دارو
تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرده است که گروهی از دانشمندان روس، واکسنی را روی خود آزمایش کرده‌اند که توانسته پادتن کرونا را در بدن آنها تولید کند.
یکی از مدیران ساخت واکسن کرونا در مرکز جنر در دانشگاه آکسفورد بریتانیا، احتمال موفقیت واکسن آزمایشی را تا پنجاه درصد اعلام کرده است.
رییس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هر فردی در هر استان اگر دارو یا روش درمانی برای کرونا ایجاد کند باید به دانشگاه علوم پزشکی محل زندگی خود مراجعه کند و تمام این داروها و روش‌ها باید مورد تایید کمیته علمی کرونا قرار بگیرند.
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مردم خواست که در دوران همه گیری کرونا، واکسیناسیون کودکان را فراموش نکنند.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بشر در دراز مدت بر ویروس کرونا غلبه می‌کند، اما باید در ۱۸ تا ۲۴ ماه که از شروع ویروس کرونا می‌گذرد، بسیاری از مناسبات اجتماعی خود را تغییر بدهیم.
رییس انستیتو پاستور ایران گفت: قطعی‌ترین راه تشخیص ویروس کرونا، تست‌های مولکولی (PCR) است و تست‌های آنتی بادی یا سرولوژی ارزش تشخیصی ندارند و فقط مواجهه افراد با این ویروس را در گذشته نشان می‌دهد.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: مطالعه بالینی فاویپیراویر در مراحل پایانی است، اما در درمان کرونا نتوانست نمره قبولی بگیرد و همه مولفه‌ها نشان می‌دهد که فاویپیراویر در درمان کرونا موثر نیست.
شرکت «پی فایزر» آمریکا و «بایو ان تک» آلمان با همکاری یکدیگر آزمایش واکسن کرونا تولید شده توسط خودشان روی انسان را در ایالات متحده آمریکا آغاز کردند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: فعلا داروی جدیدی وارد پروتکل درمانی بیماران کرونایی نشده است و در حوزه سرپایی فقط از داروی کلروکین استفاده می‌شود.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: حمل‌ونقل عمومی جزو مکان‌های خطرناک برای انتقال کرونا است و استفاده از وسیله شخصی می‌تواند امن‌تر باشد، اما وقتی طرح ترافیک اجرا می‌شود، افرادی که از خودروی شخصی استفاده می‌کنند به سمت استفاده از حمل‌ونقل عمومی می‌روند.
سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از داروی رمدسیویر را برای موارد اورژانسی و حادِ ابتلا به ویروس کرونا جدید تایید و اعلام کرد که استفاده از این دارو کاهش آماری چشمگیری در مدت زمان بهبود بیماران مبتلا به کووید ۱۹ نشان داده است.
رییس شرکت داروسازی انگلیسی سوئدی که در طرح ساخت واکسن کرونا با دانشمندان دانشگاه‌ اکسفورد انگلیس مشارکت دارد، ادعا کرد که اولین برآوردها از میزان اثربخشی این واکسن تا حداکثر ماه ژوییه ارائه خواهد شد.
رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که بی‌توجهی به واکسیناسیون کودکان در شرایط فراگیری کرونا، خطر شیوع سراسری سایر بیماری‌های واگیر را به دنبال دارد.
بر اساس پیش نویس یک گزارش که سازمان جهانی بهداشت به طور تصادفی منتشر کرده، داروی رمدسیویر که دارویی برای مقابله با ابولا است، در کارآزمایی بالینی برای مقابله با ویروس کرونا در چین ناکام ماند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: اولین محموله فاویپیراویر ۲۰ هزار عدد بود که ۱۵ هزار عدد ابتدا در اختیار ما قرار گرفت و در مرحله دوم پنج هزار عدد با فاصله وارد شد، البته این فاصله زمانی تعابیر مختلفی پیدا کرد.
اداره کل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو فهرست ژل و محلول‌های غیرمجاز را به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کرد.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند ادعا کند عمده افراد مبتلا به کرونا را می‌شناسند، اما انجام وسیع تست سرولوژیک در آینده این امکان را می‌دهد که بفهمیم چه درصدی از جامعه با این ویروس مواجهه داشته و می‌توانیم بگوییم کشندگی کرونا دقیقا چقدر بوده است.
روزنامه تایمز لندن روز چهارشنبه در گزارشی از رایزنی دو غول داروسازی انگلیس و فرانسه برای ساخت و تولید انبوه واکسن بیماری کووید ۱۹ خبر داد.
سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای دستور جمع آوری و حذف تمامی فرآورده‌های رانیتیدین بازار دارویی کشور را از تاریخ ۲۴ فروردین صادر کرد.
سازمان غذا و دارو ایران دستور توقف تولید و توزیع اشکال دارویی مختلف شامل قرص و آمپول رانیتیدین را از ۱۹ فروردین ماه ۱۳۹۹ صادر کرد.
انتها123456