرخه نظام اداری و استخدامی کشور حذف خواهند شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به دلایل بی رغبتی پزشکان برای تحصیل در برخی تخصص‌ها اشاره کرد و گفت: برخی رشته‌های تخصصی مانند داخلی، اطفال و بیهوشی رشته‌های پایه هستند و میزان پرداختی کارانه و دریافتی آنها باید متفاوت باشد، اما به این مهم توجهی نشده است.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون فرصت سه هفته‌ای به وزیر بهداشت داده تا درباره محاسبه مبالغی که از چرخه توزیع دارو با اجرای طرح دارویار اخذ می‌شود، گزارشی ارائه کند.
رییس کمیته دارو و غذای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس اعلام نماینده سازمان تامین اجتماعی در نشست امروز کمیته مطالبات داروخانه‌ها تا ۱۰ روز آینده تسویه می‌شود.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در نامه‌ای به رییس جمهوری نوشت: به رغم تایید خزانه دار مبنی بر وصول ۹ همت از محل یک درصد باقیمانده مالیات بر ارزش افزوده، علت عدم واریز ۵ همت باقیمانده به حساب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جای پرسش دارد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بر اساس گزارش دیوان محاسبات ۴ همت از محل یک درصد ارزش افزوده به حساب وزارت بهداشت واریز شده و اعضای کمیسیون تاکید داشتند با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته توسط کمیسیون و رییس مجلس باید ۹ همت پرداخت می‌شد که پیگیری‌های لازم در این رابطه انجام می‌شود.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در دو نامه جداگانه به رییس کل دیوان محاسبات و رییس سازمان بازرسی کشور خواستار بررسی علت عدم پرداخت مطالبات شرکت‌های واکسن ساز داخلی کرونا شد و گفت که پرداخت نشدن مطالبات شرکت‌ها و موسسات می‌تواند موجب بی‌اعتمادی و سرخوردگی محققان آن‌ها و ورشکستگی این شرکت‌ها شود.
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: اعضای کمیسیون به صراحت به دولت هشدار دادند که در صورت عدم اجرای صحیح طرح دارویار، اعمال ماده ۲۳۴ و شکایت به کمیسیون اصل نود را در دستور کار قرار خواهند داد و همچنین دیگر ابزارهای نظارتی را برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم به کار خواهند برد، زیرا تامین منافع مردم اولویت اصلی نمایندگان است.
رییس مجلس در توییتی نوشت: در نامه‌ای به وزارت اقتصاد و خزانه اعلام کردیم که عدم واگذاری یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده برای حوزه درمان خلاف قانون است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نمی‌دانیم چه مشکلاتی وجود داشت که دولت قبل مبادرت به واردات واکسن نمی‌کرد، اما بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم، آقای رییسی تصمیم درستی گرفتند و دستوری انقلابی برای افزایش واردات واکسن صادر و به تبع آن طرح واکسیناسیون گسترده مردم اجرا شد.
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی سه سوال نمایندگان از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اعلام وصول کرد.
سایت مجلس نوشت: در پی ادعای سایت دولت مبنی بر الزام مجلس به حذف ارز ترجیحی تاکید می‌شود که بر اساس مصوبه مجلس اولا ارز ترجیحی حذف نشده و ثانیا تا زمانی که زیرساخت لازم برای جبران افزایش هزینه‌های احتمالی ناشی از تغییر سیاست ارز ترجیحی فراهم نباشد، دولت نمی‌تواند دارو را از سبد ارز ترجیحی حذف کند.
نمایندگان مجلس در بند جزء ۲ بند ح تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ تصویب کردند: کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی و فروشندگان تجهیزات پزشکی مکلفند از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.
مشاور رییس مجلس شورای اسلامی از ابتلای رییس مجلس شورای اسلامی به ویروس کرونا خبر داد و گفت که محمد باقر قالیباف در دفتر کارش قرنطینه شده است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس اصل ۵۲ قانون اساسی با خروج پیشنهادهای فاقد ماهیت بودجه‌ای از چرخه بررسی در صحن علنی موافقت کردند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بخش دیگری از عدم همراهی با نسخه نویسی الکترونیک به خاطر شفافیتی است که ایجاد می‌شود، زیرا با اجرای نسخه نویسی الکترونیک طبیعتاً تا حد زیادی مسائل شفاف می‌شوند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: به شدت با برخی بندهای مصوبه کمیسیون تلفیق در تبصره ۱۷ بودجه ۱۴۰۱ مخالفیم و مطمئن باشید اگر این مصوبه به همین شکل باشد، به نسخه الکترونیک و اقداماتی که تاکنون در این زمینه انجام شده، آسیب می‌زند.
کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در اقدامی عجیب، بازگشت به عقبی قابل توجه در طرح نسخه الکترونیک انجام داده و در عمل قانون اجرا شده قبل را بازنویسی کرده و توجه چندانی به اقداماتی که تاکنون صورت گرفته، نکرده است.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیش از ۸۰ درصد خدمات سرپایی توسط مطب‌ها ارائه می‌شود و فشار افزایش تعرفه پزشکی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد به طور مستقیم به مردم وارد می‌شود.
123456