جمعه 24 مرداد 1399
محققان دانشگاه دوک انگلیس در مطالعه‌ای با ابداع روشی برای آزمایش انواع مختلف ماسک‌ها مشاهده کردند که کدام ماسک در متوقف کردن انتقال قطرات از دهان افراد و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به بهترین شکل عمل می‌کند.
23504
وزیر بهداشت گفت: پروژه‌های تحقیقاتی را باید به سمت بهتر شدن زندگی مردم و باز کردن گره‌های ناشی از تحریم و حل مشکلات نظام ارائه خدمت پیش ببریم.
34335
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۳۳۶ هزار و ۳۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۹ هزار و ۱۶۲ نفر رسیده است.
12435
وزیر بهداشت گفت: از همکارانم از روز نخست شیوع ویروس کرونا خواستم که ثبت صحنه‌های واقعی در حماسه مبارزه با کرونا نسوزد و از ثبت مستندهایی که مبنای آن صحنه‌های واقعی است، غفلت نشود.
49973
وزیر بهداشت گفت: برای اینکه از دنیا عقب نیافتیم با شرکت‌های دانش بنیان و موسسه رازی و پاستور در زمینه تولید واکسن کرونا تلاش کردیم و در سه تا چهار مورد همکاری مشترک، واکسن‌ها تقریبا مدل انسانی را پاس کرده و به زودی وارد ارزیابی بالینی می‌شویم.
50430
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۳۳۳ هزار و ۶۹۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۹۸۸ نفر رسیده است.
12511
رییس شورای عالی نظام پزشکی گفت: به دنبال فتواهای مراجعی مانند آیت الله سیستانی که فتوای بسیار درستی دادند و با موضع گیری مسئولان عالی کشور و نخبگان علمی باید عزاداری‌ها در سطح منازل و با استفاده از فضای مجازی باشد.
43752
وزرای بهداشت و علوم در بیانیه مشترکی اعلام کردند که آزمون سراسری کنکور در تاریخ مصوب قبلی یعنی ۲۹ مرداد تا یک شهریور برگزار می‌شود.
40122
عکس روز سلامت
گالری ها
با عشق بشکنیم زنجیره کرونا را / عکس: محمد نسیمی