تجهیزات پزشکی
رییس سازمان بسیج اصناف کشور اعلام کرد که با ورود اصناف به حوزه تولید ماسک از روزهای اول بحران کرونا، تاکنون ۴۰ میلیون ماسک توسط اصناف تولید و توزیع ‌شده است.
وزیر بهداشت گفت: در دوران کرونا، در برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی پشت در بیمارستان‌ها افراد زیادی سرگردان بودند و پیرمردها و پیرزن‌ها را ندیدند، اما در کشور ما حتی یک کارتن خواب پشت در بیمارستان سرگردان نماند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: نیاز کشور در زمینه لباس‌های محافظتی کادر درمانی با یک چهارم تا یک پنجم قیمت بهترین نمونه خارجی ظرف دو ماه تامین شد و توان صادرات این محصولات نیز در کشور وجود دارد.
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: ۲ محموله کیت سرولوژی کرونا به آلمان و ترکیه صادر شده، ولی صادرات کیت تشخیصی پی سی آر با توجه به نیاز کشور نداشته‌ایم.
وزیر بهداشت گفت: از استانداردهای لوازم و تجهیزات حفاظتی در برابر کرونا کوتاه نمی‌آییم و به جز ماسک‌های خانگی که مردم برای خود درست می کنند، همه لوازم و تجهیزات موجود در بازار استاندارد است.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از خانه «ای بی» از تامین پانسمان بیماران پروانه‌ای خبر داد.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع ماسک ۳ لایه، انواع ماسک پارچه‌ای و دستکش یک بار مصرف در داروخانه‌ها خبر داد.
رییس سازمان غذا و دارو گفت:‌ روزانه یک میلیون ماسک سه لایه در کشور تولید می‌شود و در هفته‌های آتی این میزان به پنج میلیون افزایش خواهد یافت.
رییس هیات امنای ارزی وزارت بهداشت گفت: اگر ملاک بر این باشد که استفاده از ماسک برای عموم مردم ضروری شود، با میزان تولیدی که در داخل کشور ایجاد می‌شود و دستگاه‌های در حال نصب، نیازهای مردم برطرف خواهد شد.
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت آخرین وضعیت انحلال شرکت‌های زیرمجموعه این هیات امنا را که با دستور وزیر بهداشت قرار بود انجام شود، توضیح داد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که کیت‌های تشخیصی تولید داخل برای ویروس کرونا تا هفته آتی وارد چرخه می‌شود.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: سازمان جهانی بهداشت توصیه‌ای برای استفاده مردم عادی از ماسک ندارد و استفاده از ماسک بیشتر برای بیماران الزامی است.
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از توزیع ۵ میلیون ماسک جراحی سه لایه به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:‌ شرکت‌های دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت کیت‌های تشخیصی کرونا شدند که تا فروردین سال آینده روانه بازار می‌شود.
رییس سازمان نظام پزشکی به دنبال بروز مشکلاتی برای تهیه ملزومات ضروری ایمنی و بهداشت فردی و وسایل حفاظتی بخش خصوصی درمان و مطب‌ها و کلینیک‌های خصوصی در نامه‌ای به وزیر بهداشت خواست که این مشکلات برطرف شود.
وزیر بهداشت در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت از پابرجا بودن مشکل ماسک و احتکار آن خبر داد و نوشت: بی‌تردید مدیریت شرایط پیچیده کنونی شیوه‌ای متفاوت می‌طلبد.
رییس انستیتو پاستور ایران اعلام کرد که اکنون ۲۲ مرکز آزمایشگاهی در کشور می‌توانند آزمایش تشخیص ویروس کرونا را انجام دهند.
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران اعلام کرد که دقایقی پیش، پنجمین محموله کیت‌های تشخیصی کرونا به کشور وارد شده است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تولید کیت ایرانی تشخیص ویروس کرونا و ورود آن به نظام آزمایشگاهی کشور تا هفته آتی خبر داد.
عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران گفت: آزمایشگاه‌های تشخیص طبی با معضل افزایش مهار گسیخته قیمت‌ وسایل و مواد از یک سو و کمبود تجهیزات و مواد مرغوب از سوی دیگر دست به گریبان هستند.
انتها123456