دارو
وزیر بهداشت گفت: تمام تلاش‌مان را برای واردات واکسن انجام می‌دهیم و امیدواریم قبل از ۲۲ بهمن واکسیناسیون اولین گروه هدف را آغاز کنیم، اما تا زمانی که بی خطرترین واکسن را وارد نکرده‌ایم، این کار را انجام نمی‌دهیم.
واکسیناسیون کرونا در برخی کشورها آغاز شده و تلاش‌های دولت نیز برای تهیه واکسن کرونا تا کنون از سه مسیر در جریان است و همه چشم به راه به نتیجه رسیدن و تزریق این واکسن هستند.
رییس جمهوری گفت: امروز برای مراسم ۲۲ بهمن تصمیم گرفتیم که پیش رو داریم و به دلیل شرایطی که داریم، با شرایط خاصی امسال باید این مراسم برگزار شود و عمدتا به صورت نمادین و خودرویی و موتوری خواهد بود و مصوبه آن ابلاغ می‌شود تا هم مراسم برای ۲۲ بهمن داشته باشیم و هم به گونه‌ای نباشد که مشکلی برای مردم اتفاق بیفتد.
رییس کل سازمان نظام پزشکی در توییتی نوشت: هرگونه ‎تاخیر در تهیه واکسن کرونا موجب ابتلا و مرگ و میر بیشتر و اوج‌گیری مجدد بیماری‌ و مستلزم پاسخگویی است.
رییس جمهوری پس از جلسه سران سه قوه از پرداخت پول تهیه واکسن کرونا به کوواکس خبر داد و گفت: میلیون‌ها دوز واکسن از این طریق خریداری شده و در اختیار قرار می‌گیرد.
رییس جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از تصویب مقررات واکسیناسیون کرونا در فازهای مختلف خبر داد و گفت: در سندی که امروز مورد بحث قرار گرفت، چهار فاز برای واکسیناسیون مد نظر قرار گرفته است.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: پیش از شیوع کرونا، ۳۵ شرکت به طور رسمی در کشور به تولید الکل مشغول بودند که این شرکت‌ها با یک سوم ظرفیت خود فعالیت داشتند و با شیوع کرونا و افزایش تقاضا، ظرفیت این شرکت‌ها به صد درصد افزایش یافت.
فارماتون در سطح جهانی به عنوان یک مکمل پرمصرف بین مولتی ویتامین‌ها شناخته می‌شود و از سال ۱۳۹۷ شرکت سانوفی با خرید حق تولید فارماتون به صورت جهانی به وارد کننده اصلی ژریاتریک فارماتون در ایران تبدیل شد. مولتی ویتامین فارماتون با نام تجاری ژریاتریک فارماتون محصول شرکت سانوفی بوده که یک مکمل تقویتی برای جبران کمبود برخی از املاح و ویتامین‌های بدن محسوب می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تا این لحظه هیچ محموله‌ای از واکسن کرونا به مقصد ایران بارگیری نشده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وقتی تزریق واکسن ایرانی کرونا را در فاز انسانی مژده می‌دهیم، قرار نیست مردم را منتظر واکسن کرونای تولید داخل بگذاریم.
رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت، از تولید همه داروهای مورد استفاده درمان بیماری ناشی از ویروس کرونا در داخل کشور خبر داد.
رییس جمعیت هلال احمر گفت: قرار است ۱۵ هزار دوز واکسن کرونا ساخت شرکت فایزر به صورت اهدایی به ایران داده شود.
رییس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ظرف ۴۰ روز آینده به ظرفیت تولید ماهیانه ۱.۵ میلیون دوز واکسن کرونا خواهیم رسید و از ۶ ماه دیگر این ظرفیت به ماهیانه ۱۲ میلیون دوز خواهد رسید.
رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افرادی در تلاش هستند تا به روش‌های مختلف مانع مدیریت هوشمند دارو شوند.
معاون اول رییس جمهوری گفت: هیچ مقام دولتی و هیچ خانواده مقام دولتی حق ندارد خارج از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت به واکسن دسترسی پیدا کند.
رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از موافقت اولیه برای انتقال از حساب یک بانک برای خرید واکسن کرونا و صدور دستور پرداخت وجه خبر داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای تهیه واکسن کرونا همه راه‌ها را می‌رویم و با وجود همه فشارها، از بهترین و مطمئن‌ترین منابع دنیا واکسن می‌خریم.
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی اعلام کرد که این سازمان آمادگی تهیه واکسن کرونا از منابع بین‌المللی را در صورت تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد و این اقدام به واسطه مردم نهاد بودن این سازمان و ارتباط با سازمان جهانی بهداشت امکان پذیر است.
رییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسن کرونا در شبکه بهداشت توزیع و تزریق می‌شود و واکسن دست شخصی داده نمی‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: داروهای بیماران مبتلا به کرونا تحت پوشش بیمه سلامت است که هزینه بسیار زیادی را به این سازمان تحمیل کرده و لازم است این موضوع در بودجه ۱۴۰۰ مورد توجه قرار گیرد.
انتها123456