حوادث
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پی انتشار خبری درباره فوت کودکی شش ماهه در بیمارستان کودکان مفید تهران درباره جزییات این خبر توضیحاتی ارایه داد و گفت: بررسی‌ها تا اعلام قطعی علت مرگ از سوی پزشکی قانونی ادامه خواهد داشت.
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت بر لزوم برخورد جدی با مقصران احتمالی فوت نوزاد شش ماهه در بیمارستان مفید تاکید کرد و گفت: اگر قصوری شده باشد، قطعا برخورد می‌شود.
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بیمارستان‌های شمال غزه با شرایط بسیار دشواری مواجه هستند و نباید هدف حملات نیروهای اسراییل قرار بگیرند.
داریوش مهرجویی و همسرش در یک فاجعه هولناک در ویلای خود در حوالی کرج به قتل رسیدند و این موضوع توجه بسیاری از افراد را به سمت آثار این کارگردان مهم سینمای ایران جلب کرد و بد نیست نگاهی به فیلم دایره مینا بیندازیم که یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های این کارگردان صاحب نام ایرانی است.
بسیاری از افراد فکر می‌کنند دانستن فن شنا در دریاها و رودخانه‌ها کافی است اما واقعیت اینکه علاوه بر آن، باید با جزییات دیگری درباره شنا و حوضه آبی که در آن شنا می‌شود نیز آشنایی داشت، زیرا تجربه نشان داده بسیاری از شناگران قوی نیز نتوانستند از امواج سهمگین سطح و عمق دریاها و یا چالش‌های ناشناخته اعماق آب‌، جان سالم به در ببرند.
غرق شدگی یکی از عوامل مهم فوت به خصوص در فصل‌های گرم سال محسوب می‌شود که نه تنها قابل پیشگیری است، بلکه برای کاهش فوتی‌های ناشی از آن، نیازمند برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دقیق و فرهنگ‌سازی مناسب است.
انجمن علمی روان‌ پزشکان ایران در مورد بازتاب‌های درگذشت مرحوم کیومرث پوراحمد در اطلاعیه‌ای نوشت: باور داریم پرداخت رسانه‌ای و عمومی به این ماجرا از قضا باید دقیق‌تر و با مراعاتی بیش از زمان‌های دیگر صورت پذیرد.
معاون درمان وزارت بهداشت و رییس کمیته علمی بررسی مسمومیت‌های دانش آموزان گفت: بررسی‌ها نشان داده که عامل مسمومیت تعدادی از دانش آموزان در کشور، از نوع گازهای خطرناک، جنگی، اعصاب و تاول زا نیست، بلکه مواد محرک بوده و ممکن است چند نوع ماده باشند.
وزیر کشور با صدور بیانیه‌ای اطمینان خاطر داد موضوع مسمومیت دانش‌آموزان با جدیت در حال پیگیری است و تاکید کرد: سلامت دانش‌آموزان در اولویت اصلی همه مسئولان است و برای ایجاد آرامش و تامین آسایش آنان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.
رییس مرکز پیش‌بینی زلزله پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله هشدار داد: در تهران، جمعیت دو برابر وضعیت در معرض زلزله ترکیه است، بنابراین خطر زلزله و آسیب‌های ناشی از آن در حالت مشابه در تهران، دو برابر آن چیزی است که در ترکیه مشاهده کردیم.
شرایط اقتصادی سخت، سبب‌شده کلاهبرداران اینترنتی روش‌های تازه‌تری به کار گرفته و مال‌باختگان نیز به طمع برنده‌شدن یا یک شبه پول‌دار شدن، در دام این روش‌های تازه بیفتند و بعد پشیمان شوند اما این روش‌ها تا چه میزان گسترش پیدا می‌کند و تا کجا ادامه دارد؟
مدیرکل اداره حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور گفت: اکنون ۶۰۰ بیمارستان در کشور داریم که در شرایط فرسوده در حال فعالیتند که ظرفیتی حدود ۱۰۰ هزار تخت را به خودشان اختصاص داده و سرمایه‌گذاری در آن اعتبارات بالایی می‌خواهد.
رییس پلیس راهور فراجا گفت: ۴۳ درصد مصدومان در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند و فقط در چند کلانشهر، بخش تروما داریم و وزارت بهداشت خیلی در این حوزه جدی عمل نکرده است.
معاون درمان وزارت بهداشت در بخشنامه‌ای به معاونان درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور تاکید کرد که مصدومان حوادث و فوریت‌های پزشکی در اورژانس بیمارستان‌ها باید بدون قید و شرط پذیرش شوند.
سازمان پزشکی قانونی درباره علت فوت مرحومه مهسا امینی بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد: متوفیه پس از عمل جراحی تومور کرانیوفارنژیومای مغزی در سن ۸ سالگی دچار اختلال در محور مهم هیپوتالاموس هیپوفیز و غدد تحت فرمان آن از جمله آدرنال و تیروئید شده است.
رییس مرکز اورژانس تهران از حمله سگ‌های یک مددجو به نیروهای اورژانس تهران خبر داد و گفت: همراه بیمار، درب خروجی منزل را قفل و سگ‌ها را به سمت تکنسین‌ها تشویق به حمله کرد.
بر اساس اعلام سازمان اورژانس کشور، حادثه خروج قطار از ریل در مسیر مشهد به یزد در ساعت ۵ صبح امروز هجدهم خرداد ماه، منجر به مصدومیت ۸۶ نفر و فوت ۱۸ نفر شد.
پلیس راهور از مرگ ۳۲۲ نفر در حوادث رانندگی از ۲۶ اسفند و ابتدای طرح نوروزی تاکنون خبر داده و این در حالی است که سفرهای نوروزی در ابتدای قرن جدید افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.
اتوبوس حامل خبرنگاران که برای تهیه گزارش از احیای دریاچه ارومیه به این منطقه سفر کرده بودند در نزدیکی شهرستان نقده واژگون شد که در این حادثه متاسفانه دو خانم خبرنگار از خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا فوت کردند.
معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران درمورد آخرین وضعیت پرونده مرگ آزاده نامداری گفت: وقوع قتل یا دگرکشی کاملا منتفی است و موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است.
1234